TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Колони возила на Богородица за влез во Грција

Lider - 24.05.2024

Сообраќајот низ државата, како што соопштува АМСМ, се одвива тековно и непречено, по суви коловози. Но, камерата поставена на граничниот премин Богородица прикажува дека утрово илјадници луѓе одат за Грција.

Долги колони на граничниот премин „Богородица“, граѓаните не го „пропуштија“ ни овој продолжен викнд

24Инфо - 24.05.2024

Видео камерите на „Јавното претпријатие за државни патишта“ и овој продолжен викенд на граничниот премин Богородица, за влез во Грција покажуваат голема фреквенција и гужва. Денеска е Денот на словенските просветители Свети Кирил и Методиј и во ...

Долги колони возила на граничниот премин „Богородица“

Фокус - 24.05.2024

Продолжениот викенд ги натера граѓаните да заминат на море во Грција. Како што може да се види од видео камерите на „Јавното претпријатие за државни патишта“ на граничниот премин Богородица, за влез во Грција има голема фреквенција и гужва.

МАКЕДОНЦИТЕ СЕ ПРЕСЕЛИЈА НА МОРЕ – на „Богородица“ утрово километарски колони, нервозните граѓани пушат по цели кутии ...

Курир - 24.05.2024

Споениот викенд започна во нашата земја, а како што е редот традиционално Македонците се преселија на море во соседна Грција. Според видео камерите на „Јавното претпријатие за државни патишта“ во овој момент се гледа голема фреквенција и гужва на ...

Од утрово колони на македонско-грчката граница (ВИДЕО)

ТВ21 - 24.05.2024

Продолжениот викенд големиот број на македонски граѓани ќе го користат заминувајќи во соседна Грција. Од утрово е забележан зголемен интензитет на граничниот премин Богородица кон Грција. Денеска е 24 Мај, Денот на словенските просветители Свети ...

(Во живо) Колони возила на граничниот премин Богородица за влез во Грција

еМагазин - 24.05.2024

На граничниот премин Богородица со Грција од утрово има колони возила за влез кај јужниот сосед. Бројни македонски граѓани денешниот неработен ден го искористија за продолжен викенд таму, а како изгледа состојбата на граничниот премин во живо, ...

НА МАКЕДОНЦИТЕ МАЛКУ ИМ СЕ ТРИ НЕРАБОТНИ ДЕНА – уште попладнево се упатуваат кон Грција, долга колона возила на ...

Курир - 23.05.2024

Покрај тоа што има три слободни дена за користење, многу од граѓаните се упатуваат кон Грција уште попладнево по завршување на последниот работен ден. Во земјава од утре следуваат три неработни дена поради празникот на македонските просветители „Св.

📷 ПОЧНУВА ГУЖВАТА НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН БОГОРОДИЦА Продолжениот викенд многу македонски граѓани ќе го поминат во Грција

+инфо - 23.05.2024

Интензитетот на сообраќајот на македонско-грчката граница, се очекува да се зголеми уште повеќе во попладневните часови. На граничните премини на македонско-грчката граница веќе се создаваат подолги колони поради претстојниот продолжен празничен ...

Долга колона возила на граничниот премин „Богородица“

Либертас - 23.05.2024

Во земјава од утре следуваат три неработни дена поради празникот на словенските просветители „Св. Кирил и Методиј“. Покрај тоа што има три слободни дена за користење, многу од граѓаните се упатуваат кон Грција уште попладнево по завршување на ...

На „Богородица“ утрово километарски колони, нервозните граѓани пушат по цели кутии цигари додека влезат во Грција

Нетпрес - 24.05.2024

Според видео камерите на „Јавното претпријатие за државни патишта“ во овој момент се гледа голема фреквенција и гужва на граничниот премин „Богородица“ за влез кон Грција. Освен тоа може да се забележат и голема фреквенција на луѓе излезени од ...

📽️ И УТРОВО СЕ РЕДАТ АВТОМОБИЛИ НА „БОГОРОДИЦА“ Граѓаните брзаат на продолжен викенд во Грција

+инфо - 24.05.2024

Гужви за влез во Грција започнаа вчера попладне кога исто така имаше голем наплив на автомобили на „Богородица“. Според видео камерите на „Јавното претпријатие за државни патишта“ во овој момент се гледа голема фреквенција и гужва на граничниот ...

ЖИВО од ГП Богородица: Колони возила за излез од Македонија, се чека и по еден час

Скопје инфо - 24.05.2024

Патниците кои утрово се упатија кон соседна Грција велат дека се чека и по еден час. Видео камерите на „Јавното претпријатие за државни патишта“ и овој продолжен викенд на граничниот премин Богородица, за влез во Грција покажуваат голема фреквенција ...