TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бајиќ ги одбра кошаркарите за јулските квалификации

SportMedia - 23.06.2022

Селекторот на нашата машка сениорска репрезентација, Драган Бајиќ, го објавува списокот на кошаркари на кои ќе смета за јулскиот ФИБА „прозорец“ од квалификациите за Светскиот Куп во 2023 година.

Бајиќ го објави поширокиот список на кошаркари за Шпанија и Украина

Gol.mk - 23.06.2022

Кошаркарската репрезентација на Македонија ја очекуваат два квалификациски натпревари на патот кон Мундобаскетот. Избраниците на Драган Бајиќ ќе гостуваатт кај Шпанија, а потоа ќе ја дочекаат Украина на први и четврти јули.

Македонија со Рубин Стефанов и Андреј Јакимовски против Шпанија и Украина

Екипа - 23.06.2022

Предводникот на нашиот сениорски национален тим смета на 14. кошаркари за натпреварите против селекциите на Шпанија и на Украина. Селекторот на нашата машка сениорска репрезентација, Драган Бајиќ, го објавува списокот на кошаркари на кои ќе смета за ...

Бајиќ повика 14 кошаркари за дуелите со Шпанија и Украина

Слободен Печат - 23.06.2022

Селекторот на македонската машка сениорска репрезентација, Драган Бајиќ , го објавува списокот на играчи на кои ќе смета за следниот ФИБА „прозорец“ од квалификациите за Светскиот Куп во 2023 година.

Селекторот Бајиќ го објави списокот на кошаркари за дуелите со Шпанија и Украина

Канал5 - 23.06.2022

Предводникот на најдобрата кошаркарска репрезентација на Македонија Драган Бајиќ смета на 14. кошаркари за натпреварите против селекциите на Шпанија и на Украина Селекторот Драган Бајиќ денеска го објавува списокот на кошаркари на кои ќе смета за ...

Селекторот Драган Бајиќ ги одбра кандидатите за јулскиот квалификациски ФИБА „прозорец“

Опсервер - 23.06.2022

Предводникот на нашиот сениорски национален кошаркарски тим, селекторот Драган Бајиќ го објави списокот на кошаркари на кои ќе смета за натпреварите против селекциите на Шпанија и на Украина.