TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Honor Play 4 Pro 5G ќе користи Kirin 990 чипсет

USB - 01.06.2020

Претходно во текот на овој месец се појавија рендери од претстојниот Honor телефон, а се верува дека го прикажуваат Honor Play 4 Pro моделот. Компанијата објави дека овој смартфон ќе биде претставен на 3.

Познат дизајнот и опциите на бои за Honor Play 4 5G

USB - 31.05.2020

Honor Play 4 серијата ќе биде претставена на 3. јуни, а веќе имавме прилика да ги видиме официјалните рендери на Play 4 Pro моделот, како и некои фотографии во живо. Сега се тука и официјалните рендери на стандардниот Honor Play 4, кои го покажуваат ...

Honor ги лансира Play 4 и 4 Pro за 3 дена

Телефони.мк - 31.05.2020

Honor ќе ги презентира Honor Play 4 и Play 4 Pro на 3 јуни, при што во меѓувреме ги откриваме спецификациите на Honor Play 4, кои се појавија на TENAA. Новиот модел со кодно име TNNH-AN00 ќе биде со 5G технологија, 8-јадрен процесор со 2.0GHz, за ...