TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клинтон повеќе не може ова да го крие: Се наоѓа во центар на педофилски скандал, откриени сите тајни врски, масажи и ...

Точка - 23.09.2020

Поранешниот американски претседател, Бил Клинтон, бил на интимна вечера со Гислејн Максвел во 2014-та година - откако била обвинета дека регрутирала девојки за педофилот Џефри Епстајн, се тврди во извештајот на "Daily Beast".

Дали Бил Клинтон е вмешан во педофилски скандал: Се појавија нови информации, откриени тајни состаноци (фото)

Локално - 23.09.2020

Поранешниот претседател на САД Бил Клинтон бил на интимна вечера со Гислејн Максвел во 2014 година – откако била обвинета за регрутирање девојчиња за педофилот Jeефри Епштајн, се тврди во извештајот.

Паника во светската елита: Кој патувал со педофилот Епштајн, што кријат неговите дневници?

Локално - 23.09.2020

Јавниот обвинител на Девствените острови Дениз Џорџ побарал список на патници за секој лет организиран од осудениот сексуален престапник и милијардер Џефри Епштајн со неговиот приватен авион, од 1998 година до неговата смрт во 2019 година.

Клинтон во центарот на педофилски скандал, откриени сите тајни врски, масажи и состаноци

Репортер - 23.09.2020

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон, бил на интимна вечера со Гислејн Максвел во 2014 година, откако таа е обвинета дека регрутирала девојки за педофилот Џефри Епштајн, се тврди во извештајот на „Дејли бист“.

Клинтон сè повеќе се поврзува со скандалот со педофилија : Се појавија нови информации, откриени тајни состаноци

Во Центар - 23.09.2020

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон беше на интимна вечера со Максвел во 2014 година – откако беше обвинета за регрутирање девојчиња за педофилот Џефри Епштајн, се тврди во извештајот.

Паника во светската елита: Се истражува кој патувал со педофилот епштајн во т.н. Лолита експрес

Либертас - 23.09.2020

Јавниот обвинител на Девствените острови Дениз Џорџ побарал список на патници за секој лет организиран од осудениот сексуален престапник и милијардер Џефри Епштајн со неговиот приватен авион, од 1998 година до неговата смрт во 2019 година.

Од секс афера, до оргии и педофилство: Дали Бил Клинтон е вмешан во нов скандал?

Фактор - 23.09.2020

Подолго време светските медиуми шпекулираа дека поранешниот американски претседател Бил Клинтон е педофилски настроен. Но, што е уште поинтересно, и неговата сопруга Хилари Клинтон ја поврзуваа со слично нешто.

Се бара список со имиња на многу славни личности кои летале со авионите на осудениот педофил Епстајн

Репортер - 22.09.2020

Податоци од летовите на авионите на милијардерот Џефри Епстајн, вклучително и „Лолита експрес“, ќе бидат изнесени пред судот, што предизвикува страв кај богатите и славните личности кои се дружеа и одеа на забави со овој осуден педофил, кој лани ...

Која е секс робинката од Југославија на Епштајн: Патувала со него во авион

Локално - 22.09.2020

Русокосата убавица, која на почетокот била наводно сексуална робинка на педофилот Џефри Епштајн, а потоа заедно со него подведувала и малолетнички, се наоѓа на списокот на патници на неговите авиони, во кој има многу богати и славни луѓе.