TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Карлеуша во лоша состојба, Тошиќ стравува за нејзиниот живот, а еве што вели и психијатарот (ФОТО)

Вистина.мк - 15.03.2019

Душко Тошиќ му се доверил на својот пријател дека не се враќа во Кина, бидејќи неговата сопруга Јелена е во многу лоша состојба по смртта на нејзината мајка и и’ помага да се опорави од загубата.

„Се плашам Јелена да не посегне по својот живот“ – Позната причината зошто Душко Тошиќ останал во Србија

Убавина и Здравје - 15.03.2019

Душко Тошиќ решил уште некое време да остане во Србија крај сопругата Јелена Карлеуша, на која на почетокот на март и почина мајката, Дивна Карлеуша. Фудбалерот на кинескиот Гуанжу се доверил на пријател и му рекол дека стравува пејачката да не си ...

Атина и Ника дознаа за смртта на својата баба – Во септември се селат

Убавина и Здравје - 15.03.2019

Душко Тошиќ својот престој во Белград го користи да биде со сопругата Јелена Карлеуша , но и да ги среди работите околу натамошното школување на нивните ќерки. Имено пред неколку дена, парот посетил едно приватно училиште на Дедиње, во кое Атина и ...

Атина и Ника дознале дека баба им починала: Целото семејство се сели!

Република - 15.03.2019

Душко Тошиќ својот престој во Белград го користи да биде со сопругата Јелена Карлеуша, но и да ги среди работите околу натамошното школување на нивните ќерки. Имено пред неколку дена, парот посетил едно приватно училиште на Дедиње, во кое Атина и ...

СТРАШНО : Јелена Карлеуша сака да изврши самоубиство ?

Магазин - 15.03.2019

Како што изјавуваат нејзините пријатели за српски „Ало„, Карлеуша се наоѓа во голема депресија, пие лекови за смирување и на тој начин се обидува да го уништи својот живот, како практично да сака да изврши самоубиство, поради смртта на нејзината ...

Се плашам Јелена да не си направи нешто на себе си: Тошиќ откри зошто останал во Белград

Република - 15.03.2019

Душко Тошиќ решил уште некое време да остане во Србија крај сопругата Јелена Карлеуша, на која на почетокот на март и почина мајката, Дивна Карлеуша. Фудбалерот на кинескиот Гуанжу се доверил на пријател и му рекол дека стравува пејачката да не си ...

Ме нервираше сиромаштијата: Ова е бурното минато на Јелена Карлеуша

Хитпортал - 15.03.2019

Пред бракот со фудбалерот Душко Тошиќ, Јелена Карлеуша имала турбулентно минато. Пејачката го погребала својот вереник, се развела но и направи кариера од соништата. – Кога бев мала најмногу ме нервираше сиромаштијата.

Потресна исповед за мајката на Карлеуша: Дивна ми го смени животот, а не беше ни свесна за тоа

Република - 14.03.2019

Дивна Карлеуша, мајката на српската пејачка Јелена Карлеуша почина по тешко и долго боледување, а многумина се уште зборуваат за нејзината добрина и хуманост. Зорка од Србија раскажува дека кога станала мајка немале пари со сопругот, а се обидувале ...

Јелена Карлеуша ги пресели омилените предмети на својата покојна мајка

Убавина и Здравје - 14.03.2019

Јелена Карлеуша ги пренесе омилените работи на својата покојна мајка Дивна Карлеуша во својот дом на Дедиње. Пејачката сака да го зачува споменот на радиоводителката, која почина на 3 март по долго и тешко боледување, па нејзините уникатни предмети, ...

Душко Тошиќ не се враќа во Кина, страв му е да ја остави Јелена сама

Убавина и Здравје - 14.03.2019

Душко Тошиќ го оддложил патот за Кина за да биде покрај сопругата Јелена Карлеуша која минува низ најтешкиот период во својот живот поради смртта на мајка и Дивна. Фудбалскиот репрезентативец на Србија морал минатата недела да се врати на ...

По погребот на Дивна излезе само два пати од дома- првиот пат на гробишта, а второто место кое го посети Карлеуша ...

Курир - 14.03.2019

Јелена Карлеуша по смртта на нејзината мајка е во многу тешка психичка состојба, а медиумите во Србија пишуваат дека таа само два пати излегла откако ја погребала мајка си. Имено нејзиниот сопруг Душко Тошиќ го продолжи својот одмор во Србија и не ...

Исповед на жената на која Дивна Карлеуша ќе и го промени животот за 360 степени

Вистина.мк - 14.03.2019

Гласот на Дивна Карлеуша што слушателите го слушаа на Радио Белград прослави многу ѕвезди, а за нејзините човечки дела често се зборуваше, иако таа не сакаше да ги потенцира. Имено, Зорка Ј.

Тошиќ останува во Србија: Душко не се враќа во Кина, еве што се случува во куќата на Карлеуша!

Република - 14.03.2019

Душко Тошиќ го одложи патот во Кина како би бил крај сопругата Јелена Карлеуша, која минува низ најтешките животни моменти поради смртта на мајка и Дивна. Фудбалскиот репрезентативец на Србија минатата недела требал да се врати на секојдневните ...

Јелена Карлеуша очајна го молела сопругот, па Душко морал да донесе сериозна одлука

Вистина.мк - 14.03.2019

Душко Тошиќ го одложи заминувањето за Кина за да биде со неговата сопруга Јелена Карлеуша, која поминува низ најтешките моменти во животот поради смртта на мајка си Дивна. Српскиот репрезентативец уште од минатата недела требаше да се врати на ...

Македонецот чиј ментор е Карлеуша во „Ѕвездите на Гранд“ добива непристојни коментари поради една фотографија со Јелена ...

Вистина.мк - 14.03.2019

Во оваа сезона на „Ѕвездите на Гранд“ има неколкумина македонски кандидати кои успеаја да поминат во вториот круг. Секој од нив е посебен на свој начин, како со вокалната, така и со сценската изведба, харизма и енергија.

„ Се плашам Јелена да не посегне по својот живот“ – Позната причината зошто Душко Тошиќ останал во Србија

iPortal - 15.03.2019

Душко Тошиќ решил уште некое време да остане во Србија крај сопругата Јелена Карлеуша, на која на почетокот на март и почина мајката, Дивна Карлеуша. Фудбалерот на кинескиот Гуанжу се доверил на пријател и му рекол дека стравува пејачката да не си ...

По скандалот со Врањеш и смртта на Дивна, Јелена и Душко се решија на знајачна промена за децата

Вистина.мк - 15.03.2019

Регионалните медиуми не запираат со натписите за Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ, особено со скандалот со фудбалерот Огњен Врањеш и смртта на Дивна Карлеуша. Најново што пишуваат српските медиуми е тоа дека Јелена и Душко се одлучиле да го променат ...

Се плашам Јелена да не си направи нешто на себе си: Тошиќ откри зошто останал во Белград

Скопје24 - 15.03.2019

Душко Тошиќ решил уште некое време да остане во Србија крај сопругата Јелена Карлеуша, која за жал на почетокот на март ја напушти мајката, Дивна Карлеуша. Фудбалерот на кинескиот Гуанжу се доверил на пријател и му рекол дека стравува пејачката да ...

Што мислите, дали си личат? Ова се браќата на Јелена Карлеуша

Хитпортал - 13.03.2019

Малкумина знаат дека познатата пејачка Јелена Карлеуша има двајца браќа од вториот брак на нејзиниот татко. Момците се викаат Иван и Никола Карлеуша, a јавноста не знае многу за нив. Тие последен пат со пејачката се појавиле пред неколку години, ...

Карлеуша ги донесе омилените предмети од Дивна во својот дом, а од едно нешто не се одвојува со денови

Пулс24 - 13.03.2019

Пејачката Јелена Карлеуша се уште не може да поверува дека нејзината мајка Дивна повеќе не е жива. Пејачката една недела по погребот на нејзината мајка ги земала во својот дом на Дедиње омилените работи од својата мајка и не се одвојувала од нив, ...

Стана баба, но нема време да се радува: Лепа Брена во две недели погреба две блиски личности, а солзите не ги крие ниту ...

Пулс24 - 13.03.2019

Фолк пејачката Лепа Брена ја совладаа емоции за време на снимањето на „Ѕвездите на гранд специјал“, по повод смртта на радио водителката Дивна Карлеуша. Имено пејачката се расплака за време на видео записот кој беше пуштен по поводот смртта на радио ...

Еве што ќе направи Јелена со куќата на нејзината мајка Дивна

MTM - 13.03.2019

Јелена Карлеуша одлучи во куќата на нејзината покојна мајка Дивна, никогаш нема да ја продаде и на тој начин сака засекогаш да го зачува споменот на познатата водителка на Радио Белград, која по повеќегодишната борба со рак на белите дробови почина ...

По погребот на Дивна излезе само два пати од дома- првиот пат на гробишта, а второто место кое го посети Карлеуша ...

Убавина и Здравје - 15.03.2019

Јелена Карлеуша по смртта на нејзината мајка е во многу тешка психичка состојба, а медиумите во Србија пишуваат дека таа само два пати излегла откако ја погребала мајка си. Имено нејзиниот сопруг Душко Тошиќ го продолжи својот одмор во Србија и не ...

Јелена Карлеуша очајна го молела сопругот, па Душко морал да донесе сериозна одлука

Скопје24 - 14.03.2019

Душко Тошиќ го одложи заминувањето за Кина за да биде со неговата сопруга Јелена Карлеуша, која поминува низ најтешките моменти во животот поради мајка си Дивна. Српскиот репрезентативец уште од минатата недела требаше да се врати на секојдневните ...