TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во две одделни акции полицајци пронашле хероин и марихуана во гостиварско

ТВ21 - 12.06.2019

Во две одделни акции на МВР, полицајци пронашле хероин и марихуана во близината на Гостивар. Во првата кај 37-годишен жител на Форино бил пронајден хеорион. Во друга акција, пак, кај двајца албански државјани е пронајден ранец со 2 килограми ...

Во Гостивар уапсено лице кај кое полицијата нашла хероин

Gostivarpress.mk - 12.06.2019

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово- Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар, вчера (11 јуни) околу 16 часот и 25 минути, на улица „Никола Парапунов“ во Гостивар го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А.

Кривична за гостиварец за поседување хероин

24Инфо - 12.06.2019

На 11.06.2019 година околу 16.25 часот на улица „Никола Парапунов“ во Гостивар полициски службеници од Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар го лишиле од слобода Џ.А.(37) од село Форино, гостиварско.

Жител на с. Форино уапсен заради поседување хероин

Алсат-М - 12.06.2019

Вчера попладне, околу 16.30 часот, на улица „Никола Парапунов“ во Гостивар полициски службеници од Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар го лишиле од слобода Џ.А.(37) од село Форино, гостиварско.

Кај лице од Гостивар пронајден хероин

Скопје1 - 12.06.2019

На 11.06.2019 година околу 16.25 часот на улица „Никола Парапунов“ во Гостивар полициски службеници од Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар го лишиле од слобода Џ.А.(37) од село Форино, гостиварско.

Kaj жител од Форино пронајден хероин

МКД - 12.06.2019

Вчера околу 16:25 часот на улица „Никола Парапунов" во Гостивар полициски службеници од Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар го лишиле од слобода Џ.А.(37) од село Форино, гостиварско.