TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барселона донесе 17-годишен Турчин – откупната клаузула 400 милиони евра!?

Екипа - 23.09.2021

Барселона доведе во своите редови 17-годишно момче, турскиот фудбалер Емре Демир. Младиот фудбалер од средниот ред во каталонскиот тим доаѓа од Кајзериспор во трансфер вреден два милиони евра.

ОФИЦИЈАЛНО: Барса го купи рекордерот на турското првенство

SportMedia - 23.09.2021

Барселона го објави трансферот на 17-годишниот Емре Демир кој доаѓа од редовите на Кајзериспор. Тој е офанзивен играч за врска кој има силна лева нога, а потпиша договор до 2027 година со тоа што двете страни се договорија фудбалерот да остане во ...

Барса донесе турски тинејџер – откупната клаузула е 400 милиони евра

Локално - 23.09.2021

Фудбалерите на Барселона донесоа ново засилување кое го потпишаа на шест години, а неговата откупна клаузила е астрономска уште сега. Седумнаесетгодишниот Турчин Емре Демир пристигна во екипата Барса Б од Кајзериспор и ќе биде платен два милиони ...

Барселона купи 17-годишен тинејџер и му стави откупна клазула од 400 милиони евра

Спортски - 23.09.2021

Барселона потпиша договор со 17-годишниот турски тинејџер Емре Демир. Демир во Барселона пристигна од турски Кајсериспор за два милиони евра и клазули за одредени бонуси. Со каталонскиот гигант потпиша договор до 2027 година со откупна клазула од ...

Барса го гледа спасот од кризата во „турскиот“ Чави (ВИДЕО)

Спортманија - 23.09.2021

Турчинот кој важи за еден од најдобрите млади играчи, потпиша договор со каталонскиот тим во важност до 2027 година Суперталентираниот Емре Демир е нов фудбалер на Барселона. Станува збор за играч кој настапува за Кајсериспор и кој има 17 години, а ...

Барса купи малолетник за „ич пари“ и му стави откупна клаузула од – 400 милиони евра!

Sport 1 - 23.09.2021

Екипата на Барселона можеби е во голема криза, но управата на клубот на големо работи на обезбедување квалитетна иднина, па со таа цел денеска беше официјализиран договорот со 17-годишниот турски фудбалер Емре Деми за сума од два милиони евра.

Барселон доби ново засилување и му стави откупна клаузула од 400 милиони евра

Спортклуб - 23.09.2021

Барселона го доведе 17-годишниот турски играч за врска Емре Демир. Демир пристигна во Барселона од турски Кајсериспор за откупна клаузула од два милиони евра и неколку дополнителни милиони преку разни бонуси.

Барселона ја изненади јавноста и го договори првото засилување за наредната сезона (Видео)

Дерби - 23.09.2021

Барселона се соочува со сериозна финансиска состојба и поради тоа ова лето се ослободи од милионските плати на Лионел Меси и Антоан Гризман, но во период кога се прави голема реконструкција во тимот и во клубот воопшто, каталонскиот гигант ова ...

ЧУДО ОД ДЕТЕ: Тинејџер потпиша договор со Барселона!

Курир - 23.09.2021

Барселона потпиша договор со 17-годишниот турски тинејџер Емре Демир. Демир во Барселона пристигна од турски Кајсериспор за два милиони евра и клазули за одредени бонуси. Со каталонскиот гигант потпиша договор до 2027 година со откупна клазула од ...