TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Буфон платил приватен авион за од Лондон навреме да стигне на погребот на Астори

МКД - 14.03.2018

Во средата му гостуваа на Тотнем во натпревар од Лигата на шампионите, а во четвртокот рано наутро Буфон и уште осум луѓе од Јувентус присуствуваа на погребот на Астори. Џиџи Буфон беше еден од најпогодените играчи од смртта на капитенот на ...

Голем гест – Џиџи Буфон откупи авион за Јувентус да стигне на погребот на Астори

Екипа - 14.03.2018

Џанлуиџи Буфон е познат како врвен голман, еден од најдобрите на сите времиња, но и голем човек. Всушност, неговата човечка големина никогаш не била доведена до прашање, а уште еднаш Џиџи ја докажа по мечот против Тотенхем во Лигата на шампиони.

Буфон од сопствен џеб платил приватен авион за навреме да стигне од Лондон на погребот на Астори

24Фудбал - 14.03.2018

Џиџи Буфон уште еднаш покажа дека не само што е фудбалски џентлмен туку е и голем човек, голманот од сопствен џеб платил приватен авион за делегацијата на Јувентус навреме да стигне на погребот на Давиде Астори „Старата Дама“ во средата гостуваше на ...

Не престануваат емотивните пораки на Буфон: Останавме без противотровот во италијанскиот фудбал!

Поглед - 12.03.2018

Џанлуиџи Буфон беше навистина емотивно потресен пред почетокот на вчерашниот меч меѓу Јувентус и Удинезе во Торино, а причина за тоа секако беше прераната смрт на неговиот добар пријател Давиде Астори од кого во четвртокот се поздрави за последен ...