TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мане: Јас ќе прифатам ако не ја добиеме титулата

СуперСпорт - 09.04.2020

Ливерпул е пред титулата, но фудбалот запре. Не е познато кога Премиер лигата ќе продолжи или дали тоа ќе се случи, но препораката на УЕФА е дека лигите мора да завршат. Садио Мане, членот на Ливерпул, даде многу интересна изјава.

Мане го шокираше Ливерпул: Ако треба поништете ја сезоната, не ни треба подарена титула!

Sport 1 - 09.04.2020

Велика Британија води жестока битка со коронавирусот, кој прави ршум на Островот слично на Италија и Шпанија, кои беа најзагрозените подрачја во Европа, па оттаму нејасно е, а и неизвесно кога и дали Премиерлигата ќе се доигра, а и што ако сезоната ...

Садио Мане човекот со големо срце: Тешкото детство го направи одличен фудбалер и уште подобар човек (ВИДЕО)

Слободен Печат - 08.04.2020

Фудбалерот на Ливерпул, Садио Мане, прерасна во еден од најдобрите фудбалери на денешницата и стана планетарна ѕвезда, но тоа не го смени во приватниот живот. Мане сè уште е скромниот човек кој сака да им помага на сите, посебно во родниот Сенегал ...

Клоп призна дека не му се допаднал Мане на нивната прва средба

А1 On - 08.04.2020

Менаџерот на европскиот и светски клупски шампион Ливерпул – Јирген Клоп, призна за британски „Дејли мејл“ дека не му се допаднал напаѓачот Садио Мане на нивната прва средба пред многу години, кога Сенегалецот беше во Салцбург, а Клоп во Борусија ...

Мане ги шокира навивачите на Ливерпул: Сакам да ја освојам титулата на теренот, не вака!

Спортски - 08.04.2020

Еден од најдобрите фудбалери на Ливерпул изненадувачки не би имал ништо против и сезоната во Премиер лигата да се поништи, иако неговиот тим е убедливо прв. Клубот од „Енфилд“ има дури 25 бода предност во однос на Манчестер Сити и на пет е да ја ...

Клоп: Првпат не потпишав со Мане бидејќи изгледаше како рапер

TopSport - 08.04.2020

Јирген Клоп признава дека не бил премногу импресиониран кога првпат го сретнал својот фудбалер Садио Мане, бидејќи Сенегалецот „изгледал како рапер“. Мане пристигна во Ливерпул една година подоцна од Клоп и стана клучен фудбалер во неговиот тим со ...

Клоп: Додека бев во Дортмунд не потпишав со Мане зашто ми изгледаше како рапер!

Sport 1 - 08.04.2020

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп во интервју за британските медиуми откри какво мислење имал за Садио Мане кога го сретнал за првпат во неговата кариера. Мане е еден од најдобрите и најважните фудбалери на Ливерпул, а за тоа е свесен и Клоп, кој ...

Шок изјава на Садио Мане: Поништете ја сезоната, не ја сакам титулата!

SportMedia - 08.04.2020

Секој си има свои аргументи, дали да се продолжи сезоната, дали да се прекине, но никој, ама баш никој не очекуваше фудбалер на Ливерпул да каже да се прекине сезоната во Премиер-лигата. Е таква изјава даде, а кој друг, туку Садио Мане, скромниот ...

Мане ја раскажа тажната приказна од детството: Ќе изградам болница во моето село! (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.04.2020

Освен по одличните фудбалски квалитети, Садио Мане е познат и по неговата скромност и хуманост. Иако заработува милиони евра, сепак Сенегалецот секогаш им помага на своите сонародници. Денеска беше објавен документарен филм, а во него Мане раскажува ...

Мане ја раскажа својата тажна приказна од детството – ете затоа градам болница во моето село!

Спортклуб - 08.04.2020

Садио Мане е несомнено еден од најхуманите фудбалери во денешно време и тоа го докажува на дело. Откако прво изгради училиште во своето родно место за дечињата кои учеле во руинирани простории, сега Мане гради болница на местото каде е роден.

Скромниот Мане со големо срце: Татко ми почина, сестра ми се породи дома – затоа градам болница! (ВИДЕО)

Спортски - 08.04.2020

Освен одличните фудбалски квалитети, Садио Мане е човек кој го краси голема скромност и хуманост. Иако заработува милиони, игра во славен клуб и е многу популарен Сенегалецот никогаш не се откажа од своите принципи.

Мане ја зачуди цела Англија со својата изјава: Ако не ни ја дадат титулата во Премиер лигата, ќе мора….

Дерби - 08.04.2020

Во изминативе три седмици најкоментирана тема во спортска Англија е шампионската титула во Премиер лигата, односно евентуалниот рестарт на елитното друштво со цел да се доврши сезоната во која Ливерпул доминираше во секој поглед.

Скромниот Мане одново ја одушеви јавноста: Ќе разберам ако не бидеме шампиони...

Gol.mk - 08.04.2020

Сенегалецот Садио Мане важи за еден од најскромните фудбалери на денешницата. Доаѓајќи од сиромашен дел од градот Седиу, напаѓачот на Ливерпул никогаш не заборава на тешкото детство, кое го направи подобар човек со разбирање за било која ситуација.

Клоп призна: Погрешив со Мане!

Спортски - 08.04.2020

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп ги сподели првите впечатоци од напаѓачот Садио Мане и призна дека погрешил кога го видел прв пат. „Ја паметам мојата прва средба со Садио. Беше во Дортмунд.

Садио Мане: Не се чувствувам како шампион

Спортманија - 08.04.2020

Ѕвездата на Ливерпул се надева дека ќе продолжи првенството, но... Ливерпул може да биде најголемиот губитник во историјата на фудбалот, ако се гледа за тоа како стои ситуацијата за оваа сезона.

Мане: Не се чувствувам како шампион на Англија

TopSport - 08.04.2020

Ливерпул се наоѓа на шест бода од шампионската титула во Англија, што би била прва за овој клуб по пауза од 30 години. Сепак нејасно е што ќе се случи доколку Премиерлигата прогласи крај на сезоната, како што се шпекулира изминатите денови.

Садио Мане: Сакам да бидам шампион на теренот!

Слободен Печат - 08.04.2020

Еден од најдобрите фудбалери на Ливерпул, сенегалскиот интернационалец уште еднаш покажа дека е голем човек. Се појавија денеска информации дека Англија поради лошата состојба со епидемијата на коронавирусот во земјата, можно е да биде прогласен ...

Мане: Не се чувствувам како шампион на Англија

Макфакс - 08.04.2020

Ливерпул се наоѓа на шест бода од шампионската титула во Англија, што би била прва за овој клуб по пауза од 30 години. Сепак нејасно е што ќе се случи доколку Премиерлигата прогласи крај на сезоната, како што се шпекулира изминатите денови.

Мане ја зачуди цела Англија со својата изјава: Ако не ни ја дадат титулата во Премиер лигата, ќе мора….

Точка - 08.04.2020

Во изминативе три седмици најкоментирана тема во спортска Англија е шампионската титула во Премиер лигата, односно евентуалниот рестарт на елитното друштво со цел да се доврши сезоната во која Ливерпул доминираше во секој поглед.

Клоп призна дека не му се допаднал Мане на нивната прва средба

Опсервер - 08.04.2020

Ливерпул, 8 април 2020 () – Менаџерот на европскиот и светски клупски шампион Ливерпул – Јирген Клоп, призна за британски „Дејли мејл“ дека не му се допаднал напаѓачот Садио Мане на нивната прва средба пред многу години, кога Сенегалецот беше во ...

Клоп призна дека не му се допаднал Мане на нивната прва средба

MakPress - 09.04.2020

Менаџерот на европскиот и светски клупски шампион Ливерпул – Јирген Клоп, призна за британски „Дејли мејл“ дека не му се допаднал напаѓачот Садио Мане на нивната прва средба пред многу години, кога Сенегалецот беше во Салцбург и Клоп – во Борусија ...