TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Исчезна младо момче од Ресен- полицијата во потрага

Press24 - 14.02.2018

Вчера во 10,00 часот во Полициска станица Ресен, е пријавено исчезнато момче. Имено 51- годишниот Џ.И од Ресен пријавил дека на 12.02.2018 година од 07,00 од дома во непознат правец се оддалечил неговиот син 21-годишниот А.И, се вели во соопштението.

Исчезна младо момче од Ресен

Пулс24 - 14.02.2018

Вчера во 10,00 часот во Полициска станица Ресен, е пријавено исчезнато ...

Исчезнато 21-годишно момче од Ресен

Стандард - 14.02.2018

Жител на Ресен Џ.И. (51) вчера во полиција пријавил дека на 12 февруари од 7 од дома во непознат правец се оддалечил неговиот 21-годишен син А.И. МВР информира дека се преземаат мерки за пронаоѓање на ...

Снегот ги блокира патните правци Охрид-Ресен и Охрид-Кичево

24 Вести - 13.02.2018

Денешниот снег ги парализира патиштата до Охрид. Поради излизгување на два камиони околу триесетина автомобили еден час беа заглавени во снегот кај превојот Буково на патот Охрид-Ресен. Излизгани беа и неколку автомобили, но за среќа повредени нема.

Западна Македонија отсечена од снег, мвр апелира да не се трга на пат

Сакам да кажам - 13.02.2018

Врнежите од снег во западните делови на земјава, попладнево ги отсекоа од сообраќај дел од патиштата. Забрана за движење на тешки и на патнички возила има кон планинскиот превој Буково. Како што јавува дописникот на САКАМДАКАЖАМ.МК од Охрид, патот ...

Битола – Ресен затворен поради сообраќајка, Ресен – Охрид поради излизгани возила и шлепери

Орбис - 13.02.2018

Сообраќајна несреќа и излизгани возила е причината поради која е затворен за сообраќај патниот правец Битола – Ресен, јавуваат заглавени возачи на патниот правец. Неколку изреволтирани возачи се јавија во редкацијата на Орбис, тие велат дека повеќе ...

Се трага по момче од Ресен

МКД - 14.02.2018

Вчера во 10 часот во Полициска станица Ресен, Џ.И.(51) од Ресен пријавил дека на 12 февруари од 7 од дома во непознат правец се оддалечил неговиот син А.И.(21). Полицијата презема мерки за пронаоѓање на момчето.

Исчезнато 21-годишно момче од Ресен

ТВ21 - 14.02.2018

Жител на Ресен Џ.И. (51) вчера во полиција пријавил дека на 12 февруари од 7 од дома во непознат правец се оддалечил неговиот 21-годишен син А.И. МВР информира дека се преземаат мерки за пронаоѓање на ...

Исчезнато 21-годишно момче од Ресен

Република - 14.02.2018

Жител на Ресен Џ.И. (51) вчера во полиција пријавил дека на 12 февруари од 7 од дома во непознат правец се оддалечил неговиот 21-годишен син А.И. МВР информира дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Исчезнато 21-годишно момче од Ресен

А1 On - 14.02.2018

Жител на Ресен Џ.И. (51) вчера во полиција пријавил дека на 12 февруари од 7 од дома во непознат правец се оддалечил неговиот 21-годишен син А.И. МВР информира дека се преземаат мерки за пронаоѓање на ...

Исчезнато 21-годишно момче од Ресен

Орбис - 14.02.2018

Жител на Ресен Џ.И. (51) вчера во полиција пријавил дека на 12 февруари од 7 од дома во непознат правец се оддалечил неговиот 21-годишен син А.И. МВР информира дека се преземаат мерки за пронаоѓање на ...