TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Манчестер се плашат дека играчите ќе смрзнат на гостувањето кај Астана

Спортманија - 19.11.2019

На помалку од 10 дена до гостувањето во мечот од Лигата на Европа, англискиот тим со неочекуван проблем Манчестер јунајтед веќе има обезбедено пласман во нокаут фазата од Лигата на Европа, иако до крајот има да се одиграат уште две кола.

Нехумани услови го очекуваат Јунајтед во Казахстан…

Спортклуб - 19.11.2019

Манчестер Јунајтед идната недела гостува на Астана во петтото коло од групната фаза во Лигата Европа. Се очекува во тој период во овој казахстански град температурата да се спушти и 20 степени под нулата, па фудбалерите добија насоки како да се ...

Манчестер јунајтед во Казахстан нема да смее да излегува надвор од хотелот

Sport 1 - 19.11.2019

Манчестер јунајтед на 28 ноември гостува кај Астана во Казахстан во рамки на Лигата на Европа. Делегација на англискиот тим денеска била во посета на Астана, за да ги договори деталите за патувањето на тимот.

Рајковиќ: Македонија има врвни професионалци кои биле принудени да егзистираат и творат надвор од нашата држава

SportMedia - 19.11.2019

Начинот на финансирање и работа на нашиот клуб е сличен на начинот на кој беа организирани клубовите во бивша Југославија. Мислам дека направивме грешка во пристапот кон тој предолимписки турнир во Порто Рико, требаше да се одработи посериозно и да ...