TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клоп ги негираше шпекулациите: Еве што планира Ливерпул во јануари

СуперСпорт - 14.12.2018

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп ги негираше шпекулациите дека клубот ќе носи играч во јануари како замена за повредените фудбалери во одбраната. Германецот потврди дека нема да купува фудбалери во зимскиот преоден рок и покрај тоа што е без ...

Мурињо во јануари го руши трансфер рекордот на Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - 14.12.2018

„Лондон Ивнинг Стандард“ пишува дека Манчестер Јунајтед сите сили во јануарскиот преоден рок ќе ги насочи кон трансферот на Калиду Кулибали од редовите на Наполи. Фудбалерот на Наполи е еден од најдобрите централни дефанзивци во моментов и токму ...

Ѕвездите на Манчестер Сити се враќаат во тимот

СуперСпорт - 14.12.2018

Пеп Гвардиола на следниот натпревар со Евертон би можел да смета на веќе опоравените Серхио Агуеро и Кевин Де Брујн. Агуеро нема играно од минатиот месец, по натпреварот со Лион и пропушти четири натпревари поради повреда на мускулот.

Јирген Клоп се уште не го победил Јунајтед во Премиер лигата: Време е!

Екипа - 14.12.2018

Шампионска еуфорија на „Енфилд“ пред големата дерби пресметка против Манчестер јунајтед в недела од 17 часот. Сето тоа благодарение на фактот дека по 16 кола во Премиер лигата Ливерпул е на првото место со бод повеќе од Манчестер сити а дури 16 бода ...

Пол Инс е убеден: Се е спремно за заминување на Погба

Спортски - 14.12.2018

Пол Погба не игра во најдобра форма и често пати е мета на критики на англиската јавност. Еден од неговите чести критичари е Пол Инс кој сега тврди дека се е спремно за заминување на Пол Погба уште во јануари.

Пеп потврди, Сити нема да се засилува во јануари

24Фудбал - 14.12.2018

Иако го очекува голема битка на два фронта, во Премиерлигата каде сигурно ќе има неизвесност, како и Лигата на шампионите каде избори место во елиминационата фаза, Манчестер Сити нема да се засилува идниот месец.

Инс: Се е подготвено за заминување на Погба уште во јануари!

Дерби - 14.12.2018

Пол Инс во последно време често ги критикува Пол Погба и Ромелу Лукаку, со јасна цел да ги оправда одлуките на Жозе Мурињо кој во последно време стартниот состав на Манчестер Јунајтед го замислува без двете најголеми ѕвезди во него.

Мурињо го прашаа за парите кои ги потрошил Клоп а тој зборуваше за куќи и мебел

24Фудбал - 14.12.2018

Жозе Мурињо уште еднаш направи интересна аналогија, на денешната прес конференција на прашањето за парите кои ги потрошил Јирген Клоп за засилувања тој зборуваше за куќи и мебел. Уште пред стартот на сезоната, „Специјалниот“ ги обвини Јирген Клоп и ...

Пеп обелодени какви планови има за јануарскиот преоден рок по проблемите со повреди во Сити

Дерби - 14.12.2018

Седумнаесеттото коло во Премиер лигата ќе биде отворено со пресметката меѓу Манчестер Сити и Евертон на „Итихад“, натпревар на кој англискиот шампион сигурно ќе тргне многу амбициозно по последниот пораз кој го претрпе минатата недела.

Мурињо „удри“ по тренерските квалитети на Клоп: Не е сѐ во парите

Кајгана - 14.12.2018

Португалскиот тренер деновиве има многу причини да биде нервозен, бидејќи од една страна медиумите константно го напаѓаат а од друга страна лошите резултати на Манчестер Јунајтед се закануваат дека ќе му го одземат работното место.

Клоп пред дербито со Јунајтед на прес доби интересно прашање за Погба – па одби да одговори!

Спортклуб - 14.12.2018

Ливерпул оваа недела како лидер на табелата го пречекува Манчестер Јунајтед на Енфилд, меч кој ќе биде најинтересен во Европа овој викенд. Денеска на пресконференција пред новинарите излезе Јирген Клоп, кој одговараше на новинарски прашања поврзани ...

Клоп загуби уште еден стартер пред големото дерби со Јунајтед

Дерби - 14.12.2018

Јирген Клоп со големи емоции го прослави триумфот над Наполи кој му обезбеди пласман на Ливерпул во осминафиналето во Лигата на шампионите, но сега пред него е уште еден голем предизвик, односно вечното дерби со Манчестер Јунајтед кое в недела се ...

Клоп со пофални зборови за Манчестер Јунајтед пред големото дерби

Спортски - 14.12.2018

Германскиот тренер на клупата на Ливерпул, Јирген Клоп пред дербито против Манчестер Јунајтед не го интересира колку бодови има екипата и на кое место е на табелата, бидејќи јасно е дека „Црвените ѓаволи“ имаат одлични играчи.

Клоп: Манчестер Јунајтед има многу квалитет

Независен - 14.12.2018

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека не е заинтересиран за табелата и бодовите на Манчестер Јунајтед пред дербито помеѓу двата тима на „Енфилд“ оваа недела. Според Германецот, „црвените ѓаволи“ имаат доволно квалитет во составот.

Гвардиола за преодниот рок: Ја зборуваше вистината или нешто крие?

Спортски - 14.12.2018

Манчестер Сити нема да доведе засилвуања во јануарскиот трансфер период. Иако актуелниот првак на Англија се поврзува со голем број на фудбалери, тренерот на тимот, Пеп Гвардиола денеска ги отфрли сите наводи и само кратко изјави.

Не не занима колку бодови има Јунајтед, знаеме дека се квалитетни

СуперСпорт - 14.12.2018

Германскиот тренер на клупата на Ливерпул, Јурген Клоп пред дербито со Јунајтед порача дека не го занима колку бодови има оваа екипа и кое место е на табелата, бидејќу јасно е дека Црвените Ѓаволи имаат одлични играчи.

Пеп ги потврди плановите на Сити за оваа трансфер зима

Спортклуб - 14.12.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ги појасни трансфер шпекулациите за нивно можно засилување во јануари идната година. Клубот нема да се засилува, без оглед на тоа дали им е потребно или не, Гвардиола очигледно смета дека има доста ...

Мурињо пред дербито со Ливерпул: Имаме тим кој може да се бори за победа

Независен - 14.12.2018

Ливерпул е на чело на табелата, но трофеите се оние кои се бројат, изјави менаџерот Жозе Мурињо пред натпреварот на Манчестер Јунајтед против Ливерпул во недела. Тимот на Јирген Клоп и понатаму е без пораз оваа сезона, но Германецот сè уште нема ...

Гвардиола: Во јануари нема да доведуваме нови играчи

Точка - 14.12.2018

Иако со актуелните англиски шампиони се поврзуваат голем број на фудбалери, тренерот на Сити, Пеп Гвардиола тврди дека на „Етихад“ во зимскиот преоден рок нема да пристигнат нови фудбалери.

Мурињо нема да „паркира автобус“ на „Енфилд“

Екипа - 14.12.2018

Жозе Мурињо вообичаено гостувањата на дерби-натпреварите во Премиер-лигата се одлучува за подефанзивна тактика, но стратегот на Манчестер јунајтед најави дека тоа нема да биде случај на неделниот дуел на „Енфилд роуд“ против Ливерпул.

Гвардиола им стави дефинитивно КРАЈ на шпекулациите: Нема да видите ново лице во јануари…

СуперСпорт - 14.12.2018

Манчестер Сити нема да носи засилувања во јануарскиот преоден рок. Иако со актуелниот шампион на Англија се поврзуваат голем број на фудбалери, менаџерот на тимот, Пеп Гвардиола денес ги отфрли сите наведувања и само кратко порача: „Во јануари нема ...

Гвардиола кешира 50 милиони за нов лев бек!

Спортски - 14.12.2018

Манчестер Јунајтед во зимскиот преоден рок сака да донесе ново засилување на левата бековска позиција, пренесуваат англиските медиуми. Гвардиола не е задоволен од Бенџамин Менди и сака долгорочно да го реши проблемот на таа позиција, па го сака ...

Пеп Гвардиола објави (не)очекувана вест: Нема да се засилуваме во јануари!

Sport 1 - 14.12.2018

Англискиот шампион Манчестер сити, кој во изминатите години потроши еден куп милиони евра за да се засили, (не)очекувано зимава ќе го преспие преодниот рок и нема да ангажира ниту едно засилување.

Мурињо не планира да „паркира автобус“ на „Енфилд“ и најави дека ќе оди на победа против Ливерпул

Дерби - 14.12.2018

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо истакна дека ќе оди на победа на „Енфилд“ охрабрен од претходната сезона кога оствари два позитивни резултати со актуелниот лидер во Премиер лигата.

Нема бело знаменце во таборот на „Ѓаволите“: Иако половина се неизвесни, одиме во Ливерпул по победа..

СуперСпорт - 14.12.2018

Манчестер Јунајтед во недела го игра големото дерби на „Енфилд“ против Ливерпул. „Црвените ѓаволи“ се аутсајдери против лидерот на табелата кој игра навистина фантастично оваа сезона, а Жозе Мурињо нема намера да паркира автобус како што го правеше ...

Мурињо нема да се брани на „Енфилд“: Ќе се обидеме да победиме!

Спортски - 14.12.2018

Манчестер Јунајтед во недела го игра големото дерби со Ливерпул на „Енфилд“, а Мурињо тврди дека нема да „паркира автобус“ и ќе се обиде да победи. „Црвените ѓаволи“ се аутсајдер против лидерот на табелата, но Мурињо знае дека ова е најважниот ...

Јунајтед нема многу избор: Мурињо најде дефанзивец и тоа за - 111 милиони евра!?

Sport 1 - 14.12.2018

Манчестер јунајтед досега му ги исполни желбите на Жозе Мурињо за ангажирање на дефанзивци, но очигледно Португалецот смета дека направил грешка и мора да ја поправи во јануари. Виктор Линделоф и Ерик Баи, кои заедно беа платени 73 милиони евра, не ...

Мурињо: Свесни сме за предизвикот на Енфилд

OhridNews - 14.12.2018

В недела со почеток во 17 часот на Енфилд, Ливерпул во најголемото англиско дерби ќе го пречека составот на Манчестер Јунајтед. Домаќините се лидери на табелата без пораз сезонава, а гостите од Манчестер предводени од Жозе Мурињо на мегдан ќе ...

Гвардиола нуди 50 милиони фунти за дефанзивец на Лестер

Екипа - 14.12.2018

Англискиот првак Мначестер сити води жестока битка за шампионската титула во Премиер – лигата со Ливерпул, но менаџерот Пеп Гвардиола паралелно размислува и за нови засилувања кои би требало да пристигнат на „Етихад“ по завршувањето на сезоната.

Многу наскоро: Венгер откри каде Зидан ќе ја продолжи кариерата

Спортклуб - 14.12.2018

Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер прогнозираше дека неговиот сонародник и пораншен тренер на Реал Мадрид, Зинадин Зидан, наскоро ќе презеде тим во Англија, поточно до Премиер лигата.

„Кога го гледам Погба, имам чуство дека се работи за играч кој тек учи да игра фудбал“

СуперСпорт - 14.12.2018

Францускиот репрезентативец е во многу слаба форма оваа сезона, па понекогаш ги започнува натпреварите од клупата за резерви, а кога игра не е ниту сенка на играчот кој беше фантастичен во редовите на Јувентс.

Кога го гледам Погба имам чувство дека се работи за играч кој се уште учи да игра

Спортклуб - 14.12.2018

Легендарниот англиски напаѓа Мајка Овен смета дека Пол Погба би бил еден од најдобрите играчи на светото доколку игра во некоја друга екипа или систем под водство на некој друг ...

Овен знае кои тренери се најдобри за Погба: Во тимот на Мурињо изгледа како почетник

Спортски - 14.12.2018

Легендарниот напаѓач Мајкл Овен смета дека Пол Погба би бил еден од најдобрите играчи во светот доколку игра во поинаков систем и под водство на некој друг тренер. Францускиот репрезентативец игра во слаба форма оваа сезона и понекогаш натпреварите ...

Јувентус подготви 80 милиони евра за да го врати Пол Погба

Gol.mk - 14.12.2018

Италијанскиот шампион Јувентус е подготвен да понуди 80 милиони евра, како би се одидел уште овој јануари да го ангажира светскиот првак со Франција, Пол Погба, открива италијанскиот весник „Тутоспорт“.

Како казна за лошите игри: Мурињо закажа тренинг на Јунајтед на Божик

Нова ТВ - 13.12.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо размислува за забрана на неговите играчи да ја поминат божикната вечер со семејствата. Според „ Сан“, португалскиот стручњак закажал тренинг вечерта на 25 декември како еден вид на казна за „црвените ...

Венгер му предложи на Зидан да ја продолжи кариерата во Премиер лигата

Независен - 13.12.2018

Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер го советуваше својот сонародник, Зинедин Зидан да ја продолжи кариерата во Премиер лигата. Зизу е без ангажман од крајот на минатата сезона, кога неочекувано го напушти Реал Мадрид, откако третпат го ...

Јувентус му кажа НЕ на Месут Озил

Спортски - 13.12.2018

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи ја одбил можноста да го донесе плејмејкерот на Арсенал Месут Озил, пренесуваат италијанските медиуми. Германецот иако неодамна потпиша нов договор со Арсенал е во потрага по нив клуб бидејќи не е ...

Мурињо не им дозволува на играчите да ја поминат божиќната вечер со семејството

+инфо - 13.12.2018

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, има намера да им забрани на неговите играчи да ја поминат божиќната вечер со своето семејство. Според „ The Sun“ португалскиот стручњак закажал тренинг вечерта на 25 декември и не планира да им дозволат ...

Италијанците ја откриваат сумата која Јувентус ќе ја понуди за Погба

Спортски - 13.12.2018

Италијанските медиуми се убедени дека Пол Погба може да се врати во Јувентус. Погба летото 2016 година за тогаш рекордни 105 милиони евра го замени дресот на Јувентус со оној на Манчестер Јунајтед.

Венгер на Зидан му ја препорачува Премиер лигата

Нетпрес - 13.12.2018

Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер го посоветува својот сонародник Зинедин Зидан да ја продолжи кариерата во Премиер лигата. Зизу е без работа од крајот на минатата сезона, кога неочекувано го напушти Реал Мадрид, откако го освои по ...

Клоп загуби уште еден стартер пред големото дерби со Јунајтед

Точка - 14.12.2018

Јирген Клоп со големи емоции го прослави триумфот над Наполи кој му обезбеди пласман на Ливерпул во осминафиналето во Лигата на шампионите, но сега пред него е уште еден голем предизвик, односно вечното дерби со Манчестер Јунајтед кое в недела се ...

Клоп: Манчестер Јунајтед има многу квалитет (видео)

MTM - 14.12.2018

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека не е заинтересиран за табелата и бодовите на Манчестер Јунајтед пред дербито помеѓу двата тима на „Енфилд" оваа недела. Според Германецот, „црвените ѓаволи" имаат доволно квалитет во составот.

Мурињо пред дербито со Ливерпул: Имаме тим кој може да се бори за победа

Слободен Печат - 14.12.2018

Ливерпул е на чело на табелата, но трофеите се оние кои се бројат, изјави менаџерот Жозе Мурињо пред натпреварот на Манчестер Јунајтед против Ливерпул во недела. Тимот на Јирген Клоп и понатаму е без пораз оваа сезона, но Германецот сè уште нема ...

Мурињо нема да го „паркира автобусот“ на „Енфилд“: Ќе се обидам да победам!

Спортклуб - 14.12.2018

Манчестер Јунајтед во недела го игра големото дерби на „Енфилд Роуд“ против Ливерпул. „Црвените ѓаволи“ се аутсајдери против лидерот на табелата кој игра фантастично оваа сезона, а Жозе Мурињо нема намера да го „паркира автобусот“ како што тоа знаел ...

Мурињо нема да се брани на „Енфилд“: Ќе се обидеме да победиме!

Таратур - 14.12.2018

Манчестер Јунајтед во недела го игра големото дерби со Ливерпул на „Енфилд“, а Мурињо тврди дека нема да „паркира автобус“ и ќе се обиде да победи. „Црвените ѓаволи“ се аутсајдер против лидерот на табелата, но Мурињо знае дека ова е најважниот ...

Венгер му предложи на Зидан да ја продолжи кариерата во Премиер лигата

Курир - 13.12.2018

Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер го советуваше својот сонародник, Зинедин Зидан да ја продолжи кариерата во Премиер лигата. Зизу е без ангажман од крајот на минатата сезона, кога неочекувано го напушти Реал Мадрид, откако третпат го ...

Јувентус му кажа НЕ на Месут Озил

Таратур - 13.12.2018

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи ја одбил можноста да го донесе плејмејкерот на Арсенал Месут Озил, пренесуваат италијанските медиуми. Германецот иако неодамна потпиша нов договор со Арсенал е во потрага по нив клуб бидејќи не е ...

Мурињо не ги пушта играчите за Божик

Локално - 13.12.2018

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, има намера да им забрани на неговите играчи да ја поминат божиќната вечер со своето семејство. Според „ The Sun“ португалскиот стручњак закажал тренинг вечерта на 25 декември и не планира да им дозволат ...

Мурињо пред дербито со Ливерпул: Имаме тим кој може да се бори за победа

MTM - 14.12.2018

Ливерпул е на чело на табелата, но трофеите се оние кои се бројат, изјави менаџерот Жозе Мурињо пред натпреварот на Манчестер Јунајтед против Ливерпул во недела. Тимот на Јирген Клоп и понатаму е без пораз оваа сезона, но Германецот сè уште нема ...

Венгер му предложи на Зидан да ја продолжи кариерата во Премиер лигата

Слободен Печат - 13.12.2018

Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер го советуваше својот сонародник, Зинедин Зидан да ја продолжи кариерата во Премиер лигата. Зизу е без ангажман од крајот на минатата сезона, кога неочекувано го напушти Реал Мадрид, откако третпат го ...