TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Какао бомбици со портокал – „лапни-голтни“ колачиња

Вечер Прес - 24.01.2021

Уште еден од низата слатки рецепти, без „утка“ – не може да погрешите и да сте домаќинка без големо искуство во кујната. Какао бомбиците со вкус на портокал се едноставни и вкусни колачи, кои што се подготвуваат брзо, а уште побрзо ги снемува од ...

(ВИДЕО) КОКОС РОЛНИЧКИ СО БЕЛО И ЦРНО ЧОКОЛАДО: Едноставни непечени колачи кои сите ќе ги обожуваат!

Екран

Четири кремасти и сочни колачи кои ќе ве пленат со вкусот, а за нивна подготовка нема да изгубите повеќе од 15 минути

НМД

Вистинско освежување: Ментол колачиња

Gotvi.mk

Подготовка без миксер и вага: Едноставна циганска штрудла за стари и млади

Женски магазин

Најбрзата банана торта: Мешаш, филуваш и ја јадеш за 15 минути

НМД

Портокал бомбици

Мои рецепти

Попара Попара Деца НМД Пулс24 Екран Точка Gotvi.mk

Здрав доручек: Протеински палачинки

Gotvi.mk - 23.01.2021

Ако сакате здрав доручек, еве вистински рецепт за вас! Испасирајте една банана и разматете две јајца. Ова добро измешајте го, додајте малку ццимет и лажичка овесни снегулки. Намастете тава со маслиново масло и загрејте.

Потпечена овесна каша со тиква

Мои рецепти

Вистински хит: Рецепт за „зебра“ палачинки

Кафе пауза