TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Готово е: Челзи има нов тренер!

Спортклуб - 25.05.2018

Официјално соопштение се очекува во секој момент! Според „Спортмедиасет“, Маурицио Сари постигнал договор со управата на Челзи и од следната сезона ќе ја предводи екипата од „Стемфорд Бриџ“.

Готово: Челзи има нов тренер!

Спортски - 25.05.2018

Како што пренесува „Спортмедиасет“, Маурицио Сари постигнал договор со раководството на „сините“ и од следната сезона ќе го предводи тимот на Челзи. Наводно Сари веќе ставил потпис на четиригодишен договор вреден 6 милиони евра по сезона и наскоро ...

Падна договор - Челси доби нов тренер!

Sport 1 - 25.05.2018

Како што пренесува „Медиасет“, Маурисио Сари постигнал договор со управата на Челси и од наредната сезона ќе го предводи тимот од „Стемфорд Бриџ“. Тој наводно веќе потпишал четиригодишен договор тежок шест милиони евра по сезона и на позицијата шеф ...

Челзи доби нов тренер!

Sport M - 25.05.2018

Како што известиа од „Спортмедиасет“, Маурицио Сари е човекот кој постигна договор за од следната сезона да го предводи тимот на Челзи. Сари потпишал четиригодишен договор кој изнесува вредност од 6 милиони евра по сезона.

Анчелоти создава страшен тим во Наполи, но дали тоа е доволно за да се сопре моќниот Јуве?

Спортклуб - 25.05.2018

Планот е направен, ќе има повеќе играчи на располагање од она што го имаше Маурицио Сари, ќе си заминат само двајца кои би можеле да донесат сериозен прилив во касата. Во Наполи сонуваат со отворени очи.

ГОТОВО Е: Челзи ја пронајде замената за Антонио Конте!

Gol.mk - 25.05.2018

Се очекува само официјална потврда, но сите престижни медиуми веќе ја споделија информацијата дека Челзи ја пронајде замената за Антонио Конте за наредната сезона. Се работи за поранешниот тренер на Наполи, Маурицио Сари, кој ќе стави потпис на ...

Морати е убеден: Интер ќе го нападне Скудетото во наредната сезона

Дерби - 25.05.2018

Екипата на Интер со доста мака и со драматична победа над Лацио успеа да обезбеди топ 4 пласман и со тоа да дојде до Лигата на шампионите во наредната сезона. Меѓутоа ова според некогашниот прв човек на „нероаѕурите“ Масимо Морати и загревање и тој ...

Ѕвезда на ПСЖ: „Штом Анчелоти е таму, веднаш ќе дојдам во Наполи“

Sport 1 - 25.05.2018

Од Карло Анчелоти следната сезона се очекува со Наполи да ја урне доминацијата на Јувентус, која трае цели седум сезони. Новиот стратег за такво нешто ќе бара и квалитетни фудбалери на сите позиции, а се чини најголем акцент ќе стави на средниот ред.

Маурицио Сари е изборот на Челзи! Позната понудата – стратегот сака и тројца играчи на Наполи!

Спортски - 25.05.2018

Како што пишуваат медиумите се чека само Роман Абрамович да потврди и Антонио Конте да ги спакува куферите. На Островот во секој момент се чека вест дека Антонио Конте заминува, за негов наследник е избран – Маурицио Сари! Се наведува дека сега веќе ...

Спалети прави тим за ЛШ: Интер се засилува со три ѕвезди!

Sport 1 - 25.05.2018

Во неверојатниот финиш на Серија А, Интер го победи Лацио и така ибори пласман во Лигата на шампиони (ЛШ) наредната сезона. Лучано Спалети уште сега прави планови за тоа натпреварување, а одлучи кои три играчи сака да ги види во редовите на ...

Маурицио Сари доаѓа на „Стемфорд бриџ“, падна ’дил’ со Абрамович за двегодишен договор

Екипа - 25.05.2018

Челси и следната сезона ќе го предводи италијански стратег, ама тоа нема да биде Антонио Конте. Досегашниот тренер на Наполи, Маурицио Сари, ќе биде нов менаџер на англискиот премиерлигаш.

Поранешен играч на Челси смета дека Сари не е вистинското решение за клубот

Дерби - 25.05.2018

Поранешниот играч на Челси, Самуеле Дела Бона се сомнева дека Маурисио Сари е вистинскиот избор за клупата на сините. Се поизвесно е заминувањето на Антонио Конте и назначувањето на Сари на менаџерското столче на „Стемфорд Бриџ“, а во јавноста веќе ...

Интер сака голема ѕвезда како засилување за ЛШ

СуперСпорт - 25.05.2018

Откако се пласираа во Лигата на шампиони (ЛШ), Интер почна да бара соодветни засилувања за екипата. Тренерот Лучијано Спалети и управата нема да чекаат долго, па уште сега почнаа преговори со неколку играчи.

Во Англија: Челзи и Сари се договорија по седумчасовни преговори

Стандард - 25.05.2018

Раководството на Челзи ќе му понуди договор на поранешниот стратег на наполи, Маурицио Сари, објавија англиските медиуми. Двете страни одржаа 7-часовен разговор вчера во Лондон, прецизирајќи ги деталите од договорот, кој ќе биде за 2 години.

Интер не се шегува: Спалети сака голема ѕвезда за ЛШ

Спортски - 25.05.2018

Откако се пласира во ЛШ, Интер веќе почна да бара адекватни засилувања за најелитното фудбалско натпреварување. Тренерот Спалети и управата на клубот нема ништо да остават на случајноста и сакаат да направат екипа која може да се натпреварува на ...

Анчелоти го подготви трансфер списокот на Наполи

А1 On - 25.05.2018

Новиот тренер на Наполи, Карло Анчелоти, брзо составил листа на потребни нови засилувања. Тој веќе разговарал за ова прашање со претседателот Аурелио Де Лаурентис и бил уверен дека некои од назначените играчи ќе бидат привлечени.

Експлозија во Неапол: Артуро Видал фотографиран на аеродромот – Каподичино! (ФОТО)

Спортски - 24.05.2018

Пристигнува првиот „поклон“ за Карло Анчелоти Барем ако судиме според фотографијата која утрово се појави на друштвените мрежи. Откако вчера Карло Анчелоти беше и официјално претставен како нов тренер на Наполи, денес се појави фотографија која ...

Неапол „гори“: Анчелоти носи четири ѕвезди и прави „тим од соништата“

Спортски - 24.05.2018

Од денес и официјално започнува ерата на Карло Анчелоти во Наполи. Трофејниот стратег потпиша тригодишен договор и веднаш почна да работи на новите засилувања. Готово сите италијански медиуми денес ги открија истите имиња кои Анчелоти ги побарал од ...

Спалети потврди: Кансело и Рафиња нема да бидат откупени!

Спортски - 24.05.2018

Тренерот на Интер, Лучијано Спалети ги разочара фановите откако денес потврди дека двајца значајни фудбалери ќе го напуштат тимот. Жоао Кансело и Рафиња оваа сезона играа во Интер како позајмени фудбалери од Валенсија односно Барселона, а Интер ...

Инсиње се надева дека Анчелоти ќе помогне во походот кон Скудетото

ТВ21 - 24.05.2018

Фудбалерот на Наполи, Лоренцо Инсиње му посака усепх на новиот тренер Карло Анчелоти за кого верува дека може да му ја даде на тимот потребната сигурност и конечно да ја освои шампионската титула. – Му посакувам на Карло Анчелоти се најдобро.

Карло Анчелоти претставен како нов тренер на Наполи

Локално - 24.05.2018

Поранешниот тренер на Милан и Челзи вчера беше назначен за нов тренер на Наполи, откако тренерската функција на овој клуб ја напушти Маурицио Сари. Карло Анчелоти потпиша тригодишен договор со италијанскиот клуб.

Сари нема да „тагува“ долго – веќе е на пат за Лондон

Таратур - 24.05.2018

Наполи вчера официјално го потврди доаѓањето на Карло Анчелоти, иако се уште не го раскинал договорот со Маурицио Сари. Сари е навреден од таквиот однос и смета дека не заслужил таков третман, а претседателот Де Лаурентис нема проблем да го плаќа и ...

Анчелоти со првичен список на желби: Интересни комбинации!

Поглед - 24.05.2018

Карло Анчелоти официјално е нов шеф на екипата од Наполи. Тој веднаш се фрли на работа и состави листа со желби за тоа кои играчи би му требале за наредната сезона. Поради заминувањето на Реина се знае дека првата мета е голманот.

Готово е: Челзи има нов тренер!

Поглед - 25.05.2018

Официјално соопштение се очекува во секој момент! Според „Спортмедиасет“, Маурицио Сари постигнал договор со управата на Челзи и од следната сезона ќе ја предводи екипата од „Стемфорд Бриџ“.

Анчелоти го подготви трансфер списокот на Наполи

Курир - 25.05.2018

Новиот тренер на Наполи, Карло Анчелоти, брзо составил листа на потребни нови засилувања. Тој веќе разговарал за ова прашање со претседателот Аурелио Де Лаурентис и бил уверен дека некои од назначените играчи ќе бидат привлечени.

Неапол „гори“: Анчелоти носи четири ѕвезди и прави „тим од соништата“

Таратур - 24.05.2018

Од денес и официјално започнува ерата на Карло Анчелоти во Наполи. Трофејниот стратег потпиша тригодишен договор и веднаш почна да работи на новите засилувања. Готово сите италијански медиуми денес ги открија истите имиња кои Анчелоти ги побарал од ...

Анчелоти го подготви трансфер списокот на Наполи

Локално - 25.05.2018

Новиот тренер на Наполи, Карло Анчелоти, брзо составил листа на потребни нови засилувања. Тој веќе разговарал за ова прашање со претседателот Аурелио Де Лаурентис и бил уверен дека некои од назначените играчи ќе бидат привлечени.

Анчелоти го подготви трансфер списокот на Наполи

Sport M - 25.05.2018

Новиот тренер на Наполи, Карло Анчелоти, брзо составил листа на потребни нови засилувања. Тој веќе разговарал за ова прашање со претседателот Аурелио Де Лаурентис и бил уверен дека некои од назначените играчи ќе бидат привлечени.

Анчелоти го составува новиот тим на Наполи

Вечер - 26.05.2018

Новиот тренер на Наполи, Карло Анчелоти, брзо составил листа на потребни нови засилувања. Тој веќе разговарал за ова прашање со претседателот Аурелио Де Лаурентис и бил уверен дека некои од назначените играчи ќе бидат привлечени.