TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вашингтон подобар од Лејкерси по продолжение

Сител - 23.02.2021

Од синоќешните натпревари во НБА лигата го издвојуваме поразот на шампионот ЛА Лејкерс на домашен терен загуби од Вашингтон. Во супер интересниот и докрај неизвесен натпревар победникот беше решен по дополнителните пет минути откако регуларниот дел ...

Вашингтон од минус 17 до славје против шампионот, Јута со нов тројкашки рекорд го потопи Шарлот (ВИДЕО)

Дерби

Бил и Вестбрук излегоа на бис и сами го победија шампионот (Видео)

Спортманија

ВИДЕО: Леброн трагичар во новиот пораз на Лејкерси, Јута со тројки го „наполни“ Шарлот

Gol.mk

Шампионот во проблеми: Лејкерс го запишаа третиот пораз во низа (ВИДЕО)

Sport 1

Одлични Визардси за трет пораз во низа на Лејкерси, Дончиќ и Хардвеј го водеа Далас до победа

Спортски

Лејкерси прокоцкаа +17, Јута уфрли 28 тројки…

SportMedia

Дриблинг Точка Екипа Кајгана Република

Хардавеј и Дончиќ го предводеа Далас до победа над Мемфис (ВИДЕО)

МКД - 23.02.2021

Далас со 102:92 го совлада Мемфис и брзо по поразот од Портланд им се врати на победите, секој триумф им е значаен во битката за место во плеј-офот. Далас одлично го почна мечот, првата четвртина беше импресивна, таа ја добија со 26-13, играта во ...

ВИДЕО: Далас победи, Дончиќ го расипа просекот по бројот на постигнати поени

Дриблинг