TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новинар го насмеа Јокиќ до солзи: Како е да играш против Лука Јокиќ? (ВИДЕО)

Екипа - 26.01.2021

По натпреварот помеѓу Денвер и Далас, српскиот интернационалец, Никола Јокиќ имаше шанса да го прокоментира натпреварот на својот матичен јазик, а дописникот на „РТС“ го насмеа центарот на тимот од Колорадо со симпатичен лапсус, прашувајќи го какво ...

Јокиќ ќе го добие најголемиот договор во историјата на кошарката

TopSport - 26.01.2021

Најдобриот играч на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ, наредната сезона ќе го потпише најголемиот договор во историјата на НБА лигата. Еден од најдобрите центри во светот на кошарката, во 2018 година потпиша петгодишен договор, за максимална сума од ...

Брилијантниот Леброн го среди „неговиот“ Кливленд, Јокиќ ја доби втората сезонска битка со Дончиќ (ВИДЕО)

Дерби - 26.01.2021

Брилијантниот Леброн Џејмс му донесе победа на Лос Анџелес Лејкерс во битката против Кливленд Кавалирс со 115-108 во еден од деветте мечеви кои рано утрово се одиграа во НБА лигата. Џејмс го одигра својот најдобар меч во оваа кампања, реализираше 46 ...

Јокиќ следната година ќе го добие најголемиот договор во НБА-лигата

Sport 1 - 26.01.2021

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ следната година ќе потпише нов договор. Новинарот на „ЕСПН“, Боби Маркс објави дека Србинот ќе потпише максимален договор и тој ќе биде најбогат во историјата на НБА-лигата.

Никола Јокиќ потпишува нов договор- Тој ќе стане најплатениот играч во НБА лигата

ММС - 26.01.2021

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ е клучен играч на Денвер Нагетс, па не е изненадувачки што во 2018 година потпиша максимален, петгодишен договор вреден 148.000.000 долари. Сепак, го чека уште попрофитабилен.

Јокиќ и Ембид играчи на неделата

SportMedia - 26.01.2021

Во петтата недела од новата НБА сезона, Никола Јокиќ и Џоел Ембид се прогласени за најдобри. Србинот е број еден на западот, додека пак играчот на Филаделфија е најдобар на другата страна од САД. Јокиќ изминатава денеска стигна до просек од 29.

Јокиќ ли е Дончиќ ли е?

Оff.net - 26.01.2021

Еден од дописниците на РТС од САД, Александар Жигиќ преку видео повик се обиде да му постави неколку прашања на Никола Јокиќ, центарот на Денвер Нагетс. ...

ВИДЕО: Леброн со симултанка против Кливленд, Јокиќ славеше против Дончиќ

Дриблинг - 26.01.2021

Актулетниот првак во НБА лигата, ЛА Лејкер успеа да го совлада Кливленд со 115:108. Леброн Џејмс против својот поранешен тим постигна 46 поени, осум скокови и шест асистенции. Ентони Дејвис постигна 17 поени и десет скокови додека кај поразенит се ...

ВИДЕО: Јокиќ ја доби битката против Дончиќ и Далас Маверикс

Слободен Печат - 26.01.2021

Кошаркарите на Денвер Нагетс го совладаа Далас Маверикс со 117:113 на гостински терен и така стигнаа до четвртата победа по ред во НБА лигата. жНикола Јокиќ повторно имаше „дабл-дабл“ учинок, низа која не ја прекина од стартот на сезоната.

Јак дуел на Јокиќ и другар му Дончиќ

Оff.net - 26.01.2021

Денвер и Далас Маверикс одиграа супер дуел кој го добија Нагетси 117:113. Јокиќ уфрли 20 поени и 10 скока, а Дончиќ одново имаше ѕверска партија со ...

Леброн му даде 46 поени на Кливленд, Јокиќ го доби дербито против Дончиќ (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.01.2021

Лос Анџелес Лејкерс синоќа запиша триумф против Кливленд кавалирс со 115-108, а одличен меч одигра Леброн Џејмс, кој беше расположен против неговиот поранешен тим. Лејкерс од самиот старт имаа предност и беше јасно дека Кливленд ќе запише пораз, а ...

Леброн со 46 поени го предводеш Лејкерс до победа, Јокиќ го доби дуелот со Дончиќ (ВИДЕО)

МКД - 26.01.2021

Лос Анџелес Лејкерс со 115:108 го победи Кливленд на негов терен, а Леброн Џејмс беше херојот во овој триумф, интересен беше дуелот меѓу Дончиќ и Јокиќ кој го доби Денвер со 117:113. Леброн Џејмс со 46 поени беше убедливо најдобриот кошаркар на ...

ВИДЕО: Леброн го „наполни“ Кливленд, дербито меѓу Дончиќ и Јокиќ за Србинот

Gol.mk - 26.01.2021

Кошаркарите на ЛА Лејкерс го совладаа Кливленд Кавалирс со 115-108, во натпревар на кој на паркетот блескаше Леброн Џејсм. Кошаркарскиот „Крал“ беше екстра-мотивиран и расположен против својот поранешен клуб, и си фантастична партија ги предводеше ...

Дабл-даблот на Јокиќ вреди повеќе од трипл-даблот на Дончиќ – Денвер победи во Далас

TopSport - 26.01.2021

Дуелот на тимовите кои ги предводат младите ѕвезди од Балканот, Лука Дончиќ и Никола Јокиќ, предизвика најголемо внимание изминатата ноќ во НБА лигата. Денвер го победи Далас со 117:113. За Нагетс ова беше четвртата победа во низа, додека Маверокс ...

Леброн го сруши Кливленд со 46 поени, Јокиќ се радуваше против Дончиќ, нов трип-дабл за Словенецот 🎥

Спортски - 26.01.2021

Koшаркарите на ЛА Лејкерси изминатата вечер го победија Кливленд со 115:108, одличен натпревар одигра Леброн Џејмс. Џејмс и тоа како беше расположен против својот поранешен клуб и ги водеше Лејкерси до нова победа.

Мега дуел на Дончиќ и Јокиќ, Леброн се врати во Кливленд (ВИДЕО)

Екипа - 26.01.2021

Денвер Нагетс славеше над Далас Маверикс со 117-113 во мега дуелот меѓу Никола Јокиќ и Лука Дончиќ. Србинот со нов дабл-дабл учинок од 20 поени и 10 скока, на кои додаде и четири асистенции го предводеше до нов триумф својот тим.

Збрка – „Тој е Дончиќ, а јас сум Јокиќ“ (ВИДЕО)

Локално - 26.01.2021

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ го коментираше мечот со Далас Маверикс и новата победа на својот Денвер со резултат 117: 113. Сепак, воведот во неговата изјава беше лапсус на дописниците на РТС од Соединетите држави.

Дабл-даблот на Јокиќ вреди повеќе од трипл-даблот на Дончиќ – Денвер победи во Далас

Макфакс - 26.01.2021

Дуелот на тимовите кои ги предводат младите ѕвезди од Балканот, Лука Дончиќ и Никола Јокиќ, предизвика најголемо внимание изминатата ноќ во НБА лигата. Денвер го победи Далас со 117:113. За Нагетс ова беше четвртата победа во низа, додека Маверокс ...

Јокиќ ќе го добие најголемиот договор во историјата на кошарката

Макфакс - 26.01.2021

Најдобриот играч на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ, наредната сезона ќе го потпише најголемиот договор во историјата на НБА лигата. Еден од најдобрите центри во светот на кошарката, во 2018 година потпиша петгодишен договор, за максимална сума од ...