TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Фото) Најубава на трибините: Снежана, првата дама на српскиот фудбал; сопругата на Пикси е негова најголема поддршка ...

Еспресо - 25.11.2022

Популарни личности од Србија дадоа поддршка во Катар на српската фудбалска репрезентација, но тука и првата дама на срспкиот фудбал, Снежана Стојковиќ. Која е Снежана, најголемото „рамо“ на Пикси. Три децении се во брак.

Тијаго Силва го пецна Пикси: Требаше подобро да ја анализира нашата игра, а не да зборува со колку напаѓачи ќе играме

Спортманија - 25.11.2022

Капитенот на репрезентацијата на Бразил, Тијаго Силва, изјави дека српскиот селектор Драган Стојковиќ Пикси со изјавите пред нивниот меѓусебен меч покажал непочитување кон Кариоките. Еден ден пред мечот против Бразил, Пикси беше зачуден што ...

Ревија од убавина на трибините во Катар: Од Лима, Ања, Анастасија, Изабел Гулар до сопругата на Пикси

Женски магазин - 25.11.2022

Многу познати дами беа на трибините на натпреварот меѓу Србија и Бразил во Катар. Тоа беше вистинско шоу за убавина и одличен стил. Погледнете! На трибините беа сопругата и децата на српскиот тренер Драган Стојковиќ Пикси, Ања, Андреа и Марко.

Тиаго Силва го „пецна“ Пикси: Да анализираше малку подобро…

Sport M - 25.11.2022

Бразилскиот фудбалер Тиаго Силва изјави дека селекторот на српската репрезентација Драган Стојковиќ покажал непочитување кон нрговиот тим со своите изјави пред натпреварот на двете селекции на Светското првенство.

Тијаго Силва: Селекторот на Србија не покажа премногу почит кон нас

Макфакс - 25.11.2022

Бразил синоќа ја надигра Србија во првиот натпревар на Светското првенство, а победи со 2:0 благодарение на головите на ѕвездата на Тотенхем, Ришарлисон. По натпреварот изјава даде искусниот Тијаго Силва, кого особено го повредиле, но и мотивирале, ...

Селекторот на Србија со најголема поддршка на трибините – трите деца со емотивна порака во центарот на вниманието во ...

Курир - 25.11.2022

Ања, ќерката на селекторот на српската фудбалска репрезентација, Драган Стојковиќ Пикси, објави неколку фотографии од Доха. Таа, нејзината сестра Андреа и нејзиниот брат Марко се во Катар, каде му пружаат огромна поддршка на својот татко, а ...

Пикси: Бевме катастрофални во второто полувреме, а тоа Бразил го искористи

Макфакс - 25.11.2022

Српскиот селектор Драган Стојковиќ Пикси, по поразот од Бразил (2:0) истакна дека не е задоволен од играта на неговата селекција. „Клучот е што го загубивме смисолот во второто полувреме, бевме, да не речам катастрофални. Изненадувачки, паднавме.

Пикси ја имаше најсилната поддршка од трибините: Андреа, Ања и Марко во емотивен кадар (ФОТО)

Локално - 25.11.2022

Ања Валенте, ќерката на селекторот на српската фудбалска репрезентација, Драган Стојковиќ Пикси, објави неколку фотографии од Доха. Таа, нејзината сестра Андреа и нејзиниот брат Марко се во Катар, каде му пружаат огромна поддршка на својот татко, а ...