TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Тенисер колабираше на Мастерсот во Мајами

Екипа - 21.03.2019

Страотна сцена се случи на АТП Mастерсот во Мајами. Младиот шпански тенисер Никола Кун колабираше и падна на теренот во дуелот против Германецот, Миша Зверев. Кун не се чувствуваше најдобро уште во вториот сет, кога ја загуби предноста од 5-2 во ...

Немили сцени: Шпански тенисер колабираше на теренот (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.03.2019

Уште на стартот на АТП турнирот во Мајами се случи една немила сцена во која шпанскиот тенисер Даниел Кун колабираше на теренот и мораше пред време да го предаде својот меч. Кун го започна фантастично натпреварот против Миша Зверев и го доби првиот ...

Типсаревиќ со првата победа на АТП турнир од август 2017 година

+инфо - 21.03.2019

Поранешниот број 8 на светската листа, Јанко Типсаревиќ (Србија) ја постигна својата прва победа на АТП турнир од август 2017 година. Типсаревиќ победи против претставникот на домаќините Бредли Клан со 6:3, 6:3 на стартот на турнирот од серијата ...

Страшна сцена на мастерсoт вo Мајами: Шпански тенисер колабираше на терен (Видео)

Вечер - 21.03.2019

Младиот шпански тенисер Николас Кух, колабираше за време на натпреварот против Миша Зверев, на мастерс турнирот во Мајами. Тој изненадувачи почувствува слабост, а тоа се виде и по неговата игра, бидејќи во вториот сет испушти водство од 5:2.

Немили сцени во Мајами: Шпански тенисер колабираше на сред натпревар (Видео)

Дерби - 21.03.2019

Веднаш на стартот на АТП турнирот во Мајами видена е една немила сцена по која младиот шпански тенисер, Никола Кун мораше да го предаде натпреварот. 19 годишниот тенисер се соочи со искусниот Миша Зверев на турнирот во Мајами и имаше солиден старт ...

ВИДЕО: Тенисот може да биде брутален, млад шпански тенисер колабира во Мајами!

Gol.mk - 21.03.2019

Младиот шпански тенисер, Никола Кун, на АТП Мастерсот во Мајами едноставно колабираше на теренот на дуелот против Германецот Миша Зверев и предизвика доза на загриженост меѓу присутните. 19-годишниот Кун, во решавачкиот трет сет, при резултат 2-1 се ...

Несакани сцени во Мајами: Шпански тенисер колабираше на терен (ВИДЕО)

Спортски - 21.03.2019

Ужасни сцени беа видени на АТП турнирот во Мајами. Младиот шпански тенисер Никола Кун колабираше и се сруши на теренот во дуелот против Миш Зверев. Кун одеднаш почуствува слабост. Бештоа видливо и во неговата игра бидејќи исоушти предност од 5:2 во ...

Шпански тенисер колабираше на теренот (Видео)

TopSport - 21.03.2019

Младиот шпански тенисер Никола Кун не го заврши мечот против Миша Зверев на мастерсот во Мајами. Кун, во третиот сет се сруши на теренот. Дека Кун не се чувствува добро беше видливо кога лесно ја испушти предноста од 5:2.

(ВИДЕО) Хорор во Мајами: Шпански тенисер колабираше на теренот!

Спортклуб - 21.03.2019

Почетокот на АТП Мастерсот во Мајами донесе ужасни сцени за време на еден од натпреварите. Младиот шпански тенисер Никола Кун колабираше на дуелот со Миша Зверев. При еден поен само се струполи на теренот и за среќа немаше поголеми последици.

Типсаревиќ со првата победа на АТП турнир од август 2017 година

Опсервер - 21.03.2019

Поранешниот број 8 на светската листа, Јанко Типсаревиќ (Србија) ја постигна својата прва победа на АТП турнир од август 2017 година. Типсаревиќ победи против претставникот на домаќините Бредли Клан со 6:3, 6:3 на стартот на турнирот од серијата ...

Типсаревиќ со првата победа на АТП турнир од август 2017 година

А1 On - 21.03.2019

Поранешниот број 8 на светската листа, Јанко Типсаревиќ (Србија) ја постигна својата прва победа на АТП турнир од август 2017 година. Типсаревиќ победи против претставникот на домаќините Бредли Клан со 6:3, 6:3 на стартот на турнирот од серијата ...