TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СТУДЕН БРАН ОД СЕВЕР: Се очекува врнежите од дожд да преминат во снег, со што ќе има појава и на мраз!

Lady - 06.12.2023

Врнежите кои повторно ќе започнат од следните часови во Македонија, и тоа поради продорот на уште постуден воздух од север, ќе преминуваат во снег и на местата со надморска височина од под 1000 метри, па така врнежи од снег ќе има и во повисоките ...

СЕ СПУШТА СТУДЕН ВОЗДУХ ОД СЕВЕР: Снег и на пониските места

Вечер Прес

СТУДЕН БРАН ОД СЕВЕР: Се очекува врнежите од дожд да преминат во снег, со што ќе има појава и на мраз!

Екран

СТУДЕН БРАН ОД СЕВЕР: Се очекува врнежите од дожд да преминат во снег, со што ќе има појава и на мраз!

Градина

На пат студен бран од север, дождот ќе премине во снег кој истиот најпрво ќе се спушти до 1000 метри надморска височина

Порта

СНЕГ, МРАЗ И ГОЛЕМ СТУД: Еве какво време не очекува деновиве

Фактор

Времето денеска: Облачно со повремени врнежи од дожд и снег на планините

360 степени - 06.12.2023

Во Скопје нѐ очекува облачно време, претпладне проследено со врнежи од дожд. Минималната температура ќе биде 3 степени, а максималната 8 Целзиусови степени Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на планинитe од снег, особено ...

НЕ ГО ЗАБОРАВАЈТЕ ЧАДОРОТ Од петок времето ќе биде стабилно, но утрата ќе бидат студени

+инфо

Облачно со повремени врнежи од дожд, на планините снег

Нетпрес

ОД ВЕЧЕРВА НИ ДОАЃА СНЕГОТ – ќе врне до четврток, а еве што не очекува особено за споениот викенд, подгответе се со време!

Курир

ВРНЕЖИТЕ ОД ДОЖД ЌЕ ПРЕМИНУВААТ ВО ВРНЕЖИ ОД СНЕГ: Kaкво време ќе имаме за викендот?

Фактор

Утре претпладне повремено дожд, на планините снег, нови врнежи ноќта кон четврток

Денешен

Утре претпладне повремено дожд, на планините снег, нови врнежи ноќта кон четврток

Lider

МКД Слободен Печат ТВ21 24Инфо Независен Курир Скопје инфо Фокус