TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ГЕРБ го предложи за премиер познатиот бугарски неврохирург Николај Габровски

MakPress - 05.12.2022

Најголемата партија во 48. бугарско Народно собрание – ГЕРБ-СДС го претстави за свој кандидат за премиер Николај Габровски, кој денеска го прими првиот истражувачки мандат од претседателот Румен Радев, јави дописникот на МИА од Софија.

ГЕРБ предложи неврохирург за премиер за да го „закрпи“ бугарското општество

Независен

ГЕРБ го предложи за премиер познатиот бугарски неврохирург Николај Габровски

А1 On

ГЕРБ го предложи за премиер познатиот бугарски неврохирург Николај Габровски

Опсервер

Наместо Борисов познат неврохирург ќе биде нов премиер на Бугарија?

Република

ГЕРБ го предложи за премиер познатиот бугарски неврохирург Николај Габровски

Нова ТВ

Наместо Борисов познат неврохирург ќе биде нов премиер на Бугарија?

PressingTV

Слободен Печат Н.Македонија Вечер Прес Lider +инфо Фокус Zoom Во Центар

Бугарскиот претседател денеска го врачува првиот мандат за состав на новата влада

Опсервер - 05.12.2022

Бугарскиот претседател, Румен Радев, денеска ќе го врачи првиот истражувачки мандат за формирање влада, јави дописникот на МИА од Софија. Тоа претпладнево ќе го стори во претседателската администрација.

Радев денеска ќе го врачи првиот мандат на ГЕРБ-СДС

Р.С.Европа

Бугарскиот претседател денеска го врачува првиот мандат за состав на новата влада

Слободен Печат

Радев денеска ќе го врачи првиот мандат на ГЕРБ-СДС

Либертас

Бугарскиот претседател денеска го врачува првиот мандат за состав на новата влада

Курир

Бугарскиот претседател денеска ќе го врачи првиот мандат за состав на новата влада

Република

Радев денеска ќе го врачи првиот мандат на ГЕРБ-СДС

Алсат-М

Нетпрес Денешен Сител 24 Вести Фокус MakPress Во Центар Вечер Прес