TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тренд аларм: Валентин во црвен капут и црвени патики

Fashionel - 14.02.2018

Ако сакате симболично да го обележите Денот на љубовта и виното, ние имаме предлог тренди комбинација за вас – секако во црвена боја. Одбравме урбан аутфит во кој акцентот е на парчињата во црвена боја – капут со средна должина и патики, а ги ...

Денеска облечете нешто црвено

Попара - 14.02.2018

Во претстој на празникот на љубовта, скоро кај сите девојќи е актуелна темата за избор на соодветното парче облека. За таа цел, се обидовме да ги пронајдеме вистинските комбинации за вас со печат на црвената боја и не само затоа што Св.

Без кое парче облека не може машкиот свет да преживее?

Friday.mk - 14.02.2018

Нормално дека станува збор за белата кошула. Без разлика дали таа е формална или смарт кежуал, белата кошула секогаш ќе биде број 1 модно парче во машкиот свет. Може да се комбинира со сите стилови, со сите аксесоари, со сите модни комбинации, и во ...

Деловни комбинации со џинс

Fashionel - 13.02.2018

Во сечиј плакар има барем по еден пар омилен џинс. Лесен за стилизирање, удобен за носење – тоа е добитната комбинација поради која сите обожуваме да носиме џинс. Со оглед на тоа дека се работи за универзално и безвременско парче, може да го ...