TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) ГО ОСТАВИЛ УДОБНИОТ ЖИВОТ ВО СЕМЕЈНАТА КУЌА: Германски тинејџер две години живее во возови

Фактор - 13.06.2024

Тинејџер го напуштил домот и веќе две години живее во возови. Ласе Столај го оставил удобниот живот во семејната куќа. Тој од август 2022 година постојано патува и живее во возовите, пишува П атувањето го почнал од мало гратче во Германија на ...

ВИДЕО | Тинејџер го напуштил домот и веќе две години живее во возови: „Секој ден откривам нови работи…“

Слободен Печат - 13.06.2024

Пред две години Ласе Столај го оставил удобниот живот во семејната куќа и го заменил со живот на шините. Тој од август 2022 година постојано патува и живее во возовите, пишува „РТЛ тудеј“.

17- годишник живее две години во возови, родителите го поддржуваат (ВИДЕО)

Канал5 - 11.06.2024

Ласе Столи, 17-годишен Германец, живее во возови од август 2022 година, кога го напуштил удобниот живот на својот семеен дом за минималистички живот на шините. За помалку од две години, тој поминал 650.000 километри низ Германија, што е повеќе од 15 ...

Млад Германец живее во воз, пропатувал 650 илјади километри

Локално - 12.06.2024

Ласе Столи, 17-годишен Германец, го напушти удобниот живот во својот семеен дом за минималистички живот на шините. За помалку од две години, тој помина 650.000 километри низ Германија, што е повеќе од 15 патувања околу светот.