TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Репрезентативецот Серафимов има нов клуб

TopSport - 01.07.2022

Репрезентативецот на Македнија, Никола Серафимов (22), има нов клуб. По една сезона тој реши да го напушти ЗТЕ, но ќе остане во Унгарија. Во новата сезона ќе го носи дресот на МОЛ Фехервар.

Македонскиот репрезентативец има нов клуб (ФОТО)

Sport M - 01.07.2022

Македонскиот репрезентативец и дефанзивец Никола Серафимов има нов клуб. Тој потпиша договор со унгарски МОЛ Фехавар до 2025-та година. Серафимов минатата сезона од Академија Пандев се пресели во Залаегерсег, каде по одличната сезона се сели во ...

Голем чекор напред: Серафимов направи трансфер во еден од најдобрите тимови во Унгарија (Фото)

Дерби - 01.07.2022

Никола Серафимов го зацврсти својот статус на редовен македонски репрезентативец и имаше одлична прва сезона во Унгарија, но по само една година во Залаегерсег, прави голем чекор во кариерата и се стреми кон нови предизвици.

Македонскиот репрезентативец Серафимов има нов клуб во Унгарија

Слободен Печат - 01.07.2022

Нашиот одбранбен играч, кој досега ги бранеше боите на ЗТЕ Залаегерсег, од следната сезона ќе настапува за МОЛ Фехервар . Никола Серафимов (22) останува во Унгарија каде што лани во тамошниот шампионат запиша 31 настап и четири голови.

Официјално: Никола Серафимов потпиша за МОЛ Фехервар

24Фудбал - 01.07.2022

Македонскиот дефанзивец, Никола Серафимов направи трансфер од Залаегерсег во МОЛ Фехервар за кој потпиша до 2025 година. По одличната сезона во дресот на Залаегерсег, Никола Серафимов си обезбеди трансфер во МОЛ Фехервар со кој потпиша тригодишен ...

ОФИЦИЈАЛНО: Никола Серафимов се пресели од ЗТЕ во МОЛ Фехервар!

Gol.mk - 01.07.2022

Македонскиот репрезентативец, Никола Серафимов од следната сезона ќе настапува во нова средина, откако Залаегерсег го продаде во МОЛ Фехервар . Младиот стопер се покажа во одлична форма, играше на високо ниво и се најде во изборот за тим на сезоната.

Никола Серафимов промовиран во Мол Фехервар

Екипа - 01.07.2022

Македонскиот репрезентативец Никола Серафимов и официјално е нов член на Мол Фехервар. Тој се приклучува во екипата откако мина една сезона во Залаегерцег, каде што беше еден од најдобрите во овој тим, и сега се пресели во подобар клуб во Унгарија.

ФОТО: Серафимов е нов играч на МОЛ Фехервар, официјална презентација на македонскиот репрезентативец

Фактор - 01.07.2022

Репрезентативецот на Македонија, Никола Серафимов, официјално е промовиран за нов играч на унгарскиот тим МОЛ Фехервар. Одбранбениот играч на македонската репрезентација, во МОЛ Фехервар дојде од редовите на Залаегерцег.

Официјално: Никола Серафимов во МОЛ Фехервар до 2025 година!

Sport 1 - 01.07.2022

Македонскиот репрезентативен стопер Никола Серафимов и официјално од денеска е нов член на МОЛ Фехервар, унгарскиот гигант во кој во минатото со многу успех играа двајца негови актуелни соиграчи од репрезентатијата Бобан Николов и Висар Муслиу.

Серафимов на промоција во МОЛ Фехервар: Цел ми беше да играм за еден од најголемите клубови во Унгарија

Спортманија - 01.07.2022

Македонскиот репрезентативец Никола Серафимов, и официјално е член на унгарскиот МОЛ Фехервар. Нашиот дефанзивец денес беше промовиран во новиот клуб, а дојде од редовите на Залаегерцег. На промоцијата Серафимов истакна дека си ја оствари желбата да ...

Официјално: Серафимов потпиша за МОЛ Фехервар!

СуперСпорт - 01.07.2022

Македонскиот репрезентативец Никола Серафимов од денеска е член на унгарскиот гигант МОЛ Фехервар, каде што во минатото играа Бобан Николов и Висар Муслиу. Серафимов го напушти тимот на Залаегерсег и потпиша тригодишен договор со МОЛ Фехервар, а го ...

Серафимов и официјално во Мол Види

SportMedia - 01.07.2022

Никола Серафимов од денеска и официјално е нов член на тимот на Мол Види. По одлично одиграната сезона во екипата на Загаегерсег, македонскиот репрезентативец ја менува средината но не и шампионатот, и преминува во далеку покалитетниот и амбициозен ...

Никола Серафимов потпиша за МОЛ Фехервар

МакФудбал - 01.07.2022

Македонскиот репрезентативец Никола Серафимов е ново засилување за унгарскиот прволигаш МОЛ Фехервар, каде во минатото настапуваа Бобан Николов и Висар Муслиу. Тој потпиша тригодишен договор и го задолжи дресот со број „31“.

Никола Серафимов потпиша за МОЛ Фехервар

МКД - 01.07.2022

Македонскиот дефанзивец, Никола Серафимов направи трансфер од Залаегерсег во МОЛ Фехервар за кој потпиша до 2025 година. По одличната сезона во дресот на Залаегерсег, Никола Серафимов си обезбеди трансфер во МОЛ Фехервар со кој потпиша тригодишен ...

Официјално: Серафимов потпиша за МОЛ Фехервар!

Спортски - 01.07.2022

Македонскиот репрезентативец Никола Серафимов од денеска е член на унгарскиот гигант МОЛ Фехервар. Oдбранбениот играч, кој досега ги бранеше боите на ЗТЕ Залаегерсег потпиша тригодишен договор со МОЛ Фехервар, а го избра и бројот 31 кој ќе го носи ...

Голем чекор напред: Серафимов направи трансфер во еден од најдобрите тимови во Унгарија

Точка - 01.07.2022

Никола Серафимов го зацврсти својот статус на редовен македонски репрезентативец и имаше одлична прва сезона во Унгарија, но по само една година во Залаегерсег, прави голем чекор во кариерата и се стреми кон нови предизвици.

Репрезентативецот Серафимов има нов клуб

Макфакс - 01.07.2022

Репрезентативецот на Македнија, Никола Серафимов (22), има нов клуб. По една сезона тој реши да го напушти ЗТЕ, но ќе остане во Унгарија. Во новата сезона ќе го носи дресот на МОЛ Фехервар.