TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо постигнал гол против 78 различни клубови, но еден играч и понатаму е пред него

Спортклуб - 23.02.2021

Фудбалерите на Јувентус синоќа на свој терен го совладаа Кротоне со 3:0, а уште еден фантастичен меч одигра Кристијано Роналдо. Португалецот и оваа сезона е најдобар играч на „Старата дама“, а во синоќешниот натпревар успеа да постигне два гола.

Роналдо постигнал гол против 78 екипи, но постои фудбалер што е подобар од него!

Sport 1

Роналдо постигнал гол против 78 тимови, но еден играч и натаму е пред него

Sport M

Ја тресеше мрежата на 78 клубови, но еден играч и натаму е пред Роналдо!

Слободен Печат

Роналдо го сврте кругот во Италија, ама Ибрахимовиќ е подобар од него

Спортклуб

ВИДЕО: Роналдо им даде голови на сите екипи во Италија, на 78 клуба во Топ 5 лигите, но еден играч е подобар од него

Дриблинг

Роналдо ја пополни листата: Им даде гол на сите тимови во Серија А

Кајгана

Денар Gol.mk Спортманија Дерби 24Фудбал Слободен Печат Sport 1 SportMedia

Роналдо постигна 25 гола 14 сезони по ред

Независен - 23.02.2021

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо беше двоен стрелец синоќа на мечот од 23. коло во италијанскиот шампионат против Кротоне. Така, Португалецот оваа сезона стигна до 25 погодоци. Роналдо ја достигна оваа граница во неговата 14.

Роналдо „билда“ неверојатен личен рекорд

SportMedia

Роналдо постигна 25 гола 14 сезони по ред

Курир

Роналдо постигнува 25 гола - 14 сезони во низа

24 Вести

14 сезони по ред Роналдо дава по 25 гола

+инфо

Роналдо постигна 25 гола 14 сезони по ред

Опсервер

Голгетер: Роналдо постигна 25 гола 14 сезони по ред

Денешен

MakPress iPortal Вечер Прес