TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русија објави снимка од бркањето на британскиот разурнувач (ВИДЕО)

МКД - 23.06.2021

Руското министерство за одбрана објави снимка која покажува како руски воени авиони го бркаат британскиот разурнувач ХМС Дифендер од „Кримските води“. Русија тврди дека патролен брод на руската морнарица испукал предупредувачки истрели кон ...

Британската амбасада: Не е точна руската верзија на настаните со разурнувачот

Локално

Русите пукаа, а британскиот разурнувач намерно влезе во водите на Крим, тврди новинар на Би-би-си

MTM

Русите пукаа, а британскиот разурнувач намерно влезе во водите на Крим, тврди новинар на Би-би-си

Н.Македонија

(Видео) Русите пукаа, а британскиот разурнувач намерно влезе во водите на Крим, тврди новинар на Би-би-си

24Инфо

Инцидент во Црното Море: Руската армија за малку не го потопила британскиот разурнувач „Дифендер“?

Руска реч

Инцидент во Црното море: Руски брод пукаше на британски разурнувач

Телма

24Инфо MakPress Опсервер

Руски авион со предупредувачки истрели кон брод на Британската морнарица во Црното Море

ММС - 23.06.2021

Руски воен авион истрела предизвикувачки оган кон брод на Британската морнарица, што вплови во руските води во Црното Море, пренесува Агенција Анадолија (АА). Министерството за одбрана на Русија соопшти дека бродот „Дефендер“ на Британската ...

Британија демантира дека Русија пукала кон нивни брод во Црното море

Р.С.Европа

Русија тврди дека запукала кон британски воен брод во Црното Море, лондон демантира

Сакам да кажам

Тензии во Црното Море: Русите пукале во британски брод, Британците негираат

МКД

Руски воен брод испукал предупредувачки гранати кон британски разорувач

Канал5

Тензии во Црното Море: Руски воен брод стрелал кон британски уништувач

Centar

Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод

Press24

MTM Lider

Русите: Пукавме. Британците негираат. Врие во Црното море. Прв пат по студената војна Москва користи муниција против ...

Во Центар - 23.06.2021

Руската Црноморска флота, заедно со Граничната служба на ФСБ, испукаа предупредувачки истрел за да спречат британскиот разорувач да ја наруши руската државна граница. Претходно, британскиот разорувач доби предупредување дека ќе се користи оружје ...

Русија испукала предупредувачки ракети кон британски воен брод

ТВ21

Британија тврди дека не било стрелано кон нејзиниот брод во Црното Море

Нетпрес

Тензии во Црното море: Руската флота и борбени авиони испукале куршуми за предупредување кон британски уништувач

Точка

Руската морнарица отвори предупредувачки оган кон британски разурнувач

Нетпрес

Русите отворија предупредувачки оган кон британски разурнувач во Црно море

MakPress

Русите отворија предупредувачки оган кон британски разурнувач во Црно море

Денешен

Опсервер 24Инфо Независен Сител 24 Вести