TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најлошите во домашните првенства и Европа – ова е таа 11-ка со неколку големи ѕвезди!

Спортклуб - 25.09.2018

На синоќешната манифестација во Лондон, ФИФА ги додели наградите на најдобрите поединци и ги избираше најдобрите тимови. Традиционално со сето тоа, оди и изборот на најлош тим според повеќе стручнаци од облоста на фудбалот.

Најлош тим за 2018: Озил во средината, Кариус на голот

Кајгана - 25.09.2018

Шпанскиот весник Marca утрово го објави Најлошиот тим за 2018 година, како одговор на Најдобриот тим на годината според ФИФА. Играчите кои влегоа во изборот на Marca беа одбрани од страна на новинарите на весникот, според тоа кој од нив имал ...

„Марка“ го избра најлошиот тим во годината (ФОТО)

СуперСпорт - 25.09.2018

Синоќа во Лондон беше одржана гала-цереонијата за најдобрите од претходната сезона, а најдобар играч во годината беше Лука Модриќ. Но, „Марка“ реши да се погрижи и за најлошите во годината, па ги избра најлошите 11 во сезоната.

Марка" ги избра најлошите

Канал5 - 25.09.2018

Шпанскиот весник „Марка“ направи свој избор со најголемите фудбалски разочарувања за 2018 година. Изборот на „Марка“ доаѓа по вчерашната церемонија на која ФИФА ги прогласи најдобрите. Најлош фудбалер за минатата сезона е Весли Снајдер од Ница.

Кои се најлошите играчи за минатата сезона?

SportMedia - 25.09.2018

Ден по изборот на ФИФА, шпанскиот весник „Марка“ ги подели наградите за најслабите актери во фудбалската 2017/2018. Шпанска „Марка", традиционално секоја година по изборот на најдобрите според ФИФА, насловен како „The Best", прави своевидна пародија ...

Година за заборав: Ова е „The Worst“ тимот на годината

Gol.mk - 25.09.2018

Вчера, на свечена гала во Лондон, ФИФА ги додели наградите за најдобрите фудбалери, фудбалерки, голови и екипи за изминатата година. Марта и Лука Модриќ се искачија на врвот меѓу сите номинирани, освојувајќи го престижното признание „The Best“.

Покрај најдобриот, избран и најлошиот тим за 2018. година

Спортски - 25.09.2018

Во Лондон синоќа беше одржана церемонијата на која ФИФА избираше најдобар светски фудбалер за 2018. година. На церемонијата покрај најдобар играч избран е и најдобриот тим за оваа година, како и најдобар тренер.

„Марка“ го прогласи најлошиот тим во сезоната!

Sport 1 - 25.09.2018

Минатата година вистинско изненадување беше неславната награда за најлош тим во годината, кој го прави „Марка“, а беше составен од Клаудио Браво, Коентрао, Ренато Санчез и Винсент Јансен, односно тие се во категориите, голман, дефанзивец, играч за ...

„Марка“ го избра најлошиот тим во 2018 година

TopSport - 25.09.2018

Шпанскиот весник „Марка“ и оваа година, на денот кога ФИФА ги прогласи најдобрите, го објави најлошиот тим во 2018 година. Утрово „Марка“ го објави својот избор за оваа година. На голманската позиција очекувано е трагичарот од финалниот меч во ...

„Марка“ ги избра најголемите фудбалски разочарувања за 2018 година

Кајгана - 25.09.2018

Шпанскиот весник „Марка“ направи свој избор со најголемите фудбалски разочарувања за 2018 година. Изборот на „Марка“ доаѓа по вчерашната церемонија на која ФИФА ги прогласи најдобрите. Најлош фудбалер за минатата сезона е Весли Снајдер од Ница.

„Марка“ ги прогласи најголемите фудбалски разочарувања во 2018 година

Н.Македонија - 25.09.2018

Шпанскиот весник „Марка“ направи свој избор со најголемите фудбалски разочарувања за 2018 година. Изборот на „Марка“ доаѓа по вчерашната церемонија на која ФИФА ги прогласи најдобрите. Најлош фудбалер за минатата сезона е Весли Снајдер од Ница.

„Марка“ ги избра најлошите

А1 On - 25.09.2018

Шпанскиот весник „Марка“ направи свој избор со најголемите фудбалски разочарувања за 2018 година. Изборот на „Марка“ доаѓа по вчерашната церемонија на која ФИФА ги прогласи најдобрите. Најлош фудбалер за минатата сезона е Весли Снајдер од Ница.

„Марка” ги избра најлошите

Слободен Печат - 25.09.2018

Изборот на „Марка“ доаѓа по вчерашната церемонија на која ФИФА ги прогласи најдобрите. Најлош фудбалер за минатата сезона е Весли Снајдер од Ница. Шпанскиот весник „Марка“ направи свој избор со најголемите фудбалски разочарувања за 2018 година.

„Марка“ ги избра најлошите

Курир - 25.09.2018

Шпанскиот весник „Марка“ направи свој избор со најголемите фудбалски разочарувања за 2018 година. Изборот на „Марка“ доаѓа по вчерашната церемонија на која ФИФА ги прогласи најдобрите. Најлош фудбалер за минатата сезона е Весли Снајдер од Ница.

Кариус, Алексис Санчес, Бонучи, Озил и тренерот Сампаоли - најлоши за 2018 според „Марка“

24 Вести - 25.09.2018

Шпанскиот весник „Марка“ направи свој избор со најголемите фудбалски разочарувања за 2018 година. Изборот на „Марка“ доаѓа по вчерашната церемонија на која ФИФА ги прогласи најдобрите. Најлош фудбалер за минатата сезона е Весли Снајдер од Ница.

Кои се најголемите фудбалски разочарувања за 2018 година?

Фокус - 25.09.2018

Шпанскиот весник „Марка“ направи свој избор со најголемите фудбалски разочарувања за 2018 година. Изборот на „Марка“ доаѓа по вчерашната церемонија на која ФИФА ги прогласи најдобрите. Најлош фудбалер за минатата сезона е Весли Снајдер од Ница.

Покрај најдобар тим, избран е и најлошиот тим за 2018 година

Sport M - 25.09.2018

Во Лондон, синоќа беше оддржана церемонијата на која ФИФА го одбра најдобриот играч на светот во 2018 година. Шпанскиот весник „Марка“ направи свој избор со најголемите фудбалски разочарувања за 2018 година.

„Марка“ ги избра најлошите фудбалери

Локално - 25.09.2018

Шпанскиот весник „Марка“ направи свој избор со најголемите фудбалски разочарувања за 2018 година. Изборот на „Марка“ доаѓа по вчерашната церемонија на која ФИФА ги прогласи најдобрите. Најлош фудбалер за минатата сезона е Весли Снајдер од Ница.

„Марка“ ги избра најлошите

Либертас - 25.09.2018

Шпанскиот весник „Марка“ направи свој избор со најголемите фудбалски разочарувања за 2018 година. Изборот на „Марка“ доаѓа по вчерашната церемонија на која ФИФА ги прогласи најдобрите. Најлош фудбалер за минатата сезона е Весли Снајдер од Ница.