TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Австрија и Хрватска дозволуваат движење на македонските државјани со стари пасоши, вели Тошковски

360 степени - 26.02.2024

Ова денеска на министерот за внатрешни работи во техничката Влада, Панче Тошковски му го пренеле амбасадорите на Австрија на Хрватска во земјава, Мартин Памер, односно Нивес Тигањ Австрија и Хрватска имаат разбирање за проблемот со замената на ...

ВО АВСТРИЈА И ВО ХРВАТСКА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА И СО СТАРИТЕ ПАСОШИ Амбасадорите велат дека нивните земји имаат ...

+инфо - 26.02.2024

Министерот Тошковски им се заблагодирани на амбасадорите на двете земји за овој пријателски гест. Австрија и Хрватска има ат разбирање за македонскиот проблем со патните исправи и им излегува ат во пресрет на македонските граѓани кои непречено ќе ...

Тошковски се сретна со амбасадорите на Австрија и на Хрватска

Канал5 - 26.02.2024

Во рамки на денешните активности остварив две работни средби со странски дипломатски претставници, односно амбасадорот на Република Австрија Н.Е. Мартин Памер и амбасадорката на Република Хрватска Н.Е. Нивес Тигањ.

Во Австрија и Хрватска со старите патни исправи, средба на Тошковски со Памер и Тигањ

Телма - 26.02.2024

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска оствари средба со амбасадорот на Република Австрија Мартин Памер и со амбасадорката на Република Хрватска Нивес Тигањ. На средбите се разговарало за функционирањето на техничката Влада и за ...

Австрискиот амбасадор: Австрија има разбирање за проблемот со пасошите и излегува во пресрет

Макфакс - 26.02.2024

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски, заменик министерот Назим Буши и дополнителниот заменик министер Митко Бојмацалиев остварија работна средба со амбасадорот на Австрија н.е, Мартин Памер.

Австрискиот амбасадор: Австрија има разбирање за проблемот со пасошите и излегува во пресрет

Опсервер - 26.02.2024

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски, заменик министерот Назим Буши и дополнителниот заменик министер Митко Бојмацалиев остварија работна средба со амбасадорот на Австрија н.е, Мартин Памер.

Австрискиот амбасадор: Австрија има разбирање за проблемот со пасошите и излегува во пресрет

Точка - 26.02.2024

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски, заменик министерот Назим Буши и дополнителниот заменик министер Митко Бојмацалиев остварија работна средба со амбасадорот на Австрија н.е, Мартин Памер.

Австрија има разбирање за проблемот со пасошите и излегува во пресрет, вели австрискиот амбасадор

Скопје инфо - 26.02.2024

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски, заменик министерот Назим Буши и дополнителниот заменик министер Митко Бојмацалиев остварија работна средба со амбасадорот на Австрија н.е, Мартин Памер.

Тошковски, Буши и Бојмацалиев се сретнаа со австрискиот амбасадор Памер

Локално - 26.02.2024

Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски, заменик министерот Назим Буши и дополнителниот заменик министер Митко Бојмацалиев денеска имаа работна средба со амбасадорот на Австрија Мартин Памер на која Тошковски го запозна амбасадорот ...

Тошковски, Буши и Бојмацалиев се сретнаа со австрискиот амбасадор Памер

Во Центар - 26.02.2024

– Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски, заменик министерот Назим Буши и дополнителниот заменик министер Митко Бојмацалиев денеска имаа работна средба со амбасадорот на Австрија Мартин Памер на која Тошковски го запозна амбасадорот ...

Тошковски, Буши и Бојмацалиев се сретнаа со амбасадорот на Република Австрија, Мартин Памер

24Инфо - 26.02.2024

Денеска (26.02.2024), министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, заменик министерот Назим Буши и дополнителниот заменик министер Митко Бојмацалиев остварија работна средба со амбасадорот на Република Австрија Н.Е. Мартин Памер.

Австрискиот амбасадор: Австрија има разбирање за проблемот со пасошите и излегува во пресрет

Press24 - 26.02.2024

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски, заменик министерот Назим Буши и дополнителниот заменик министер Митко Бојмацалиев остварија работна средба со амбасадорот на Австрија н.е, Мартин Памер.

Со пасоши без „северна“ се минува низ Хрватска и Австрија – Тошовски на маса со амбасадорите

Скопје1 - 26.02.2024

По средби со двајца амбасадори, ехничкиот министер за внатрешни работи, Панче Тошковски посочува дека Австрија и Хрватска имаат разбирање и излегуваат во пресрет на граѓаните кои немаат пасоши со „северна“.

Тошковски на средби со амбасадорите на Австрија и Хрватска во земјава: Двете земји имаат разбирање за граѓаните со ...

Курир - 26.02.2024

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски преку статус на Фејсбук пишува дека денес оствари средба со амбасадорите на Австрија и Хрватска во нашата земја. „Во рамки на денешните активности остварив две работни средби со странски дипломатски ...

Тошковски: Австрија и Хрватска им излегуваат пресрет на македонските граѓани со стари пасоши

Нетпрес - 26.02.2024

Двете земји членки на Европската унија и силни поддржувачи на македонските евроинтеграции – Австрија и Хрватска, преку своите највисоки дипломатски претставници во Скопје искажаа разбирање за проблемот со патните исправи со кои се соочуваат ...