TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нова опција на Јутјуб! Од сега видеата ќе може да се зумираат – корисниците ќе бидат воодушевени!

Курир - 05.08.2022

Јутјуб објави нова опција која се уште е во фаза на тестирање и моментално е достапна само за премиум корисниците – видео зум. Тие ја нарекоа оваа функција Pinch за зумирање. Се користи што е можно поедноставно, со два прста притискате на екранот, ...

YouTube доби експериментална функција - зумирање видеа

Кајгана - 05.08.2022

Истото движење на прстот со кое ги зумираме сликите во галериите, сега ќе ги зумира и видеата на платформата YouTube. YouTube им донесе на своите корисници експериментална функција Pinch to Zoom, која ви овозможува да зумирате видео, слично како што ...

YouTube наскоро ќе овозможи zoom во видеата

Телефони.мк - 05.08.2022

Нова корисна алатка пристигнува наскоро на YouTube . Се уште не е официјално потврдено, но се зборува дека видео платформата работи на нова опција наречена "Pinch to zoom," што ви овозможува да ги зумирате видеата што ги гледате со тапнување на ...

Јутјуб објави нова опција која на многумина ќе им се допадне

Скопје24 - 06.08.2022

Јутјуб објави нова опција која се уште е во фаза на тестирање и моментално е достапна само за премиум корисниците – видео зум. Тие ја нарекоа оваа функција Pinch за зумирање. Се користи што е можно поедноставно, со два прста притискате на екранот, ...

YouTube овозможи ЗУМИРАЊЕ НА ВИДЕО, но има финта – не секој ќе може да го користи

Порта - 06.08.2022

Истото движење на прстот со кое ги зумираме сликите во галеријата, сега ќе ги зумира и видеата на платформата YouTube. YouTube им донесе на своите корисници експериментална функција Pinch to zoom, која ви овозможува да зумирате видео, слично како ...