TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Власта и опозицијата со заедничка декларација за преговорите со НАТО

Нова ТВ - 12.07.2018

Пратениците од власта и опозицијата кои се членови на собраниската комисија за одбрана и безбедност ќе предложат да биде усвоена декларација за поддршка на пристапниот процес за членство на Македонија во НАТО.

Собраниската комисија за одбрана ќе предложи декларација за поддршка за членството во НАТО

Канал5 - 12.07.2018

Собраниската комисија за одбрана и безбедност ќе му предложи на парламентот декларација за поддршка на пристапниот процес за членство на Македонија во НАТО. Претседателот на комисијата Хари Локвенец очекува таа да биде усвоена со акламација во ...

Локвенец: Ќе предложиме Декларација за поддршка на Македонија во НАТО ВИДЕО

+инфо - 12.07.2018

Лидерството на Македонија е препознаено, успехот е соодветно вреднуван. Македонија станува триесетта членка на НАТО, македонското знаме ќе се вее на 30тиот јарбол пред седиштето на НАТО во Брисел, вели Хари Локвенец, пратеник од СДСМ.

Собраниската комисија за одбрана ќе предложи декларација за поддршка за членството во НАТО

Независен - 12.07.2018

Собраниската комисија за одбрана и безбедност ќе му предложи на Парламентот декларација за поддршка на пристапниот процес за членство на Македонија во НАТО. - Очекуваме дека оваа декларација ќе биде со акламација усвоена на седницата на Собранието ...

Локвенец: Македонија стана држава за пример - ви честитам на успехот

Press24 - 12.07.2018

Ви честитам на историскиот успех, Македонија доби покана за влез во НАТО, изјави пратеникот на СДСМ, Хари Локвенец на денешната прес конференција во Собранието. „ Се остваруваат врвните стратешки интереси на Македонија, поставени уште од денот на ...

Собраниската комисија за одбрана ќе предложи декларација за поддршка за членството во НАТО

Стандард - 12.07.2018

Собраниската комисија за одбрана и безбедност ќе му предложи на Парламентот декларација за поддршка на пристапниот процес за членство на Македонија во НАТО. – Очекуваме дека оваа декларација ќе биде со акламација усвоена на седницата на Собранието ...

(Видео) Локвенец: Се остваруваат врвните стратешки интереси на Македонија

Макфакс - 12.07.2018

Почитувани граѓани, ви честитам на историскиот успех, Македонија доби покана за влез во НАТО. Се остваруваат врвните стратешки интереси на Македонија, поставени уште од денот на нејзиното осамостојување.

Собраниската комисија за одбрана ќе предложи декларација за поддршка за членство во НАТО

Вечер - 12.07.2018

Собраниската комисија за одбрана и безбедност ќе му предложи на Парламентот декларација за поддршка на пристапниот процес за членство на Македонија во НАТО., која ќе биде со акламација усвоена на седницата на Собранието следниот вторник, на 17 јули.

Собраниската комисија за одбрана ќе предложи декларација за поддршка за членството во НАТО

Либертас - 12.07.2018

Собраниската комисија за одбрана и безбедност ќе му предложи на Парламентот декларација за поддршка на пристапниот процес за членство на Македонија во НАТО. – Очекуваме дека оваа декларација ќе биде со акламација усвоена на седницата на Собранието ...

ВИДЕО: Собраниската комисија за одбрана ќе предложи декларација за поддршка за членството во НАТО

А1 On - 12.07.2018

Собраниската комисија за одбрана и безбедност ќе му предложи на Парламентот декларација за поддршка на пристапниот процес за членство на Македонија во НАТО. – Очекуваме дека оваа декларација ќе биде со акламација усвоена на седницата на Собранието ...

Собраниската комисија за одбрана ќе предложи декларација за поддршка за членството во НАТО

CivilMedia - 12.07.2018

Собраниската комисија за одбрана и безбедност ќе му предложи на Парламентот декларација за поддршка на пристапниот процес за членство на Македонија во НАТО. – Очекуваме дека оваа декларација ќе биде со акламација усвоена на седницата на Собранието ...