TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПРОМЕНА НА РАСПОЛОЖЕНИЕТО – Ерменија бара помош од Франција, ПУТИН ГУБИ ВАЖЕН СОЈУЗНИК?

Во Центар - 26.11.2022

За време на протоколарната фотосесија, ерменскиот премиер Никол Пашинјан се оддалечи од Владимир Путин, кој стоеше лево од него. Британски Гардијан објави дека Ерменија побарала од францускиот претседател Емануел Макрон да ги води нејзините мировни ...

Ерменија ја моли Франција за помош: Дали Путин губи важен сојузник?

Локално - 26.11.2022

Ерменија побарала од францускиот претседател Емануел Макрон да претседава со мировните преговори со Азербејџан, што претставува нов предизвик за намаленото влијание на рускиот претседател Владимир Путин врз регионалните сојузници на Русија во светло ...

Азербејџан одбил мировни преговори со Ерменија поради Макрон

МКД - 25.11.2022

Претседателот на Азербејџан Илхам Алиев денес кажа дека неговата земја не сака Франција да учествува во мировните преговори со Ерменија, одложувајќи го состанокот договорен за 7 декември во Брисел со Емануел Макрон и шефот на Европскиот совет Шарл ...

Макрон е виновен поради одбивањето на Азербејџан да преговара со Ерменија

Слободен Печат - 25.11.2022

Азербејџанскиот претседател Илхам Алиев изјави дека неговата земја не сака Франција да учествува во мировните преговори со Ерменија, одложувајќи го состанокот на 7 декември во Брисел со Емануел Макрон и шефот на Европскиот совет, Шарл Мишел.

ВИДЕО | Андоновиќ: Рускиот воен сојуз ОДКБ на пресвртница или пред распаѓање?

Слободен Печат - 25.11.2022

Состанокот на шефовите и министрите за надворешни работи на земјите-членки на ОДКБ испрати јасни сигнали за нефункционалноста и можното распаѓање на овој руски воен сојуз. Вечерта пред состанокот, Ереван беше зафатен од бран демонстрации со барање ...

ПОЗАДИНАТА НА САМИТОТ НА ОДКС: Путин ГО ФРЛА ПЕНКАЛОТО, Лукашенко остана заледен! Се распадна ли воениот ...

Во Центар - 25.11.2022

Самитот на лидерите на ОДКС (Организација на Договорот за колективна безбедност) што се одржува во Ереван не помина баш мазно и брилијантно, што го потврдува и видеото кое украинските државни функционери со големо задоволство го споделија на ...

Азербејџан ги одложи преговорите со Ерменија, не сака Франција да учествува во нив

MakPress - 25.11.2022

Претседателот на Азербејџан, Илхам Алиев денеска изјави дека неговата земја не сака Франција да учествува во мировните преговори со Ерменија, одложувајќи го состанокот договорен за 7 декември во Брисел со Емануел Макрон и шефот на Европскиот совет, ...

Азербејџан ги одложи преговорите со Ерменија, не сака Франција да учествува во нив

Опсервер - 25.11.2022

Претседателот на Азербејџан, Илхам Алиев денеска изјави дека неговата земја не сака Франција да учествува во мировните преговори со Ерменија, одложувајќи го состанокот договорен за 7 декември во Брисел со Емануел Макрон и шефот на Европскиот совет, ...

Азербејџан ги одложи преговорите со Ерменија, не сака Франција да учествува во нив

А1 On - 25.11.2022

Претседателот на Азербејџан, Илхам Алиев денеска изјави дека неговата земја не сака Франција да учествува во мировните преговори со Ерменија, одложувајќи го состанокот договорен за 7 декември во Брисел со Емануел Макрон и шефот на Европскиот совет, ...

Азербејџан ги одложи преговорите со Ерменија, не сака Франција да учествува во нив

Во Центар - 25.11.2022

Претседателот на Азербејџан, Илхам Алиев денеска изјави дека неговата земја не сака Франција да учествува во мировните преговори со Ерменија, одложувајќи го состанокот договорен за 7 декември во Брисел со Емануел Макрон и шефот на Европскиот совет, ...

ПУТИН ГУБИ ВАЖЕН СОЈУЗНИК: Му се затвораат вратите

Фактор - 26.11.2022

Британски Гардијан објави дека Ерменија побарала од францускиот претседател Емануел Макрон да ги води нејзините мировни преговори со Азербејџан. Молбата на Ерменија до Макрон уследи по состанокот на членовите на Организацијата на Договорот за ...

Ерменија бара помош од Франција, Путин губи важен сојузник

МКД - 26.11.2022

Британскиот весник Гардијан објави дека Ерменија побарала од францускиот претседател Емануел Макрон да ги води мировните преговори со Азербејџан. Молбата на Ерменија до Макрон уследи по состанокот на членките на Организацијата на Договорот за ...