TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Германија надмина 100 000 смртни случаи од ковид-19

360 степени - 25.11.2021

Само во последното деноноќие се регистрирани 351 нови смртни случаи, во споредба со 264 една недела порано Германија ја надмина бројката од 100 000 смртни случаи од ковид-19 од почетокот на пандемијата, а регистриран е и нов црн рекорд по бројот на ...

Вкупниот број на починати како последица од Ковид-19 во Германија ја надмина бројката од 100.000 луѓе

Во Центар

Германија надмина 100.000 смртни случаи од Ковид-19, регистриран нов дневен рекорд на новозаразени

Бизнис Вести

Германија надмина 100.000 смртни случаи од Ковид-19, регистриран нов дневен рекорд на новозаразени

Независен

Германија надмина 100.000 смртни случаи од Ковид-19, регистриран нов дневен рекорд на новозаразени

Телма

Германија надмина 100.000 смртни случаи од Ковид-19, регистриран нов дневен рекорд на новозаразени

Курир

Германија во канџите на ковид-19: Вкупниот број на смртни случаи надмина 100.000, рекорд и на дневните инфекции

Нова ТВ

24 Вести Фокус Опсервер Слободен Печат Сител Локално Либертас Тера

Над 2.500 новозаразени во Србија, починале 50 лица

Курир - 24.11.2021

Коронавирусот во Србија е потврден кај 2.631 лице во последните 24 часа, а во исто време од овој вирус починале 50 пациенти. Тестирани се 16.737 лица. На респиратор се приклучени 205 пациенти.

Над 2.500 новозаразени од Ковид-19 во Србија

Lider

Над 2.500 новозаразени во Србија, починале 50 лица

Нетпрес

Над 2.500 новозаразени во Србија, починале 50 лица

Независен

Германија, Чешка и Унгарија бележат рекордни бројки на новозаразени со ковид-19

Слободен Печат - 24.11.2021

Германија, Чешка и Унгарија забележаа најголем број новозаразени со коронавирус во еден ден од почетокот на пандемијата, објавија тамошните власти. Според Институтот Роберт Кох , во Германија во последните 24 часа се регистрирани 66.884 случаи на ...

Германија, Чешка и Унгарија бележат рекордни бројки на новозаразени со ковид-19

Либертас

Германија, Чешка и Унгарија со рекордни дневни бројки на новозаразени од почетокот на пандемијата

24Инфо

Германија, Чешка и Унгарија со рекордни дневни бројки на новозаразени од почетокот на пандемијата

MTM

Германија, Чешка и Унгарија со рекордни дневни бројки на новозаразени од почетокот на пандемијата

Точка

Германија, Чешка и Унгарија со рекорден број на новозаразени од почетокот на пандемијата

Канал5

Германија,Чешка и Унгарија денеска имаат рекорден број новозаразени од почетокот на пандемијата

Канал5

СЗО предупредува дека до март би можеле да умрат уште 700.000 луѓе во Европа

Сител - 24.11.2021

До март идната година во Европа би можело од Ковид-19 да починат уште 700.00 луѓе, предупреди Светската здравствена организација. Бројот на починати веќе е над 1,5 милиони во 53 земји кои СЗО ги нарекува европски регион.

СЗО предупредува дека до март би можеле да умрат уште 700.000 луѓе во Европа

Скопје инфо

СЗО предупредува дека до март би можеле да умрат уште 700.000 луѓе во Европа

Република

Во Србија нови позитивни на коронавирусот се 2.631 лице

24Инфо - 24.11.2021

Коронавирусот во Србија е потврден кај 2.631 лице во последните 24 часа, а во исто време од овој вирус починале 50 пациенти. Тестирани се 16.737 лица. На респиратор се приклучени 205 пациенти.