TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ќе живееме во камено доба, но со Русија нема да се смириме! Советникот на Зеленски одлучен: Подобро да замрзнеме и да ...

Точка - 26.11.2022

90% од украинското население е подготвено да живее во услови на камено доба, но не и да се смири со Русија, изјавил за ТВ каналот 1+1 советникот на украинскиот претседател Володимир Зеленски, Михаило Подољак.

Подољак: Ќе живееме во камено доба, но нема да ѝ простиме на Русија

Локално - 26.11.2022

Дури 90 отсто од населението на Украина е подготвено да живее во услови на камено доба, но не и да се помири со Русија, изјави за ТВ каналот 1+1, советникот на шефот на Кабинетот на претседателот на Украина, Михаил Подољак, пренесува порталот „Полит ...

ПОДОЉАК: Ќе живееме во камено доба, но нема да ѝ простиме на Русија

Денешен - 26.11.2022

Дури 90 отсто од населението на Украина е подготвено да живее во услови на камено доба, но не и да се помири со Русија, изјави за ТВ каналот 1+1, советникот на шефот на Кабинетот на претседателот на Украина, Михаил Подољак, пренесува порталот „Полит ...