TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Време е за пролетно будење!

Убавина и Здравје - 20.03.2019

Оваа пролет ја посветуваме на книгите за инспирација и личен развој, за страниците што го будат најдоброто во ...

Почнува пролетта

Канал5 - 20.03.2019

Пролетта во земјава и на северната хемисфера почнува вечер во 22 часот и 58 минути. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во земјава ќе трае 12 часа и 05 минути.

Оваа пролет девојките обожаваат бели фустани

Fashionel - 20.03.2019

Кога ќе дојде пролетта, немате никаква причина да не ги поминете сите денови во прекрасни фустани на кои долго време чекавме. Не постои поубава боја од белата која е како создадена за овие пролетни денови, а истата ѝ прилега скоро на секоја дама.

Пристигна пролетта, фејл компилација

Кајгана - 20.03.2019

Пролетта пристигна, подгответе се за новата сезона со овие пролетни ...

12 причини зошто сексот е подобар во пролет

Република - 20.03.2019

Надвор е пролет – живи сме! Утре ја испраќаме зимата, со што и официјално почнува најдобрата сезона во годината. На малиот милион причини зошто пролетта е најдоброто годишно време, ги имаме и овие 12: Има нешто во топлото време што во нас буди желба ...

Топ 10 модни парчиња за оваа пролет

Stylist - 20.03.2019

Оваа стилска листа открива 10 пролетни трендови кои ќе бидат актуелни сезонава, а ќе ви помогне да ја освежите гардеробата и да го организирате списокот за следниот шопинг. КОМБИНЕЗОН Оваа сезона актуелни се комбинезоните кои наликуваат на ...

Пролетна рамноденица: Зошто баш денеска започнува пролетта?

Кумановски м. - 20.03.2019

Астрономската пролет на северната хемисфера започнува денеска, 20 март во 22:58 часот. Пролетната рамноденица, еквиноциум , исто така е позната како мартовска рамноденица. На јужната хемисфера, тогаш имаме есенска рамноденица.

Среда во бела блузичка и старки

Fashionel - 20.03.2019

Повторно прекрасно време во градот, а денеска и официјално ќе и посакаме добредојде на пролетта. Сега е вистинско време повторно да ги облечеме омилените старки, а денеска ги комбинираме со тесни фармерки во светла нијанса.

25 идеи за пролетни аутфити со тексас јакна (фото)

Црнобело - 20.03.2019

Иако некои можеби се скептични, сепак тексас јакната навистина одговара на секаква комбинација, а модните блогерки знаат совршено да го покажат тоа. За пролетните денови кога сонцето не е доволно силно за прошетки без јакна, тексас јакните се ...

Меѓу 29 и 30 март ќе почне летното сметање на времето, ЕУ се подготвува да го укине

МКД - 19.03.2019

Во последниот викенд месецов, ноќта во 2 часот меѓу 29 и 30-ти март почнува летното сметање на времето. Стрелките на часовникот треба да се поместат за еден час нанапред, односно времето во 2 часот, ќе се смета како да е 3 часот.

10 кошули од Massimo Dutti за бизнис и „кежуал“ пролет 2019

МакМода - 19.03.2019

Добрата кошула доволна е за добра модна комбинација за деловен, како и за „кежуал“ изглед. Во пролетната колекција на Масимо Дути најдовме 10 кошули кои ќе го поткренат секој стил. Сите кошули се трендовски за новата пролетна и летна сезона, а ...

5 бои кои ќе бидат насекаде оваа пролет 2019

Црнобело - 19.03.2019

Доволен е еден поглед на светските ревии за да сфатиме дека нè чека и те како возбудливо годишно време – пролетта. Со потполно право може да заклучиме дека пролет 2019-та ќе биде во знакот на боите и нијансите кои ја подигаат женската самодоверба, ...

Тренди и удобни пролетни парчиња за вашите најмили

Fashionel - 19.03.2019

Како што постојат трендови во светот на возрасните, истото е случај и со најмалите, но кога станува збор за нив удобноста и квалитетниот материјал се секогаш на прво место при изборот. Познатите брендови за деца веќе имаат нови пролетни колекции во ...

Два модели на фустани кои ќе бидат во тренд оваа пролет (фото)

Вистина.мк - 19.03.2019

Едниот фустан е романтичен совршен за состанок со момчето, а другиот е кул и може да се носи и на работа – оваа пролетна сезона ќе бидете заљубени во овие два модели на фустани! Знаеме дека одвај ги дочекавте првите зраци на сонцето за да ги ...

30 пролетни комбинации со омилената џинс јакна

Fashionel - 19.03.2019

Ја отворивме сезоната на омилените џинс јакни. Бидејќи се работи за безвременско парче со култен моден статус и е присутно речиси во сечиј гардеробер, никогаш не е на одмет идеја плус како да го комбинирате.

Вторник во бела кошула и карирано палто

Fashionel - 19.03.2019

Вториот ден од работната недела се разбудивме со прекрасно сонце и навистина високи температури, па најверојатно можеме да кажеме дека пролетта е пристигната. Денеска носиме шармантна бела кошулка на долги ракави со впечатливо копче во предниот дел, ...

Од вечерва почнува пролетта

+инфо - 20.03.2019

Пролетта во земјава и на северната хемисфера почнува вечерва во 22 часот и 58 минути. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во земјава ќе трае 12 часа и 05 минути.

Вечер во 22 часот почнува пролетта – подгответе се да ги мрднете стрелките на часовникот

Скопје24 - 20.03.2019

Пролетта во земјава и на северната хемисфера почнува вечер во 22 часот и 58 минути. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во земјава ќе трае 12 часа и 05 минути.

Не заборавајте да ги поместите стрелките- преминуваме на летно сметање на времето

Скопје24 - 19.03.2019

Доаѓа летното сметање на времето, денот се зголемува, а часовникот оди напред еден час. Во последниот викенд месецов, ноќта во 2 часот меѓу 29 и 30-ти март почнува летното сметање на времето.

Почнува пролетта

А1 On - 20.03.2019

Пролетта во земјава и на северната хемисфера почнува вечер во 22 часот и 58 минути. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во земјава ќе трае 12 часа и 05 минути.

Почнува пролетта

Сител - 20.03.2019

Пролетта во земјава и на северната хемисфера почнува вечер во 22 часот и 58 минути. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во земјава ќе трае 12 часа и 05 минути.

Пролетта ќе пристигне во 22 часот и 58 минути

Локално - 20.03.2019

Пролетта во земјава и на северната хемисфера почнува вечер во 22 часот и 58 минути. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во земјава ќе трае 12 часа и 05 минути.

Почнува пролетта

1tv - 20.03.2019

Пролетта во земјава и на северната хемисфера почнува вечер во 22 часот и 58 минути. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во земјава ќе трае 12 часа и 05 минути.

Почнува пролетта

Курир - 20.03.2019

Пролетта во земјава и на северната хемисфера почнува вечер во 22 часот и 58 минути. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во земјава ќе трае 12 часа и 05 минути.

Почнува пролетта

Н.Македонија - 20.03.2019

Пролетта во земјава и на северната хемисфера почнува вечер во 22 часот и 58 минути. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во земјава ќе трае 12 часа и 05 минути.

Вечер во 22 часот почнува пролетта - подгответе се да ги мрднете стрелките на часовникот

Press24 - 20.03.2019

Пролетта во земјава и на северната хемисфера почнува вечер во 22 часот и 58 минути. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во земјава ќе трае 12 часа и 05 минути.

Вечер почнува пролетта

Нетпрес - 20.03.2019

Пролетта во земјава и на северната хемисфера почнува вечер во 22 часот и 58 минути. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во земјава ќе трае 12 часа и 05 минути.

Пролетта почнува вечерва во 22 часот и 58 минути

еМагазин - 20.03.2019

Пролетта во земјава и на северната хемисфера почнува вечер во 22 часот и 58 минути. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во земјава ќе трае 12 часа и 05 минути.

Почнува пролетта

Скопје инфо - 20.03.2019

Пролетта во земјава и на северната хемисфера почнува вечер во 22 часот и 58 минути. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во земјава ќе трае 12 часа и 05 минути.

Почнува пролетта

ММС - 20.03.2019

Пролетта во земјава и на северната хемисфера почнува вечер во 22 часот и 58 минути. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во земјава ќе трае 12 часа и 05 минути.

Почнува пролетта

Опсервер - 20.03.2019

Пролетта во земјава и на северната хемисфера почнува вечер во 22 часот и 58 минути. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во земјава ќе трае 12 часа и 05 минути.

Почнува пролетта

MTM - 20.03.2019

Пролетта во земјава и на северната хемисфера почнува вечер во 22 часот и 58 минути. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во земјава ќе трае 12 часа и 05 минути.

Почнува пролетта

Денар - 20.03.2019

Пролетта во земјава и на северната хемисфера почнува вечер во 22 часот и 58 минути. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во земјава ќе трае 12 часа и 05 минути.

Пролетта почнува вечерва во 22 часот и 58 минути

Вечер - 20.03.2019

Пролетта во земјава и на северната хемисфера почнува вечер во 22 часот и 58 минути. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во земјава ќе трае 12 часа и 05 минути.