TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ренова: Зошто играме фудбал, ако шест судии не може да видат чист пенал?

Sport 1 - 09.11.2019

Тетовска Ренова одигра реми 1-1 денеска со Академија Пандев во Тетово, но повторно „гипсарите“ жестоко реагираат на арбитражата сезонава, откако неколкупати се пожалија на судиските грешки, а последно беше на „дербито“ со Струга Трим Лум во Струга ...

Прва МФЛ: Стоп за Вардар во Струга

Сител - 09.11.2019

Лидерот на прволигашката табела Вардар по 12 средби е поразен на гостувањето во Струга од домашниот Трим Лум со 2-1. Стружани водеа со 2-0 со головите на Кировски и Арбен Тафе додека единствениот погодок за гостинскиот тим го постигна Мицевски од ...

(ВИДЕО) Урнебесно: По мечот Струга – Вардар се собираа топките од Охридското езеро

Спортклуб - 09.11.2019

Екипата на Струга успеа да направи големо изненадување денес откако славеше Вардар со 2-1 и ја прекина нивната серија од 12 меча без пораз. Кировски и Тафе во првиот дел погодија за домашните, откако имаше и една спорна ситуација, односно старт за ...

Серијата заврши, Вардар поразен во Струга

Вардар - 09.11.2019

Екипата на Струга Трим Лум ја прекина серијата на непоразеност на Вардар која траеше 12 натпревари, односно од 2 колото во оваа сезона. Денеска Вардарци загубија во Струга со 2:1, и со тоа го претрпеа вториот пораз во сезоната.

Васоски: Криминално судење со тенденција да се оштети Вардар!

Sport 1 - 09.11.2019

Тренерот на македонскиот шампион Вардар, Александар Васоски жестоко ги нападна судиите после денешниот пораз во Струга за тенденцозно и криминално судење во поразот со 1-2. Вардар неколкупати беше оштетен со сомнителни офсајди, особено во првиот дел ...

Струга ја прекина серијата на Вардар, прв пораз по 12 меча

МКД - 09.11.2019

Лидерот во Првата македонска лига, Вардар денеска беше поразен на гостувањето кај Струга Трум Лум со 2-1, ова беше прв пораз на црвено-црните по серија од 12 меча без загубен меч. Заврши серијата на Вардар без пораз која беше започната уште од ...

Реакции после мечот Струга Трим Лум – Вардар

OhridNews - 09.11.2019

Со триумф на домаќините (2-1) заврши пресмеката помеѓу Струга Трим Лум и Вардар одиграна денеска на Градскиот стадион во Струга. Стружани со победата над лидерот на табелата и трите освоени бодови се одлепи од опасната зона и направи чекор напред ...

Прва МФЛ: Стоп за Вардар во Струга

4NEWS - 09.11.2019

Лидерот на прволигашката табела Вардар по 12 средби е поразен на гостувањето во Струга од домашниот Трим Лум со 2-1. Извор: Сител ...

Струга го сопре Вардар по серијата од 12 меча без пораз!

Sport 1 - 09.11.2019

Актуелниот лидер во Првата лига, Вардар после 12 меча без пораз загуби денеска со 1-2 на незгодното гостување во Струга, која успеа да ги спушти на земја залетаните црвено-црни после извонредната серија досега, после денешното 14-то коло во ...

Васоски: Ни дадоа гол по непостоечки корнер, а не добивме и чист пенал!

Gol.mk - 09.11.2019

Александар Васоски, тренерот на Вардар, беше исклучен на полувремето од дуелот против Струга Трим Љум (2-1) поради негодување за арбитражата. Стратегот на „црвено-црните“ потенцира дека двата гола биле паднати од спорни моменти, но е дециден дека ...

Вардар тешко оштетен во Струга, аматерска грешка на судиите! (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.11.2019

Вардар денеска го доживеа вториот сезонски пораз во Првата лига, откако на гостувањето кај Струга загуби со 2-1. Натпреварот имаше еден голем контроверзен момент и тоа при резултат 1-0 за домашните.

Струга Трим Лум го „тресна“ Вардар, Академија Пандев ремизираше кај Ренова

24Фудбал - 09.11.2019

Денеска се одиграа четири натпревари во рамките на 14 коло од Првата македонска фудбалска лига, лидерот поразен се врати од гостувањето во Струга, а Академија Пандев не го искористи киксот на „црвено-црните“.

ВИДЕО: Стружани со „лекот“ – Кировски и Тафе ја запреа позитивната низа на Вардар

Екипа - 09.11.2019

Струга ТЛ во 14. коло од Првата македонска фудбалска лига ја запре серијата од 12 едноподруго натпревари без пораз на Вардар. Стружани на домашен терен славеа со 2-1 благодарение на головите на поранешниот „вардарец“ Христијан Кировски во 25.

Вардар поразен во Струга, Академија Пандев не го искористи киксот

24 Вести - 09.11.2019

Тимот на Струга Трим Лум беше подобар од Вардар со 2:1 во еден од најинтересните натпревари од 14 коло во првата македонска фудбалска лига. За Вардар, ова е втор пораз сезонава, откако загуби и на стартот од ѓорчепетровци, па 12 кола по ред не ...

Видео од моментот: Вардар драстично оштетен во Струга, има зошто да се жали! (ВИДЕО)

Gol.mk - 09.11.2019

Лидерот Вардар доживеа пораз на гостувањето кај Струга Трим Љум (2-1), но мечот можеше да има поинаков тек, да не беше судискиот превид на судиската тројка на чело со Мавров. При резултат 1-0 за стружани, во 37.

Пораз за Вардар, бод за Академија Пандев

Република - 09.11.2019

Лидерот Вардар неочекувано загуби во Струга од Трим Лум со 2-1 во натпревар од домашното првенство. По мечот тренерот Васовски имаше многу забелешки на судењето. Сепак овој кикс на Вардарци не го искористи Академија Пандев која одигра само 1-1 ...

ВИДЕО: Вардар загуби по 12 средби, Струга го реши лидерот

Gol.mk - 09.11.2019

Лидерот во Првата македонска фудбалска лига, екипата на Вардар, доживеа пораз на натпреварот против Струга Трим Љум (2-1), во рамки на 14. коло од домашниот фудбалски шампионат. Вардарци беа 12 натпревари во низа без пораз, но на серијата ѝ дојде ...

Пораз на Вардар по три месеци: Лидерот падна во Струга во најефикасниот меч во ПМФЛ

Дерби - 09.11.2019

Екипата на Вардар по пауза од три месеци доживеа пораз во Првата македонска фудбалска лигата и тоа на гостувањето кај Струга Трим Лум со 2-1. „Црвено-црните“ не ги искористија своите шанса на оваа средба за разлика од домаќините кои беа убоите пред ...

Вардар падна во Струга, Академијата ремизираше со Ренова

TopSport - 09.11.2019

Лидерот во првенството Вардар доживеа пораз во Струга. За црвени-црните ова беше прв пораз по 12 натпревари. Вардар во Струга имаше негатива два гола уште по првото полувреме. Кировски и Туфе ги постигнаа головите за домашниот тим.

Вардар се „удави“ во Струга, Силекс се искачи на третото место

Екипа - 09.11.2019

Вардар потклекна во Струга и загуби со 2-1. Домашниот тим одигра одличен прв дел, поведе со 2-0 со головите на Христијан Кировски во 25.минута и на Арбен Тафе во 45.минута, а „црвено-црните“ намалија од пенал што го реализираше Дарко Мицевски во ...

ВИДЕО: „Пандевци“ не го искористија киксот на Вардар и се сопнаа во Тетово

Gol.mk - 09.11.2019

Фудбалерите на Академија Пандев не го искористија киксот на Вардар во Струга и не успеаја да ја намалат разликата во однос со водечката екипа. Тимот од „Младост“ поведе рано, но не го задржа резултатот до крај за да оствари прва победа на ...

Вардар оштетен: Цветановски во напад, Ѓуриќ прави фаул за пенал и црвен картон, Мавров покажува офсајд!!! (ВИДЕО)

SportMedia - 09.11.2019

Секоја чест за Струга ТЛ за победата, но сепак судијата Васко Мавров во 37.минута драстично го оштети Вардар. Имено Матеј Цветановски излезе сам пред домашниот голман Ѓуриќ кој стартуваше остро врз вардарецот.

ВАСОСКИ: Зарем немаше пенал за нас, каде ли виде судијата офсајд!!!

SportMedia - 09.11.2019

Се чини дека поразот најтешко му падна на тренерот на Вардар Александар Васоски. Тој за СПОРТМЕДИА по мечот го изјави следното… „Не сакам да звучи ова дека се жалам, дека кажувам нешто што не е така.

Струга го „нокаутирашe“ Вардар, само бод за Академија Пандев

Слободен Печат - 09.11.2019

Борец ремизираше против екипата на Македонија ЃП (1:1), а Силекс минимално триумфираше над Шкупи. Денеска се одиграа четири натпревари од 14. коло во Првата македонска фудбалска луга, големо изненадување приреди Струга Трим Лум совладувајќи го ...

ПМФЛ: И Вардар знаел да губи, Струга ТЛ слави, лидерот гневен…, Силекс сега е трет (видео)

SportMedia - 09.11.2019

Попладнево се одиграа четири средби од 14.коло во ПМФЛ. Секако дека најинтересно беше во Струга ТЛ каде домашниот тим со 2:1 успеа да го победи Вардар. Во меч со многу котроверзи, се чини дека гостите неа и оштетени за пенал, на крајот домашните ...

Прва МФЛ: Вардар „срушен“ во Струга, голема победа на новајлијата (видео)

OhridNews - 09.11.2019

Фудбалерите на Струга Трим Лум, го срушија лидерот на табелата во Првата македонска фудбалска лига, Вардар, откако на домашен терен славеа со 2-1 (2-0) во 14-та рунда од шампионатот. „Црвено белите“, победата ја осигураа во првиот дел во кој успеаја ...

Како Струга нема друга, втор пораз сезонава на Вардар

Спортманија - 09.11.2019

Лидерот не ги користеше шансите, па за утките беше казнет. Струга Трим Лум која е нов клуб во првата лига, многу искусно и сурово знаеше да ги казни пропустите на напаѓачите на Вардар, па со два гола со глава, со 2-1 го совлада најтрофејниот клуб.

Тензично во Струга: Васоски доби црвен, Вардар оштетен за пенал!?

Gol.mk - 09.11.2019

Струга Трим Љум има предност против Вардар (2-0) во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ), но дуелот го одбележа спорна ситуација во првото полувреме, при минимална предност на домашните.

Бурно на полувремето во Струга: Васоски исклучен, Бојовиќ го водеше Вардар!!!

SportMedia - 09.11.2019

Раденко Бојовиќ, а не Александар Васоски го водеше Вардар во второто полувреме во Струга. По се изгледа дека било бурно на полувремето, најверојатно Васоски заработил исклучување, па затоа го немаше покрај аут линијата.

Крај на серијата на Вардар, Академија Пандев не искористи

Спортклуб - 09.11.2019

Вардар го доживеа првиот пораз во домашното првенство по 12 натпревари откако загуби на гостувањето кај Струга со 1-2. Лидерот на табелата беше подобар противник, но не ги искористи своите шанси и беше казнет за тоа.

Полувреме во ПМФЛ: Вардар во шок, Кировски и Тафе жестоко казнуваат, под Шара водат „пандевци“…

SportMedia - 09.11.2019

Кога Вардар не знае да даде гол, стружани и тоа како знаат. Струга ТЛ по првите 45.минути води со 2:0, и тоа со головите на Кировски во 24. и Тафе во 45+1. Но Вардар сам си е виновен, на 0:0 имаше два зицери, просто неверојатно е што промашија ...

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Струга ТЛ го најде лекот за Вардар… Пораз на “црвено-црните” по 12 меча

Екипа - 09.11.2019

ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 14. КОЛО…. Кратово: СИЛЕКС – ШКУПИ (1-0) Жеравица 4′ Тетово: РЕНОВА – АК. ПАНДЕВ (1-1) Адеми 74′ – Пандев 8′ Струга: СТРУГА ТЛ – ВАРДАР (2-1) Кировски 25′, Тафе 45’+1 – Мицевски 80′(п) Велес: БОРЕЦ – МАКЕДОНИЈА ЃП (1-1) ...

Прва МФЛ: Вардар гостува во Струга

OhridNews - 08.11.2019

Најтрофејниот клуб и лидерот на табелата во Првата лига, Вардар е следен ривал на Струга Трим Лум во македонската фудбалска елита. Мечот од 11-та рунда ќе се одигра в сабота (утре) во 13 часот на Градскиот стадион во Струга.

Струга ја прекина серијата без пораз на Вардар

Нетпрес - 09.11.2019

Фудбалерите на Струга Трим Лум во саботата во рамките од 14-то коло од Првата македонска фудбалска лига го совладаа водечкиот Вардар со 2:1, нанесувајќи му го на најтрофејниот македонско клуб првиот пораз по дванаесет првенствени натпревари.

Вардар поразен во Струга, но струмичани не го искористија киксот

MakPress - 09.11.2019

Тимот на Струга Трим Лум беше подобар од Вардар со 2:1 во еден од најинтересните натпревари од 14 коло во првата македонска фудбалска лига. За Вардар, ова е втор пораз сезонава, откако загуби и на стартот од ѓорчепетровци, па 12 кола по ред не ...

Вардар поразен во Струга, но струмичани не го искористија киксот

Либертас - 09.11.2019

– Тимот на Струга Трим Лум беше подобар од Вардар со 2:1 во еден од најинтересните натпревари од 14 коло во првата македонска фудбалска лига. За Вардар, ова е втор пораз сезонава, откако загуби и на стартот од ѓорчепетровци, па 12 кола по ред не ...

Вардар поразен во Струга, но струмичани не го искористија киксот

А1 On - 09.11.2019

Тимот на Струга Трим Лум беше подобар од Вардар со 2:1 во еден од најинтересните натпревари од 14 коло во првата македонска фудбалска лига. За Вардар, ова е втор пораз сезонава, откако загуби и на стартот од ѓорчепетровци, па 12 кола по ред не ...

ПМФЛ: И тоа се случи, Вардар поразен од Струга Трим Лум

Денешен - 09.11.2019

Тимот на Струга Трим Лум беше подобар од Вардар со 2:1 во еден од најинтересните натпревари од 14 коло во првата македонска фудбалска лига. За Вардар, ова е втор пораз сезонава, откако загуби и на стартот од ѓорчепетровци, па 12 кола по ред не ...

Вардар поразен во Струга, но струмичани не го искористија киксот

+инфо - 09.11.2019

Тимот на Струга Трим Лум беше подобар од Вардар со 2:1 во еден од најинтересните натпревари од 14 коло во првата македонска фудбалска лига. За Вардар, ова е втор пораз сезонава, откако загуби и на стартот од ѓорчепетровци, па 12 кола по ред не ...

Вардар поразен во Струга, но струмичани не го искористија киксот

Опсервер - 09.11.2019

Тимот на Струга Трим Лум беше подобар од Вардар со 2:1 во еден од најинтересните натпревари од 14 коло во првата македонска фудбалска лига. За Вардар, ова е втор пораз сезонава, откако загуби и на стартот од ѓорчепетровци, па 12 кола по ред не ...

Вардар поразен во Струга, но струмичани не го искористија киксот

Sport M - 09.11.2019

Тимот на Струга Трим Лум беше подобар од Вардар со 2:1 во еден од најинтересните натпревари од 14 коло во првата македонска фудбалска лига. За Вардар, ова е втор пораз сезонава, откако загуби и на стартот од ѓорчепетровци, па 12 кола по ред не ...

Вардар падна во Струга, Академијата ремизираше со Ренова

Макфакс - 09.11.2019

Лидерот во првенството Вардар доживеа пораз во Струга. За црвени-црните ова беше прв пораз по 12 натпревари. Вардар во Струга имаше негатива два гола уште по првото полувреме. Кировски и Туфе ги постигнаа головите за домашниот тим.

Вардар падна во Струга, Академијата ремизираше со Ренова

MTM - 09.11.2019

Лидерот во првенството Вардар доживеа пораз во Струга. За црвени-црните ова беше прв пораз по 12 натпревари. Вардар во Струга имаше негатива два гола уште по првото полувреме. Кировски и Туфе ги постигнаа головите за домашниот тим.