TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ со последна најава за тенискиот класик со Надал: Сигурен сум дека нема да биде како лани!

Дерби - 11.06.2021

Новак Ѓоковиќ верува дека има шанси да му го нанесе само третиот пораз на Рафаел Надал на Ролан Гарос, откако подоцна во денешниот ден ќе ги одмери силите со „кралот на земјата“ во полуфиналето на „Филип Шатрие“.

Надал откри со кој е полесно – Федерер или Ѓоковиќ

Локално

Борба на титаните, 58 рунда: Ѓоковиќ и Надал за финале на „Ролан Гарос“!

Слободен Печат

Надал против Ѓоковиќ, сите бројки од најголемото тениско ривалство во историјата

Gol.mk

Светот во исчекување, нова историска битка на титаните во Париз

Спортманија

Бекер му понуди важен совет на Ѓоковиќ: Како единствено да го елиминира Надал

Спортклуб

Ѓоковиќ до Вимблдон сигурно е на врвот, а потоа...

Gol.mk

Точка Gol.mk Слободен Печат Опсервер Кајгана Република Курир

Федерер не сакаше да загуби од Ѓоковиќ, затоа се повлече од РГ

Вечер Прес - 11.06.2021

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер се откажа пред настапот во осминафиналето против Италијанецот Матео Беретини на Ролан Гарос, односно едно коло пред да ги одмери силите со светскиот тениски рект број еден Србинот Новак Ѓоковиќ.

„Федерер не сакаше да загуби од Новак, затоа се повлече“

Екипа

Виландер: Федерер не сакаше да изгуби од Ѓоковиќ, затоа се повлече од РГ

Точка

Легендарниот Швеѓанец: Федерер се повлече за да не претрпи тежок пораз од Ѓоковиќ

Дерби

Ноле победи, па прослави во свој стил викајќи кон публиката: „Што се случи!?“ (ВИДЕО)

Gol.mk

Фановите на Ѓоковиќ се „луди“ колку него: Се скри под трибини за да не оди дома (фото+видео)

Спортманија

Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на Ролан Гарос откако гледачите беа избркани од трибините пред полицискиот час

Сакам да кажам

Дриблинг Спортманија

Бекер: Не може Надал вечно да владее со Ролан Гарос

Дерби - 10.06.2021

Пред нас се полуфиналните пресметки на Ролан Гарос во кој силите ќе ги одмерат Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал, односно Александер Зверев со Стефанос Циципас. Ова се мечеви кои утре ќе се одиграат во Париз, а во пресрет на истите свој коментар имаше ...

Нова тениска КЛАСИКА: Ѓоковиќ и Надал во борба за финалето на Ролан Гарос

Локално

Ѓоковиќ шутира рекламни паноа, вика и се нервира на Ролан Гарос (ВИДЕО)

Канал5

Ѓоковиќ верува во победа над Надал: Секогаш има тензија, овој меч е поразличен од другите

Дерби

Ѓоковиќ и Надал во полуфиналето на Роланд Гарос

Сител

Спектаклот во Париз закажан: Ѓоковиќ го мина Беретини и ќе игра полуфинале со Надал

Gol.mk

Ролан Гарос: Ѓоковиќ закажа нова класика против Надал!

Слободен Печат

Дерби МКД Спортски Спортманија SportMedia Опсервер

Ѓоковиќ е голем шампион кој редовно прави сра*а

Вечер Прес - 10.06.2021

Светскиот тениски рекет број еден Србинот, Новак Ѓоковиќ, повторно се најде на удар на американскиот новинар Бен Ротенберг. Тој не ја пропушта можноста да го испровоцира Ѓоковиќ, а овој пат главна тема беше изливот на емоции на мечот против ...

Бесниот Ѓоковиќ го скрши рекламното пано, па со страшен крик ја прослави победата во Париз (Видео)

Дерби

Бесниот Ѓоковиќ го скрши рекламното пано, па со страшен крик ја прослави победата во Париз

Точка

Ѓоковиќ преку Беретини до нов „мега-дуел“ против Надал

Екипа