TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Влезот во ЕУ, но и заштитата на идентитетските обележја се од стратегиски интерес за државата, порачал Мицкоски на ...

360 степени - 30.11.2023

Освен помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија и лидерот на опозицијата, на средбата биле присутни и амбасадорката Анџела Агелер и потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски и Владо Мисајловски Лидерот на опозициската ...

Мицкоски на средба со американскиот помошник државен секретар за европски и евроазиски прашања

Локално

И ЕВРОПСКА ИНТЕГРАЦИЈА И ЗАШТИТА НА ИДЕНТИТЕТОТ Мицкоски ги изложи стратешките приоритети на средба со висок претставник на САД

+инфо

Мицкоски на средба со американскиот помошник државен секретар за европски и евроазиски прашања

Сител

Мицкоски на средба со американскиот помошник државен секретар за европски и евроазиски прашања О’Брајан

Рацин

Мицкоски – Обрајен: Стратешки интерес на Македонија е заштита на националните и идентитетски обележја и влез во ЕУ

А1 On - 30.11.2023

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски заедно со потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ г. Тимчо Муцунски и г. Владо Мисајловски оствари средба со г. Џејмс Обрајен, помошник државен секретар за Европски и Евроазиски прашања на САД.

Мицкоски – Обрајен: Стратешки интерес на Македонија е заштита на националните и идентитетски обележја и влез во ЕУ

Курир

Мицкоски – Обрајен: Стратешки интерес на Македонија е заштита на националните и идентитетски обележја и влез во ЕУ

Макфакс

Мицкоски – Обрајен: Стратешки интерес на Македонија е заштита на националните и идентитетски обележја и влез во ЕУ

Опсервер

Мицкоски – Обрајен: Стратешки интерес на Македонија е заштита на националните и идентитетски обележја и влез во ЕУ

Слободен Печат

Мицкоски – Обрајен: Стратешки интерес на Македонија е заштита на националните и идентитетски обележја и влез во ЕУ

24Инфо

Стратешки интерес е идентитетот, му кажал Мицкоски на Обрајен

МКД

Курир Алфа Нетпрес Press24 Нетпрес

Таким Мицкоски – Сијарто: Македонија е подолго време надвор од ЕУ, поради неразумни билатерални пречки

Во Центар - 30.11.2023

Македонија подолго време е надвор од ЕУ, меѓу другото и поради неразумни билатерални пречки, што сериозно го нарушува кредибилитетот на самиот процес на интеграција и со право го зголемува чувството за двојни стандарди кога тоа има врска со ...

Мицкоски–Сијарто: Македонија е предолго надвор од ЕУ, поради неразумни билатерални пречки

Канал5

Средба Мицкоски – Сијарто: Македонија е предолго надвор од ЕУ, поради неразумни билатерални пречки

ТВ21

Мицкоски на средба со Сијарто: Македонија е предолго надвор од ЕУ поради неразумни билатерални пречки

MakPress

Средба Мицкоски – Сијарто: Македонија е предолго надвор од ЕУ, поради неразумни билатерални пречки

4NEWS

Мицкоски: Македонија е предолго надвор од ЕУ поради неразумни пречки

Тера

Средба Мицкоски – Сијарто: Македонија е предолго надвор од ЕУ, поради неразумни билатерални пречки

24Инфо

Zoom 24 Вести Макфакс Опсервер Фокус Нетпрес Сител Република

Мицкоски – Сијарто: Македонија е предолго надвор од ЕУ

А1 On - 30.11.2023

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со министерот за надворешни работи на Унгарија Петер Сјарто. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски посочи дека Македонија е предолго надвор од ЕУ, меѓу другото и поради неразумни ...

Мицкоски се сретна со Сијарто и му порача дека Македонија заслужува напредок кон членството во ЕУ

Локално

Унгарскиот министер Сијарто најде време да се сретне со Мицкоски

Независен

Сјарто го посети Мицкоски

МКД