TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Аретета најави: Венгер би можел да се врати во Арсенал!

Спортски - 25.11.2021

Арсен Венгер го предводеше Арсенал од 1998 до 2018 година, а сега би можел да се врати во таборот на „топџиите“. Актуелниот тренер на Арсенал, Микел Артета откри дека разговарале со Венгер за негово можно враќање.

Менаџерот на Арсенал, Артета: Би сакал да соработувам со Венгер

Слободен Печат - 25.11.2021

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета вели дека би сакал да соработува со легендарниот Арсен Венгер, а со францускиот стручњак разговарал за враќање во Лондон. Венгер на клупата на Арсенал седеше 22 години и за тоа време освои три премиерлигашки титули ...

Артета: Би бил среќен доколку би го имал Венгер поблиску до мене, до клубот

24Фудбал - 25.11.2021

Венгер беше тренер на „Топчиите“ цели 22 години, а си замина од таа позиција во 2018 година, во тој период освои три титули во Премиерлигата, како и седум во ФА купот, а запиша и едно финале во Лигата на шампионите.

Арсен Венгер се враќа во Арсенал?!

Екипа - 25.11.2021

Легендарниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер кој го предводеше лондонскиот клуб од 1998 до 2018 годинa може да се врати во редовите на „топџиите“, откри тренерот Микел Артета. Шпанскиот стратег вели дека би сакал да соработува во легендарниот ...

Интересна замисла на Артета: А да го вратиме Венгер?

Спортклуб - 25.11.2021

Тренерот на Арсенал, Микел Артета, во своето последно интервју имаше интересна забелешка околу Арсен Венгер. Имено, тој го посакува професорот блиску до него, за да добива совети кои можат да бидат од круцијално значење на сите нивни натпревари, ...

Џака се враќа на терен на почетокот на јануари

SportMedia - 25.11.2021

Гранит Џака би требало да се врати на терените, односно целосно да се опорави од повредата на коленото на стартот од новата година. Ова го соопшти тренерот на Арсенал, Михаел Артета, запрашан околу состојбата на интернационалецот од Швајцарија, кој ...

Артета најави враќање на Венгер во Арсенал

Спортски - 25.11.2021

Легендарниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер би можел после неколку години да се врати во клубот, но сега во друга улога. Неговиот поранешен пулен, Микел Артета сака да го има Венгер покрај себе во клубот.

Артета веќе разговарал со Венгер за негово враќање во Арсенал

Кајгана - 25.11.2021

Стратегот на Арсенал има намера да направи сензационално враќање на Арсен Венгер во клубот. Микел Артета веќе зборувал со Французинот за неговото враќање во клубот и пробувал да го убеди дека тоа е одлична идеја.

Се спрема спектакуларно враќање на Венгер: Артета го сака назад легендарниот менаџер на клубот

Дриблинг - 25.11.2021

Се спрема неверојатен камбек на Арсен Венгер во Арсенал. Ова го најави тренерот Микел Артета, кој веќе зборувал со Французинот за вакво нешто и го убедувал дека тоа една одлична идеја за и за него и за клубот.

Артета најави возбудлив новитет во Арсенал: Се сретнав со Венгер, очекувам добри вести!

Дерби - 25.11.2021

Микел Артета се пензионираше како капитен на Арсенал и своите најдобри фудбалски години ги мина во Северен Лондон, каде сега одново е актуелен како менаџер на првиот тим. Шпанскиот стручњак ужива огромна доверба од раководството и планот е да му се ...

Артета најави возбудлив новитет во Арсенал: Се сретнав со Венгер, очекувам добри вести!

Точка - 25.11.2021

Микел Артета се пензионираше како капитен на Арсенал и своите најдобри фудбалски години ги мина во Северен Лондон, каде сега одново е актуелен како менаџер на првиот тим. Шпанскиот стручњак ужива огромна доверба од раководството и планот е да му се ...

Артета знае што му треба: Арсенал ќе продаде тројца фудбалери за да купи – еден!

СуперСпорт - 25.11.2021

Арсенал е заинтересиран за услугите на Ренато Санчез од Лил, а за да го купи ќе мора да продаде тројца фудбалери и така да обезбеди пари. „Калчомеркато“ пишува дека лондонскиот тим е подготвен да ги продаде Александре Лаказет, Еди Нкетија и Бернд ...

Милан најде засилување во нападот на Арсенал

Sport M - 25.11.2021

Милан ќе се обиде да ја засили офанзивната линија во летниот преоден рок. Водечките луѓе на Милан размислуваат за следната сезона, а наводно приоритет им е засилување на напаѓачката линија, па на списокот со желби се неколку играчи.