TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ремек дело: „Топовски“ удар на Кузмановски кој ќе се врти долго време (ВИДЕО)

SportMedia - 20.07.2019

Филип Кузмановски со гол во последната секунда му донесе триумф на Магдебург во првата контрола во рамките на подготовките за новата сезона. Македонскиот репрезентативец во игра се врати токму за последниот напад, ја превзема одговорноста, испрати ...

Проектил за победа: Голот на Кузмановски со кој донесе победа за Магдебург (Видео)

Дерби - 19.07.2019

Филип Кузмановски на најдобар можен начин дебитираше во својот нов клуб Магдебург, откако му донесе победа на бундеслигашот, на пријателскиот натпревар одигран денеска против Лајпциг. Македонскиот ракометен репрезентативец доби можност да го реши ...

ВИДЕО: „Фитиљот“ распали во свој стил – голот на Кузмановски за победа над Лајпциг!

Gol.mk - 19.07.2019

Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски уште на првиот меч за Магдебург покажа дека ќе биде од голема важност за тимот, затоа што на дуелот против Лајпциг , тест-средба на турнир со 2х20 минути (14-13), го даде голот за победа.

Кузмановски со гол за победа ја почна авантурата во Магдебург

Екипа - 19.07.2019

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Кузмановски одлично го почна својот престој во Магдебург, откако во пријателскиот меч против Лајпциг го постигна победоносниот погодок. Натпреварот се играше два пати по 20 минути, а во последните секунди ...

Кузмановски во дебито му донесе победа на Магдебург

Sport 1 - 19.07.2019

Македонскиот ракометен репрезентативец, Филип Кузмановски, одлично ја стартуваше сезоната во германскиот бундеслигаш Магдебург и на првиот натпревар со погодок во самиот финиш му донесе триумф на својот нов тим.

Кузмановски му донесе победа на Магдебург во дебито за бундеслигашот

Дерби - 19.07.2019

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Кузмановски ги израдува фановите на Магдебург уште на своето деби во дресот на бундеслигашот. Магдебург вечерва одигра пријателски натпревар на отворено против Лајпциг и славеше со 14:13, а решавачкиот ...

Кузмановски со гол во финишот на дебито му донесе победа на Магдебург

Gol.mk - 19.07.2019

Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски имаше одличен старт во германскиот бундеслигаш Магдебург и на првиот натпревар со погодок во самиот финиш успеа да донесе триумф за својот нов тим.

Како што само тој знае: Проектилот на Фитиљ за победа на Магдебург (ВИДЕО)

24 Ракомет - 19.07.2019

Ракометрите на Магдебург, каде што во следната сезона ќе игра македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски, се наоѓаат на подготовките во местото Ашерслебен и веќе го одиграа првиот пријателски дуел.

Какво деби на Кузмановски: Со гол во последната секунда му донесе триумф на Магдебург

SportMedia - 19.07.2019

Филип Кузмановски го имаше деби настапот во дресот на Магдебург. Македонскиот репрезентативец не можеше да посака поубав почеток на неговата интернационална кариера. Неговиот тим го одигра првиот пријателски натпревар во рамките на подготовките за ...

Фантастично деби, Кузмановски му донесе триумф на Магдебург (ВИДЕО)

Слободен Печат - 19.07.2019

Македонскиот репрентативец од летово има нов клуб, Филип Кузмановски од следната сезона ќе ги брани боите на бундеслигашкиот клуб Магдебург. Кузмановски досега настапуваше за Еурофарм Работник, Металург и Пелистер, а дефинитивно Магдебург ќе биде ...

Дефинитивно, едно поинакво лето за Филип Кузмановски

SportMedia - 19.07.2019

Филип Кузмановски отвори нова страница во кариерата. Македонскиот репрезентативец во новата сезона ќе го носи дресот на Магдебург, тим со кого се договори уште пред една година. За популарниот „Фитиљ“ ова лето дефинитивно ќе биде поинакво, ...

Кречмар за Кузмановски: Ќе помогне во напад и одбрана, тој е „гладно“ момче од Балканот

Gol.mk - 18.07.2019

Легендарниот германски ракометар, Стефан Кречмар, зборуваше за амбициите на својата поранешна екипа Магдебург. Таму од оваа сезона ќе настапува нашиот Филип Кузмановски, за кого 46-годишникот имаше само пофални зборови.