TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицотакис: Владата да престане со тајната дипломатија

Р.С.Европа - 12.01.2018

Владата наместо да се стреми кон национален консензус, води тајна дипломатија без да ги извести партиите, изјави претседателот на грчката опозициска партија Нова Демократија, Киријакос Мицотакис за време на неговата турнеја во северна Грција.

Мицотакис: Владата води тајна дипломатија за името – не знаеме што договараат

Алфа - 12.01.2018

Наместо национален консензус – Владата води тајна дипломатија. Лидерот на опозициската Неа Демократиа и сосема веројатно идниот грчки премиер, Кирјакос Мицотакис, ја обвини тамошната Влада за нетранспарентност Наместо национален консензус – Владата ...

Мицотакис : Владата да запре со тајната дипломатија

Алсат-М - 12.01.2018

Претседателот на грчката опозициска партија Нова демократија изрази загриженост дека владата наместо да се стреми кон национален консензус, води тајна дипломатија, без да ги извести партиите.

Мицотакис бара грчката Влада да запрела со тајната дипломатија

+инфо - 12.01.2018

Не знаеме што разговараат, не знаеме за што преговараат, не знаеме што имаат дадено, што земале. Не знаеме ништо, вели лидерот на Нова демократија. Претседателот на грчката опозициска партија Нова демократија, Кирјакос Мицотакис изрази загриженост ...

Мицотакис: Соседите ја навредуваат националната гордост не само на Македонците, туку и на Грците

Република - 11.01.2018

Името, употребата и иредентизмот, се трите точки како дел од националната линија на грчката опозициска Нова демократија, кои повторно ги спомена претседателот на партијата. Кирјакос Мицотакис, јавува дописникот на МИА од Атина, во рамките на ...

Мицотакис: Владата да запре со тајната дипломатија...

Н.Македонија - 12.01.2018

Мицотакис: Владата да запре со тајната дипломатија Претседателот на грчката опозициска партија Нова демократија изрази загриженост дека владата наместо да се стреми кон национален консензус, води тајна дипломатија, без да ги извести партиите.

Дебата во грчкиот парламент за спорот со името

Локално - 10.01.2018

Во Грција дебатата за спор за името од владата се префрли во парламент. На првата сесија во новата година претседателот на опозициската, Нова демократија, Киријакос Мицотакис изрази недоверба кон владата и побара транспарентност за она што се ...

Името, употребата и иредентизмот, делови од националната линија на Нова демократија

Сител - 11.01.2018

Името, употребата и иредентизмот, се трите точки како дел од националната линија на грчката опозициска Нова демократија, кои повторно ги спомена претседателот на партијата. Кирјакос Мицотакис, јавува дописникот на МИА од Атина, во рамките на ...

Мицотакис бара грчката Влада да запрела со тајната дипломатија

Алфа - 12.01.2018

Претседателот на грчката опозициска партија Нова демократија, Кирјакос Мицотакис изрази загриженост дека Владата наместо да се стреми кон национален консензус, води тајна дипломатија, без да ги извести партиите.

Името, употребата и иредентизмот, делови од националната линија на Нова демократија

Канал5 - 11.01.2018

Името, употребата и иредентизмот, се трите точки како дел од националната линија на грчката опозициска Нова демократија, кои повторно ги спомена претседателот на партијата. Кирјакос Мицотакис, во рамките на дводневната турнеја во Северна Грција ...

Мицотакис: Владата да запре со тајната дипломатија

24 Вести - 12.01.2018

Претседателот на грчката опозициска партија Нова демократија изрази загриженост дека владата наместо да се стреми кон национален консензус, води тајна дипломатија, без да ги извести партиите.

Името, употребата и иредентизмот, делови од националната линија на Нова демократија

Press24 - 11.01.2018

Името, употребата и иредентизмот, се трите точки како дел од националната линија на грчката опозициска Нова демократија, кои повторно ги спомена претседателот на партијата. Кирјакос Мицотакис, јавува дописникот на МИА од Атина, во рамките на ...

Мицотакис : Владата да запре со тајната дипломатија

Канал5 - 12.01.2018

Претседателот на грчката опозициска партија Нова демократија изрази загриженост дека владата наместо да се стреми кон национален консензус, води тајна дипломатија, без да ги извести партиите.

Името, употребата и иредентизмот, делови од националната линија на Нова демократија

А1 On - 11.01.2018

Името, употребата и иредентизмот, се трите точки како дел од националната линија на грчката опозициска Нова демократија, кои повторно ги спомена претседателот на партијата. Кирјакос Мицотакис, јавува дописникот на МИА од Атина, во рамките на ...

Ципрас ја смирува Грчката црква, Мицотакис го критикува за тајна дипломатија за името

МКД - 12.01.2018

Грчкиот премиер Алексис Ципрас го смирувал поглаварот на Грчката православна цркава, архиепископот Јеронимос дека владата ќе ги штити националните интереси на земјата во решавањето на спорот за името.

Лидерот на опозицијата Мицотакис се изјасни: Името, употребата и иредентизмот се грчките црвени линии

Телевизија Нова - 11.01.2018

Името, употребата и иредентизмот, се трите точки како дел од националната линија на грчката опозициска Нова демократија, кои повторно ги спомена претседателот на партијата. Кирјакос Мицотакис во рамките на дводневната турнеја во Северна Грција ...

Мицотакис против тајна дипломатија

Локално - 12.01.2018

Претседателот на грчката опозициска партија Нова демократија, Кирјакос Мицотакис изрази загриженост дека Владата наместо да се стреми кон национален консензус, води тајна дипломатија, без да ги извести партиите.

Мицотакис: Соседите ја навредуваат националната гордост на Македонците, но и на Грците

Вечер - 11.01.2018

Името, употребата и иредентизмот, се трите точки како дел од националната линија на грчката опозициска Нова демократија, кои повторно ги спомена претседателот на партијата. Кирјакос Мицотакис, јавува дописникот на МИА од Атина, во рамките на ...