TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вол Стрит џурнал: Хуавеи на две странски влади им помогнал да шпионираат, фирмата демантира

А1 On - 14.08.2019

Техничарите од кинескиот гигант Хуавеи помогнале во најмалку два случаи, на владите на Уганда и Замбија да ги шпионираат своите политички противници, објави Вол Стрит џурнал. Имињата на вработените во компанијата, кои помогнале „упад“ во приватните ...

Конференција за развивачи на HUAWEI 2019: Мобилните услуги на HUAWEI имаат над 100 милиони активни потрошувачи надвор ...

Црнобело - 14.08.2019

Конференција за развивачи на HUAWEI 2019: Мобилните услуги на HUAWEI имаат над 100 милиони активни потрошувачи надвор од Кина, бидејќи компанијата најавува проекти за развивачи кои имаат за цел проширување на партнерскиот екосистем на HUAWEI Од 9 до ...

Американските компании веќе не смеат да купуваат телекомуникациска опрема и опрема за надзор од „Хуавеи“

Бизнис Вести - 14.08.2019

Трговските ограничувања на САД за Huawei продолжуваат веќе со месеци. Сега се чини дека односите меѓу кинеската компанија и администрацијата на Доналд Трамп продолжуваат да бидат комплицирани.

Huawei го најави Harmony OS

Емитер - 13.08.2019

Потенцијалната замена за Android пристигнува? По една година развој и неколку месеци гласини, на годишната конференција за девелопери во Кина која се одржа минатата недела Huawei и официјално го престави сопствениот оперативен систем, под името ...

Huawei Развојна конференција - Градење екосистеми и привлекување партнери

Телефони.мк - 13.08.2019

Во Донгуан, Кина се одржа тридневната Развојната конференција на Huawei за време на која 600 техничари на Huawei се сретнаа со над 6.000 развивачи и партнери од целиот свет и под мотото „Rethink Possibilities“ разговара за развојот на модерната ...

HUAWEI го претстави EMUI10 за да обезбеди паметно искуство во сите можни сценарија

Црнобело - 13.08.2019

За време на специјалната конференција за развивачите на Huawei – Huawei Развојна конференција, компанијата официјално го лансираше EMUI10, заедно со новиот оперативен систем HarmonyOS. Д-р Ванг Ченглу, претседател на одделот за софтверско ...

Откриено е кога Huawei би можеле да го претстават новиот Mate 30 Pro: Еве која е најголемата новост

Точка - 13.08.2019

Покрај стандардните најнови технологии со кои Huawei планира да им конкурира на останатите производители, најновиот уред ќе користи и целосно нов процесор. Самсунг минатата седмица и официјално ги претстави новите Galaxy Note 10 и Galaxy Note 10+, ...

Вол Стрит џурнал: Хуавеј на две странски влади им помогнал да шпионираат, фирмата демантира

24Инфо - 14.08.2019

Техничарите од кинескиот гигант Хуавеј помогнале во најмалку два случаи, на владите на Уганда и Замбија да ги шпионираат своите политички противници, објави Вол Стрит џурнал. Имињата на вработените во компанијата, кои помогнале „упад” во приватните ...

Мобилните услуги на HUAWEI имаат над 100 милиони активни потрошувачи надвор од Кина

Локално - 14.08.2019

Од 9 до 11 август, HUAWEI ја одржа својата технолошка конференција за развивачи (ХДЦ) во Донггуан, Кина. ХДЦ 2019 донесе голем број клучни вести за брендот: HUAWEI Mobile Services веќе е горд на над 100 милиони корисници надвор од Кина.

HUAWEI го претстави EMUI10 за да обезбеди паметно искуство во сите можни сценарија

Локално - 13.08.2019

За време на специјалната конференција за развивачите на Huawei – Huawei Развојна конференција, компанијата официјално го лансираше EMUI10, заедно со новиот оперативен систем HarmonyOS. Д-р Ванг Ченглу, претседател на одделот за софтверско ...

Вол Стрит џурнал: Хуавеј на две странски влади им помогнал да шпионираат, фирмата демантира

Нетпрес - 14.08.2019

Техничарите од кинескиот гигант Хуавеј помогнале во најмалку два случаи, на владите на Уганда и Замбија да ги шпионираат своите политички противници, објави Вол Стрит џурнал. Имињата на вработените во компанијата, кои помогнале „упад“ во приватните ...

Мобилните услуги на HUAWEI имаат над 100 милиони активни потрошувачи надвор од Кина

Фактор - 14.08.2019

Од 9 до 11 август, HUAWEI ја одржа својата технолошка конференција за развивачи (ХДЦ) во Донггуан, Кина. ХДЦ 2019 донесе голем број клучни вести за брендот: HUAWEI Mobile Services веќе е горд на над 100 милиони корисници надвор од Кина.

HUAWEI го претстави EMUI10 за да обезбеди паметно искуство во сите можни сценарија

Опсервер - 13.08.2019

За време на специјалната конференција за развивачите на Huawei – Huawei Развојна конференција, компанијата официјално го лансираше EMUI10, заедно со новиот оперативен систем HarmonyOS. Д-р Ванг Ченглу, претседател на одделот за софтверско ...

Вол Стрит џурнал: Хуавеј на две странски влади им помогнал да шпионираат, фирмата демантира

Локално - 14.08.2019

Техничарите од кинескиот гигант Хуавеј помогнале во најмалку два случаи, на владите на Уганда и Замбија да ги шпионираат своите политички противници, објави Вол Стрит џурнал. Имињата на вработените во компанијата, кои помогнале „упад“ во приватните ...

Конференција за развивачи на HUAWEI 2019: Мобилните услуги на HUAWEI имаат над 100 милиони активни потрошувачи надвор ...

Скопје24 - 14.08.2019

Од 9 до 11 август, HUAWEI ја одржа својата технолошка конференција за развивачи (ХДЦ) во Донггуан, Кина. ХДЦ 2019 донесе голем број клучни вести за брендот: HUAWEI Mobile Services веќе е горд на над 100 милиони корисници надвор од Кина.

HUAWEI го претстави EMUI10 за да обезбеди паметно искуство во сите можни сценарија

Smartportal - 13.08.2019

За време на специјалната конференција за развивачите на Huawei – Huawei Развојна конференција, компанијата официјално го лансираше EMUI10, заедно со новиот оперативен систем HarmonyOS Д-р Ванг Ченглу, претседател на одделот за софтверско инженерство ...

Вол Стрит џурнал: Хуавеј на две странски влади им помогнал да шпионираат, фирмата демантира

Вечер - 14.08.2019

Техничарите од кинескиот гигант Хуавеј помогнале во најмалку два случаи, на владите на Уганда и Замбија да ги шпионираат своите политички противници, објави Вол Стрит џурнал. Имињата на вработените во компанијата, кои помогнале „упад” во приватните ...

Мобилните услуги на Huawei имаат над 100 милиони активни потрошувачи надвор од Кина

USB - 14.08.2019

Од 9 до 11 август, HUAWEI ја одржа својата технолошка конференција за развивачи (ХДЦ) во Донггуан, Кина. ХДЦ 2019 донесе голем број клучни вести за брендот: HUAWEI Mobile Services веќе е горд на над 100 милиони корисници надвор од Кина.

HUAWEI го претстави EMUI10 за да обезбеди паметно искуство во сите можни сценарија

Фактор - 13.08.2019

За време на специјалната конференција за развивачите на Huawei – Huawei Развојна конференција, компанијата официјално го лансираше EMUI10, заедно со новиот оперативен систем HarmonyOS. Д-р Ванг Ченглу, претседател на одделот за софтверско ...

Обвинувања дека Хуавеј им помогнал на странски влади да шпионираат, фирмата демантира

1tv - 14.08.2019

Техничарите од кинескиот гигант Хуавеј помогнале во најмалку два случаи, на владите на Уганда и Замбија да ги шпионираат своите политички противници, објави Вол Стрит џурнал. Имињата на вработените во компанијата, кои помогнале „упад“ во приватните ...

Мобилните услуги на HUAWEI имаат над 100 милиони активни потрошувачи надвор од Кина

Опсервер - 14.08.2019

Конференција за развивачи на HUAWEI 2019: Мобилните услуги на HUAWEI имаат над 100 милиони активни потрошувачи надвор од Кина, бидејќи компанијата најавува проекти за развивачи кои имаат за цел проширување на партнерскиот екосистем на HUAWEI Од 9 до ...

HUAWEI го претстави EMUI10 за да обезбеди паметно искуство во сите можни сценарија

МакМода - 13.08.2019

За време на специјалната конференција за развивачи те на Huawei – Huawei Развојна конференција , компанијата официјално го лансираше EMUI10, заедно со нов иот оперативен систем HarmonyOS. Д-р Ванг Ченглу, претседател на одделот за софтверско ...

Вол Стрит џурнал: Хуавеј на две странски влади им помогнал да шпионираат, фирмата демантира

MakPress - 15.08.2019

Техничарите од кинескиот гигант Хуавеј помогнале во најмалку два случаи, на владите на Уганда и Замбија да ги шпионираат своите политички противници, објави Вол Стрит џурнал. Имињата на вработените во компанијата, кои помогнале „упад“ во приватните ...

Конференција за развивачи на HUAWEI 2019: Мобилните услуги на HUAWEI имаат над 100 милиони активни потрошувачи надвор ...

Smartportal - 14.08.2019

Од компанијата најавуваат проекти за развивачи кои имаат за цел проширување на партнерскиот екосистем на HUAWEI Од 9 до 11 август, HUAWEI ја одржа својата технолошка конференција за развивачи (ХДЦ) во Донггуан, Кина.

HUAWEI го претстави EMUI10 за да обезбеди паметно искуство во сите можни сценарија

Скопје24 - 13.08.2019

За време на специјалната конференција за развивачите на Huawei – Huawei Развојна конференција, компанијата официјално го лансираше EMUI10, заедно со новиот оперативен систем HarmonyOS. Д-р Ванг Ченглу, претседател на одделот за софтверско ...

Вол Стрит џурнал: Хуавеј на две странски влади им помогнал да шпионираат, фирмата демантира

Опсервер - 15.08.2019

Техничарите од кинескиот гигант Хуавеј помогнале во најмалку два случаи, на владите на Уганда и Замбија да ги шпионираат своите политички противници, објави Вол Стрит џурнал. Имињата на вработените во компанијата, кои помогнале „упад“ во приватните ...

Мобилните услуги на HUAWEI имаат над 100 милиони активни потрошувачи надвор од Кина

Телефони.мк - 14.08.2019

Конференција за развивачи на HUAWEI 2019: Мобилните услуги на HUAWEI имаат над 100 милиони активни потрошувачи надвор од Кина, бидејќи компанијата најавува проекти за развивачи кои имаат за цел проширување на партнерскиот екосистем на HUAWEI.

HUAWEI го претстави EMUI10 за да обезбеди паметно искуство во сите можни сценарија

MakPress - 13.08.2019

За време на специјалната конференција за развивачите на Huawei – Huawei Развојна конференција, компанијата официјално го лансираше EMUI10, заедно со новиот оперативен систем HarmonyOS. Д-р Ванг Ченглу, претседател на одделот за софтверско ...

Вол Стрит џурнал: Хуавеј на две странски влади им помогнал да шпионираат, фирмата демантира

Либертас - 15.08.2019

Техничарите од кинескиот гигант Хуавеј помогнале во најмалку два случаи, на владите на Уганда и Замбија да ги шпионираат своите политички противници, објави Вол Стрит џурнал. Имињата на вработените во компанијата, кои помогнале „упад“ во приватните ...

Huawei го претстави EMUI10 за да обезбеди паметно искуство во сите можни сценарија

USB - 13.08.2019

За време на специјалната конференција за развивачите на Huawei – Huawei Развојна конференција, компанијата официјално го лансираше EMUI10, заедно со новиот оперативен систем HarmonyOS. Д-р Ванг Ченглу, претседател на одделот за софтверско ...