TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сторми Даниелс: Не се плашам да се соочам со Трамп на суд, сум го видела гол

Макфакс - 01.04.2023

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп повеќе не е недопирлив, изјави порно ѕвездата Сторми Даниелс во петокот вечерта во своето прво интервју по обвинението. Даниелс изјави за лондонски „Тајмс“ дека забележала оти луѓето реагираат поинаку ...

Сторми Даниелс зборува за Трамп првпат по обвинението

Нетпрес

(Фото) Уште една старлета сака да проговори за поткуп од Трамп: Плејбој зајчицата зела повеќе пари за молчење од порно ѕвездата Сторми

Еспресо

Поднесено обвинение против Доналд Трамп

Канал5

Која е Сторми Даниелс, ѕвездата на порнографски филмови за која Трамп доби обвинение

Нова ТВ

Колку ќе го чини Трамп сексот за „една ноќ“: Сторми Даниелс, од новинарка преку порно ѕвезда до фатална „обвинителка“

Еспресо

Обвинение против Доналд Трамп поради давање мито на порно актерка

Радио МОФ

Слободен Печат А1 On А1 On Независен Локално Точка Фактор Макфакс

Трамп се пофали дека собрал над 4 милиони долари од донации за 24 часа по веста за обвинението

360 степени - 01.04.2023

На рочиштето во вторник, јавноста веројатно нема да го види Трамп со лисици на рацете. Неговата адвокатка рече дека тој е подготвен за борба и обвини за селективен прогон од страна на властите.

Поднесено обвинение против Трамп за нелегална исплата на порно актерка

Сакам да кажам

Покренато обвинение против Трамп во случајот со исплата на мито за Сторми Дениелс

Бизнис Вести

Покренато обвинение против Трамп во случајот со исплата на мито за Сторми Дениелс

Слободен Печат

Покренато обвинение против Трамп во случајот со исплата на мито за Сторми Дениелс

Либертас

Покренато обвинение против Трамп во случајот со исплата на мито за Сторми Дениелс

Курир

Историска одлука: Суд во Њујорк покрена обвинение против Трамп за исплата на мито на порно актерка

Независен

Бриф Опсервер Канал5 Телма +инфо Макфакс Сител 24Инфо

Трамп: Собрав 4 милиони долари во последните 24 часа

Макфакс - 01.04.2023

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп тврди дека собрал повеќе од 4 милиони долари за 24 часа по објавувањето на веста за обвинението против него. Оваа бројка ја наведе во соопштение за медиумите, во кое го повтори тврдењето дека е жртва ...

Трамп: Собрав 4 милиони долари во последните 24 часа

Точка

Трамп: Собрав 4 милиони долари во последните 24 часа

24Инфо

Трамп: Собрав 4 милиони долари во последните 24 часа

МКД

Трамп: Собрав 4 милиони долари во последните 24 часа

ТВ21

Трамп: Собрав 4 милиони долари во последните 24 часа

4NEWS

На Трамп ќе му бидат земени отпечатоци и фотографиран како и секој криминалец

Независен - 01.04.2023

Поранешниот претседател Доналд Трамп се соочува со повеќе обвиненија за фалсификување деловни досиеја, вклучително и најмалку едно кривично дело, во обвинението изречено од големата порота на Менхетен, изјавија за Асошиетед прес две лица запознаени ...

Граѓаните со поделени мислења по обвинението против Трамп

Глас на Америка

Реакциите на обвинението против Трамп ги потврдија острите поделби во САД

Глас на Америка

Кој е човекот кој поднесе обвинение против Трамп?

Точка

Трамп им се обрати на своите поддржувачи и им порача: „Тие не доаѓаат по мене, тие доаѓаат по вас“.

Еспресо

Кој е Алвин Брег, обвинителот што го гони Трамп

Независен

Додека претседателот се соочува со кривично гонење, американската демократија е на тест

Независен

Р.С.Европа Нова ТВ Независен Deutsche Welle МКД Макфакс Во Центар Макфакс

Трамп ќе се појави во суд во вторник, би можел да се соочи со повеќе од 30 обвиненија

Сакам да кажам - 01.04.2023

Доналд Трамп ќе биде сослушан во судот во Њујорк во вторник. Се очекува тој да долета со приватен авион од Флорида и потоа да им се предаде на федералните агенти. Голема порота во Њујорк вчера покрена обвинение против Трамп во врска со исплатата на ...

Трамп во вторник на суд: „Нема да му бидат ставени лисици на рацете“

МКД

Трамп во вторник ќе излезе пред суд: Нема да му стават лисици вели неговиот адвокат

А1 On

Трамп во вторник ќе се предаде на судот во Њујорк

Алсат-М

Обвинителството побара Трамп да биде уапсен в петок, тимот на поранешниот претседател рече „не“

Макфакс

ДЕ САНТИС НЕ ГО ДАВА ТРАМП, НО ТРАМП САМ ЌЕ СЕ ПРЕДАДЕ? Поранешниот претседател веројатно нема да прави отпор при апсењето

+инфо

Обвинителството побара Трамп да биде уапсен в петок, тимот на поранешниот претседател рече „не“

MTM

Точка Centar Zoom Фокус

Дали Трамп ќе стане првиот американски претседател обвинет за секс скандал?

4NEWS - 01.04.2023

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп направи уште еден преседан во историјата на САД. Тој стана првиот американски шеф на држава обвинет за секс скандал со порно актерка. Истрагата е за фалсификување деловни документи и непочитување на ...

Покренато обвинение против Трамп во случајот со исплата на мито за Сторми Даниелс

Сител

Потврдено е дека Трамп во вторник треба да се појави на суд

Канал5

Судот дозволи обвинението против Трамп да биде јавно објавено

4NEWS

Трамп обвинет за обид да го купи молкот на порно ѕвездата Сторми Даниелс

Телма

Обвинението против Трамп отвора ново поглавје на хаос за поделената американска нација

Н.Македонија

Може ли Трамп да се кандидира за претседател?

Макфакс

360 степени Макфакс Локално Репортер Мета Gostivarpress.mk 4NEWS Локално

Каде се наоѓа и како живее Меланија Трамп денес? Додека околу неа се случува хаос, нејзиното однесување ја шокира ...

Убавина и Здравје - 01.04.2023

Се зборува дека поранешната прва дама на Америка е добра мајка која секогаш го става својот син на прво место, а сега дознавме одредени детали што откриваат како Меланија Трамп живее денес Додека Доналд Трамп се соочува со можна тужба за давање ...

Трамп и Меланија снимени како одат на забава неколку часа по веста за обвинението/ФОТО

Вечер Прес

Каде e и како живее овие денови Меланија Трамп: Додека околу неа „беснее бура“ – таа е фокусирана само на едно

Точка

Трамп: Ова е политички прогон, овој лов на вештери ќе му се одбие од глава на Бајден

Либертас - 31.03.2023

Ова е политички прогон и мешање во изборите на највисоко ниво во историјата. Од времето кога се симнав по златниот ескалатор на кулата Трамп, па дури и пред да положам заклетва како ваш претседател на САД, радикалните леви демократи – непријателот ...

Трамп по обвинението: Ова е политички прогон и мешање во изборите

Centar

Трамп: Ова е политички прогон, овој лов на вештери ќе му се одбие од глава на Бајден

Курир

Трамп: Ова е политички прогон, овој лов на вештери ќе му се одбие од глава на Бајден

Lider

Трамп: Овој лов на вештери ќе му се одбие од глава на Бајден

Н.Македонија

Трамп: Ова е политички прогон, овој лов на вештери ќе му се одбие од глава на Бајден

Сител

За Трамп обвинението е политички прогон, „удри“ и по Сорос

еМагазин

Во Центар Вечер Прес Канал5 MakPress Република

Флорида им дозволи на жителите да носат оружје без државна дозвола

Слободен Печат - 31.03.2023

Законодавниот дом на Флорида, контролиран од републиканците, во четвртокот гласаше да им се дозволи на сопствениците на оружје во третата најнаселена држава во САД да носат оружје без државна дозвола, исполнувајќи го предизборното ветување на ...