TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Недвед потврди: Јувентус и Дибала се блиску до нов договор

Gol.mk - 23.09.2021

Паоло Дибала ќе го продолжи договорот со Јувентус и нема да ја промени средината и покрај бројните шпекулации. Агентот на Аргентинецот и директорите на Јувентус долго преговараат за нов договор на Дибала, но според најавите сега се поблизу од било ...

Јувентус постигна договори со Дибала и Квадрадо

SportMedia - 23.09.2021

Јувентус се договори со Паоло Дибала и со Хуан Квадрадо за продолжување на договорите. Ова го потврди Павел Недвед, кој е дел од раководството на „бјанконерите“, и сега останува само да се потпишат договорите.

„Старата дама“ блиску до важен потпис, останува една најголемите ѕвезди во Јуве

Слободен Печат - 23.09.2021

Јувентус не ја започна најдобро сезоната во Серија А, после пет кола има само една победа со пет бодови на дури 13 позиција. Играчите предводени од тренерот Масимилијано Алегри се во голема резултатска криза, но денеска во „морето“ на лоши вести, се ...

Стигна потврда: Дибала наскоро става потпис

Спортски - 23.09.2021

Веќе неколку недели наназад се водат преговори помѓу Јувентус и Паоло Дибала. Италијанските медиуми пренесуваат дека Аргентинецот е блсику до потпишување на нов договор со „старата дама“. „Блиску сме до нов договор.

Ѕвездата на Јувентус за 60 милиони се сели во Реал

Спортски - 23.09.2021

Јувентус лошо ја отвори сезоната и вчера против Специја ја запиша првата победа дури во 5-то коло од Серија А. Алегри се уште не може да најде баланс во тимот, а проблем е што предност му дава на Квадрадо во однос на Федерико Киеза.

Јувентус и Дибала се блиску до договор

Sport M - 23.09.2021

Пристигнуваат одлични вести за навивачите на Јувентус на почетокот на сезоната што Старата дама не ја отвори на најдобар начин. Еден од најдобрите играчи на тимот од Торино, Пауло Дибала, ќе потпише нов договор со Јувентус. “Блиску сме до договор.

Различен менталитет: Борбениот Киеза и мрзливиот Рабио ја потврдија тезата на Алегри (Видео)

Дерби - 23.09.2021

Јувентус немал толку лош старт на првенството неколку децении, а по последната неуспешна сезона, дури и искусниот Макс Алегри има проблеми да ги разбуди „бјанконерите“. Во своите изјави изминатиот период, тренерот на Јувентус се обидуваше да ги ...

Реакцијата на Алегри по првата победа на Јувентус во Серија А оваа сезона

Sport M - 23.09.2021

Јувентус ја доби првата победа оваа сезона во Серија А совладувајќи ја Специја со резултат 3:2. На белите не им беше лесно и тоа го призна и тренерот Масимилијано Алегри, кој по мечот за ДАЗН изјави дека неговиот тим настрада.

Локатели со клучен блок го спаси Јувентус од уште еден неуспех (Видео)

Дерби - 23.09.2021

Јувентус вчера ја победи Специја, што невообичаено за „бјанконерите“, е прва победа во стартните пет кола од домашното првенство. Фаворитот славеше со 3:2, но повторно имаше моменти во кои голот на Шчесни висеше и лесно можеше да се случи домаќините ...

Различен менталитет: Борбениот Киеза и мрзливиот Рабио ја потврдија тезата на Алегри

Точка - 23.09.2021

Јувентус немал толку лош старт на првенството неколку децении, а по последната неуспешна сезона, дури и искусниот Макс Алегри има проблеми да ги разбуди „бјанконерите“. Во своите изјави изминатиот период, тренерот на Јувентус се обидуваше да ги ...

Алегри: Се мачевме ама победивме, мора да се подобриме, ова е Јувентус

Дриблинг - 23.09.2021

Јувентус во супер интересен натпревар ја победи Специја на гости со 3-2, водеше со 1-0, па губеше со 2-1, и со „блицкриг“ го реши домашниот тим. Тренерот Масимилијано Алегри е задоволен од резултаот, иако Јувентус се мачеше да стигне до победа.

Алегри по тешката победа против Специја: За среќа победивме мачејќи се на теренот

Курир - 23.09.2021

Стратегот на Јувентус, Масимилијано Алегри беше нешто посмирен по денешниот прв триумф на неговиот клуб во Серија А. „Старата дама“ со многу потешкотии славеше на гостувањето кај Специја со 3:2 во натпревар со доста пресврти.

Реакцијата на Алегри по првата победа на Јувентус во Серија А оваа сезона

Zoom - 23.09.2021

Јувентус ја доби првата победа оваа сезона во Серија А совладувајќи ја Специја со резултат 3:2. На белите не им беше лесно и тоа го призна и тренерот Масимилијано Алегри, кој по мечот за ДАЗН изјави дека неговиот тим настрада.

По два пресврти: Јувентус, конечно, до прва победа сезонава во Серија А (ВИДЕО)

SportMedia - 22.09.2021

Во натпревар со два пресврти, фудбалерите на Јувентус, конечно, ја остварија првата победа оваа сезона во италијанската Серија А. На гостувањето кај Специја, „Старата Дама“ победи со 3:2 во меч во кој видовме два големи пресврти.