TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лацио триумфираше во Купот на Италија

OhridNews - 16.05.2019

Екипата на Лацио се закити со трофејот во Купот на Италија. „Небесно-сините“ во финалето на Олимпискиот стадион во Рим со 2-0 ја совладаа Аталанта во финалето. Освојувачот на титулата во најмасовното клупско натпреварување на Апенините беше решен во ...

Трофејот од Купот на Италија во витрините на Лацио (ВИДЕО)

Слободен Печат - 15.05.2019

Римскиот клуб триумфира во Купот на Италија откако во финалето ја совлада Аталанта со 2:0. Екипата на Лацио е освојувач на Купот на Италија откако на стадионот „Олимпико“ во Рим, ја совлада Аталанта со 2:0.

Куп на Италија: Лацио по седми пат на тронот

Нова ТВ - 15.05.2019

Фудбалерите на Лацио ја совладаа Аталанта со 2:0 во финалето на италијанскиот Куп и по седми пат го освоија пехарот во натпреварувањето. Победникот на „Олимпико“ беше решен во финишот на мечот со головите на Сергеј Милинковиќ Савиќ во 82.

Лацио го освои Купот на Италија! (ВИДЕО)

24Фудбал - 15.05.2019

Со два гола во финишот од натпреварот Лацио со 2-0 ја победи Аталанта и по седми пат во клупската историја го освои Купот на Италија. Резултатот долго време беше оној почетниот 0-0. Аталанта два пати ја погодуваше стативата од голот на Лацио, а ...

Лацио го освои италијанскиот куп

Нетпрес - 15.05.2019

Фудбалерите на римски Лацио се победници во националниот куп, откако во финалето како домаќини на „Олимпико“ ја победија Аталанта со 2:0. „Небесносините“ поведоа со погодокот кој со глава во 82 минута го постигна Србинот Сергеј Милинковиќ-Савиќ, и ...

ВИДЕО: „Олимпико“ експлодира во финишот, Лацио ја освои Копа Италија

Gol.mk - 15.05.2019

Екипата на Лацио успеа да донесе трофеј во витрините и пред своите гледачи на „Олимпико“ ја совлада Аталанта (2-0), со што „небесно-сините“ го освоија трофејот во Копа Италија . Извештај од натпреварот: Дуелот беше скромен, но понуди доста борбен ...

Лацио до првиот трофеј после шест години 🎥

SportMedia - 15.05.2019

Екипата на Лацио е освојувач на Купот на Италија откако во финалето во Рим ја изненади Аталанта совладувајќи ја со 2:0. Мечот помина во голема борба на средината на теренот, а во второто полувреме римската екипа притисна и дојде до победата.

Лацио го освои седмиот трофеј во Копа Италија (Видео)

Дерби - 15.05.2019

Фудбалерите на Лацио ја победија Аталанта со 2:0 и го освоија трофејот во италијанскиот фудбалски Куп на својот „Олимпико“ во Рим. Аталанта ја имаше првата и тоа тројна шанса на оваа средба, Лацио исто така се закани во првото полувреме, но голови ...

Лацио го освои Купот на Италија

Екипа - 15.05.2019

Фудбалерите на Лацио ја совладаа Аталанта со 2-0 на „Олимпико“ и го освоија пехарот во Купот на Италија. Тимот на Симоне Инзаги успеа да слави со два гола постигнати во финишот од финалниот дуел во Рим.

Лацио во финишот ја урна Аталанта и го освои италијанскиот Куп (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.05.2019

Лацио го освои трофејот во италијанскиот Куп по победата од 2-0 против Аталанта во финалето, кое се одигра во Рим на „Олимпико“. Двете екипи одиграа одличен меч во Рим, па создадоа по неколку шанси, но Лацио ги искористи подобро своите шанси, па ...

СМС и Кореа го освоија Копа Италија за Лацио (видео)

TopSport - 15.05.2019

Лацио по седми пат е освојувач на Купот на Италија, откако во финалето на „Олимпико“ во Рим со два доцни гола со 2:0 ја совладаа Аталанта, најпријатното изненадување оваа сезона, која сепак нема да ја прослават со трофеј.

(ВИДЕО) По шест години, пехарот од Купот пак е во витрините на Лацио

Спортклуб - 15.05.2019

Екипата на Лацио е освојувач на титулата во годинашното издание од Купот на Италија. Во финалниот натпревар, римјаните ја победија Аталанта со 2-0 со еден блицкриг во финишот од мечот. Се покажа вистински потегот на тренерот Симоне Инѕаги кој во 79.

Хаос во Рим пред финалето: Навивачите на Лацио во жестока пресметка со полицијата! (ФОТО+ВИДЕО)

Спортски - 15.05.2019

Вечерва се игра финалето од Купот на Италија помеѓу Лацио и Аталанта, а пред овој натпревар навивачите на Лацио имаа жестока пресметка со полицијата. Фановите на Лацио направија хаос покрај стадионот каде што имаа пресметка со полицијата, а во ...

ФОТО: Навивачите на Аталанта гневни – Лотито мафија го штити Лацио, ова беше пенал!

Спортклуб - 15.05.2019

Вечерва се игра финалето од Купот на Италија, помеѓу екипите на Аталанта и Лацио. По првиот дел на оваа средба резултатот е оној почетниот, 0:0. Но се можеше да биде поразлично од ова, доколку беше досуден пенал за Аталанта.

Лацио го освои Купот на Италија (ВИДЕО)

МКД - 15.05.2019

Со два гола во финишот од натпреварот Лацио со 2-0 ја победи Аталанта и по седми пат во клупската историја го освои Купот на Италија. Резултатот долго време беше оној почетниот 0-0. Аталанта два пати ја погодуваше стативата од голот на Лацио, а ...

СМС и Кореа го освоија Копа Италија за Лацио (видео)

Макфакс - 15.05.2019

Лацио по седми пат е освојувач на Купот на Италија, откако во финалето на „Олимпико“ во Рим со два доцни гола со 2:0 ја совладаа Аталанта, најпријатното изненадување оваа сезона, која сепак нема да ја прослават со трофеј.

Хаос во Рим пред финалето: Навивачите на Лацио во жестока пресметка со полицијата! (ФОТО+ВИДЕО)

Курир - 15.05.2019

Вечерва се игра финалето од Купот на Италија помеѓу Лацио и Аталанта, а пред овој натпревар навивачите на Лацио имаа жестока пресметка со полицијата. Фановите на Лацио направија хаос покрај стадионот каде што имаа пресметка со полицијата, а во ...