TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бебето кое се роди во 5-от месец од денеска е во својот дом

24 Вести - 14.06.2018

Најмалото бебенце родено со само 700 грама родилна тежина ја доби животната битка. По четиримесечен престој на интензивна нега, со тежина од 2 килограми и 450 грама, од денеска е во својот дом со родителите.

Бебето јунак ја напушти Клиниката за гинекологија

Канал5 - 14.06.2018

Најмалото бебе - јунак, бебето родено 23 гестациска недела со родилна тежина 700гр. По 4 месечен престој на интензивната нега на Клиниката за гинекологија и акушерство, денеска со родилна тежина од 2450грама, попладнево ја напушти клиниката за ...

Најмалото предвремено родено бебе во Македонија живо и здраво си оди дома

Слободен Печат - 14.06.2018

Денеска од Клиниката за гинекологија си замина најмалото предвеме родено бебе во земјава кое ја доби битката за живот со помош на стручниот тим на болницата. Малиот Бетим е роден во февруари годинава во 23 гестациска недела, односно 17 недели ...

Најголемиот јунак на скопските клиники: Бебето кое се роди во 5-от месец од денеска е во својот дом

Press24 - 14.06.2018

Најмалото бебенце родено со само 700 грама родилна тежина ја доби животната битка. По четиримесечен престој на интензивна нега, со тежина од 2 килограми и 450 грама, од денеска е во својот дом со родителите, објави 24 Вести.

Бебето јунак ја напушти Клиниката за гинекологија

МК News - 14.06.2018

По 4 месечен престој на интензивната нега на Клиниката за гинекологија и акушерство, денеска со родилна тежина од 2450грама, попладнево ја напушти клиниката за гинекологија. Тоа попладнево беше отпуштено од болницата и веќе се наоѓа дома со своите ...

На денот кога требаше да се роди, јунакот од ГАК си заминува дома (ФОТО)

Република - 14.06.2018

Денеска од Клиниката за гинекологија си замина најмалото предвеме родено бебе во земјава кое ја доби битката за живот со помош на стручниот тим на болницата. Малиот Бетим е роден во февруари годинава во 23 гестациска недела, односно 17 недели ...