TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Откриена причината за пожарот во Карпош

Независен - 13.03.2018

Запалена изолација е причината за пожарот што денеска попладне избувна во објект во изградба на ул. „8 Септември“ во скопската Општина Карпош. Од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје информираат дека пожарот е изгаснат.

Пожар во скопски Карпош

Независен - 13.03.2018

Пожар попладнево избувна во објект во близина на гимназијата „Георги Димитров“ во скопската општина Карпош. На терен се испратени повеќе противпожарни ...

Пожар во куќа во Бутел

Press24 - 12.03.2018

Вчера околу 09 часот и 15 минути во Скопје, на улица „Бутелска“ настанал пожар во куќа сопственост на 65- годишниот Д.Т, при што опожарени се греди од кровната конструкција. Повредени лице нема, пожарот е изгаснат од страна на сопственикот на ...

Гореше куќа во Скопје

Сител - 12.03.2018

Гореше семејна куќа во Скопје. Како што информира полицијата, вчера околу 09:15 часот во Скопје, на улица „Бутелска“ настанал пожар во куќа сопственост на Д.Т.(65), при што опожарени се греди од кровната конструкција.

Избувнал пожар во куќа во Бутел, сопственикот сам го изгаснал

Курир - 12.03.2018

Вчера околу 09:15 часот во Скопје, на улица „Бутелска“ настанал пожар во куќа сопственост на Д.Т.(65), при што опожарени се греди од кровната конструкција. Повредени лице нема, пожарот е изгаснат од страна на сопственикот на ...

Пожар во куќа во Бутел

Скопје инфо - 12.03.2018

Вчера околу 09 часот и 15 минути во Скопје, на улица „Бутелска“ настанал пожар во куќа сопственост на 65- годишниот Д.Т, при што опожарени се греди од кровната конструкција. Повредени лице нема, пожарот е изгаснат од страна на сопственикот на ...

Избувнал пожар во куќа во Бутел, сопственикот сам го изгаснал

Фокус - 12.03.2018

На улица „Бутелска“ во куќа сопственост на Д.Т.(65) вчера утрината околу 9.15 часот избувнал пожар при што опожарени се греди од кровната конструкција. Повредени лице нема, пожарот е изгаснат од страна на сопственикот на куќата, информираат од ...

Избувнал пожар во куќа во Бутел, сопственикот сам го изгаснал

24Инфо - 12.03.2018

Вчера околу 09:15 часот во Скопје, на улица „Бутелска“ настанал пожар во куќа сопственост на Д.Т.(65), при што опожарени се греди од кровната конструкција. Повредени лице нема, пожарот е изгаснат од страна на сопственикот на ...