TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември”

ММС - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември”, соопшти владината прес-служба.

Скопјанец почина од корона вирус на пат до болница

Независен - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) почина 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден за позитивен на коронавирус преку Ветеринарен факултет. Тој починал на пат кон Градската општа болница ‘8 Септември’.

45-годишен скопјанец почина од коронавирус на пат кон болница

Макфакс - 07.04.2020

Четириесет и петгодишен пациент од Скопје заболен од коронавирус починал на пат кон болницата „8 Септември“. Според информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), во дополнителниот извештај, кој е испратен попладнево, пациентот од Скопје бил ...

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 септември”

Канал5 - 07.04.2020

Министерот Венко Филипче попладнево излезе со последните информации.. Што вели тој за бројката на починати и на заболени и дали може да се очекуваат нови мерки покрај досега најавените? Пред Владата е Андријана ...

Скопјанец заразен од коронавирус починал на пат кон болница

Р.С.Европа - 07.04.2020

Маж на 45 години од Скопје заразен со коронавирус починал на пат кон болницата „8 Септември“, соопшти владината прес служба повикувајќи се на дополнителната информација од Институтот за јавно здравје.

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

+инфо - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Вечерва регистрирана уште една жртва од коронавирус – скопјанец позитивен на заразата починал на пат кон болница

Centar - 07.04.2020

Пациент од Скопје на возраст од 45 години, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарниот факултет починал попладнево на пат кон болницата „8- ми Септември“. Оваа информација е објавена од страна на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) ...

КАНАЛ 5: Позитивен 45-годишен скопјанец, починал на пат кон „8 Септември“

Денешен - 07.04.2020

Канал 5 штотуку објави дека починал 45 годишен скопјанец. Според телевизијата, тој бил позтививен на корона вирсуот и бил на пат кон „8 Септември“. Телевизијата немаше повеќе ...

Нови две жртви од коронавирус во Куманово

Р.С.Европа - 06.04.2020

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски вечерва соопшти дека починале уште две лица во Куманово. Тој информацијата ја сподели преку вклучување во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма. „За мене вечерва не е добра.

Уште две лица од Куманово починаа од коронавирус

Макфакс - 06.04.2020

Уште две лица од Куманово починале од коронавирус, од кои едниот полициски службеник. Како што соопшти на прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче, во изминатите 24 часа се регистрирани 15 нови случаи на пациенти со коронавирус во ...

Вкупно 22: Нови 3 лица починаа од коронавирусот

еМагазин - 06.04.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција информираше дека на Инфективната клиника во Скопје од коронавирусот починаа уште тројца пациенти. Станува збор за 40-годишен жител на Кочани, кој е без познати минати заболувања, ...

Уште две лица од Куманово починаа од коронавирус

MTM - 06.04.2020

Уште две лица од Куманово починале од коронавирус, од кои едниот полициски службеник. Како што соопшти на прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче, во изминатите 24 часа се регистрирани 15 нови случаи на пациенти со коронавирус во ...

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

А1 On - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Почина 45-годишен скопјанец заразен од корона вирус на пат кон болницата „8 Септември“

Frontline - 07.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче на прес-конференцијата попладнево информираше за пет починати пациенти Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на ...

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

Локално - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

45 годишен Скопјанец почина од коронавирус на пат кон ГОБ „8 Септември“

MakPress - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Почина 45-годишен скопјанец заразен од корона вирус на пат кон болница

Фокус - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

iPortal - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

Press24 - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

Либертас - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Почина 45-годишен скопјанец заразен со Ковид-19 на пат кон болницата „8 Септември“

Република - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

45 годишен пациент од Скопје, позитивен на Ковид-19, починал на пат кон болницата “8-ми Септември”

Телма - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

Опсервер - 07.04.2020

Скопје, 7 април 2020 () – Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8ми Септември“, ...

Почина скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болница

МКД - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември", соопшти владината прес-служба.

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус

Курир - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември”

24Инфо - 07.04.2020

– Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември”, соопшти владината ...

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

Сител - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

Денешен - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Скопјанец (45) позитивен на коронавирус почина на пат кон болница

Бриф - 07.04.2020

Пациент од Скопје на возраст од 45 години, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 починал попладнево на пат кон болницата „8- ми Септември“.Оваа информација е објавена од страна на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) во дополнителниот извештај ...

Заразен скопјанец почина на пат кон болница

Фактор - 07.04.2020

Скопјанец заразен од коронавирус почина на пат кон болница. Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон ...

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

ТВ21 - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Почина 45 годишен Скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болница

Нова ТВ - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) почина 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден за позитивен на коронавирус преку Ветеринарен факултет. Тој починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти ...

Почина скопјанец заразен од коронавирус, на пат кон болница

Нетпрес - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

24 Вести - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

CivilMedia - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

Вечер - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

45-годишен скопјанец почина од коронавирус на пат кон болница

Точка - 07.04.2020

Четириесет и петгодишен пациент од Скопје заболен од коронавирус починал на пат кон болницата „8 Септември“. Според информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), во дополнителниот извештај, кој е испратен попладнево, пациентот од Скопје бил ...

45-Годишен скопјанец почина од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

Скопје1 - 07.04.2020

Четириесет и петгодишен пациент од Скопје заболен од коронавирус починал на пат кон болницата „8 Септември“. Според информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), во дополнителниот извештај, кој е испратен попладнево, пациентот од Скопје бил ...

Скопјанец почина од коронавирус на пат кон болница

Н.Македонија - 07.04.2020

Четириесет и петгодишен пациент од Скопје, заболен од коронавирус, починал на пат кон болницата „8 Септември“. Според информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), во дополнителниот извештај, кој е испратен попладнево, пациентот од Скопје бил ...