TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Aлбанецот Реј Манај блесна со хет-трик за Барселона 🎥

Спортски - 22.07.2021

Барселона со победа ги започна подгоотвките за новата сезона, победен беше Гимнастик со 4:0. Роналд Куман излезе со два различни состави, а подобар се покажа оној во второто. Во првиот дел не видовме голови. Резултатот беше отворен во 60.

Младинецот кој ја доби капитенската лента од Куман на првиот меч: Или ќе добијам шанса, или си одам

Дерби - 22.07.2021

Роналд Куман ги започна летните подготовки со отсуства на многу првотимци и со многу играчи кои фактички се членови на Барселона Б, но по првиот натпревар кој го одигра каталонскиот гигант ова лето, тренеро доби една јасна порака од млад фудбалер.

Барса го стави Албанецот на продажба, а тој даде хет-трик

SportMedia - 22.07.2021

Барселона на подготвителен натпревар го победи Гимнастик со 4:0, а одличен меч одигра албанскиот напаѓач Рој Манај. Сето тоа се случуваше во вториот дел кога Манај доби шанса, и ја искористи максимално.

„Проектил“ заокружен со хет-трик: Албанецот Манај блесна во дресот на Барселона (ВИДЕО)

Дерби - 21.07.2021

Тимот на Барселона оствари сигурна победа над Химнастик од 4-0 во првиот подготвителен меч како најава за новата сезона. Иако Роналд Куман не можеше да смета на голем број на играчи тоа не беше проблем за фаворитот да ја оправда улогата на средбата ...

ВИДЕО: Албанецот Манај со хет-трик одушеви во дресот на Барселона

Gol.mk - 21.07.2021

Екипата на Барселона ги почна подготовките за новата сезона и во комбиниран состав славеше над Гимнастик (4-0) во првиот натпревар на стадионот „Јохан Кројф“. Извештај од натпреварот: Роналд Куман имаше две различни постави во двете полувремиња, а ...

Албанецот Манај со хет-трик испиша историја во Барселона (Видео)

Спортманија - 21.07.2021

Тој е првиот играч од Албанија што играл и постигнал погодок за шпанскиот гигант, а беше прецизен трипати на пријателскиот дуел со Химнастик Реј Манај постигна хет-трик за Барселона на пријателскиот меч со Химнастик, што заврши со победа на ...