TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Баутиста-Агут подобар од Дел Потро во финалето на турнирот во Оукленд

Gol.mk - 13.01.2018

Роберто Баутиста Агут е победник на турнирот во Оукленд, откако во финалето на големо изненадување беше подобар од Хуан Мартон дел Порто од Аргентина со 2-1 во сетови (6-1, 4-6, 7-5). Ова е втора титула во Нов Зеланд за шпанскиот тенисер, откако ...

Агут го победи Дел Потро и ја освои титулата во Оукленд

Стандард - 13.01.2018

Роберто Баутиста Агут го освои турнирот во Оукленд, Нов Зеланд по победата со 6:1, 4:6, 7:5 над Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро. Ова е прва титула за Шпанецот за оваа сезона, како и втора во Нов Зеланд, по триумфот во 2016 година.

Дел Потро рутински го реши Ферер и закажа финале во Оукленд со Баутиста-Агут

Gol.mk - 12.01.2018

Еден од најдобрите аргентински тенисери во историјата, Хуан Мартин дел Потро, се избори за своето прво финале во новата АТП сезона. Високиот Аргентинец утринава на рутински начин го среди Давид Ферер и обезбеди финале на АТП турнирот во Оукленд.