TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одземени 26 возила на одреден период согласно измените во Законот за безбедност во сообраќајот

Опсервер - 13.01.2021

– Од почетокот на примената на измените во Законот за безбедност во сообраќајот на патиштата досега се одземени 26 возила за одреден временски период, меѓу кои некои биле нерегистрирани, други стари возила кои испуштаат чад, но и стари возила кои ја ...

НЕМА ЛАБАВО: Одземени 26 возила на одреден период согласно измените во Законот за безбедност во сообраќајот

Вечер

Одземени 26 возила на одреден период согласно измените во Законот за безбедност во сообраќајот

Бриф

Одземени 26 возила од почетокот на примената на новиот Законот за безбедност во сообраќајот

24Инфо

МВР одзема 26 возила, едни нерегистрирани, други испуштале чад, правеле бучава и биле стари

МКД

Внимавајте, се одземаат бучни возила и такви што чадат

Expres

Одземени 26 возила на одреден период согласно измените во Законот за безбедност во сообраќајот

MakPress

Во Скопје казнети 213 возачи во Скопје, еден имал 2,65 промили алкохол во крвта

МКД - 13.01.2021

Во рамките на засилените сообраќајни акциски контроли полицијата вчера изрекла вкупно 213 мерки, меѓу кои и 3 за управување под дејство на алкохол. Кај едниот од возачите биле регистрирани 2,64 промили алкохол во крвта.

Возач фатен со 2,65 промили алкохол во крвта, казнети 213 возачи во Скопје

Република

(ФОТО) Фатен возач со 2,65 промили алкохол во крвта, 213 возачи казнети во Скопје

Нетпрес

ФОТО: Во Скопје фатен возач со 2,65 промили алкохол во крвта

Скопје инфо