TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Израелците нападнаа цели на Хезболах во североисточен Либан

Слободен Печат - 16.05.2024

Израелските воздухопловни сили синоќа нападнаа цели во планинското подрачје во североисточен Либан, во близина на границата со Сирија. Сè уште нема информации за евентуални жртви. Според телевизијата на Хезболах израелскиот напад бил околу полноќ и ...

Хезболах интензивно гаѓаше воени цели на северот на Израел

Бизнис Вести - 15.05.2024

Либанското движење Хезболах денеска интензивно гаѓаше воени цели во северен Израел, како одговор на израелскиот напад во кој загина локален командант на проиранското движење. Хезболах објави дека лансирал „десетици ракети Качуша“ во воената база ...

Хезболах интензивно гаѓаше воени цели на северот на Израел

Рацин - 15.05.2024

Либанското движење Хезболах денеска интензивно гаѓаше воени цели во северен Израел, како одговор на израелскиот напад во кој загина локален командант на проиранското движење. Хезболах објави дека лансирал „десетици ракети Качуша“ во воената база ...

Хезболах нападна воени цели на северот на Израел

Слободен Печат - 15.05.2024

Либанското движење Хезболах денеска интензивно гаѓаше воени цели во северен Израел, како одговор на израелскиот напад во кој загина локален командант на проиранското движење. Хезболах објави дека лансирал „десетици ракети Качуша“ во воената база ...

Хезболах интензивно гаѓаше воени цели на северот на Израел

Република - 15.05.2024

Либанското движење Хезболах денеска интензивно гаѓаше воени цели во северен Израел, како одговор на израелскиот напад во кој загина локален командант на проиранското движење. Хезболах објави дека лансирал „десетици ракети Качуша“ во воената база ...

Хезболах интензивно гаѓаше воени цели на северот на Израел

Канал5 - 15.05.2024

Либанското движење Хезболах денеска интензивно гаѓаше воени цели во северен Израел, како одговор на израелскиот напад во кој загина локален командант на проиранското движење. Хезболах објави дека лансирал „десетици ракети Качуша“ во воената база ...